Tajomstvo zdravia a krásy nájdete v kúpeli!

Ak chceme účinne pomôcť tomu, aby sme zbavili svoje telo toxínov, doprajme si pravidelne špeciálny kúpeľ.

Tajomstvo zdravia a krásy nájdete v kúpeli

Tajomstvo zdravia a krásy
stock.adobe.com

Tajomné kúpele pre zdravie a pôvab už oddávna poznali všetky najkrajšie ženy sveta a nedali na ne dopustiť. Samozrejme, že ingrediencie, ktoré do týchto kúpeľov používali, boli starostlivo utajované, aby sa o nich nedozvedela konkurencia. Skrátka, kúpeľ už od pradávna požíval veľkú vážnosť. Dokonca sa zdá, že starostlivosti o svoje telo venovali vychýrené krásavice mimoriadne veľa času. Dobrodenie dobrého kúpeľa však spočíva nielen v tom, že zrelaxujeme v príjemne teplej vode a očistíme svoje telo, ale aj v tom, že ak si pripravíme skutočne zdravý kúpeľ, pomôžeme svojmu telu zbaviť sa toxínov.

Takýto liečivý kúpeľ by mal trvať polhodinku, alebo aj trochu viac a mali by sme si ho dopriať aspoň raz týždenne. Predpokladom je, aby voda v kúpeli bola dostatočne teplá a aby sme počas kúpeľa popíjali vodu. Najlepšie urobíme, ak si ju pripravíme tak, aby sme mohli popíjať priamo z vane.

Ako si pripravíme ozdravný kúpeľ?

Do vane si napustíme príjemne teplú vodu (tak, ako znesieme, prípadne si podľa potreby dopúšťame horúcu) a rozpustíme v nej 2 šálky epsomskej soli, 1 šálku morskej soli a pol šálky sódy bikarbóny. Ak chceme, aby kúpeľ pôsobil ešte viac uvoľňujúco aj na našu psychiku a aby sme potešili aj dušu, pridáme zopár kvapiek levanduľového esenciálneho olejčeka.

Tajomstvo zdravia a krásy
stock.adobe.com

Samozrejme, použiť môžeme aj iné esenciálne olejčeky. Podľa toho, aký účinok chceme dosiahnuť. Veľmi príjemná kombinácia vznikne, ak si do ozdravného kúpeľa pripraveného podľa základného receptu pridáme napríklad zopár kvapiek vanilkového a pomarančového esenciálneho oleja.

Pri nachladnutí si do kúpeľa môžeme pridať zopár kvapiek mätového oleja. Rovnako aj odvar z materinej dúšky, tymiánu, šalvie, prípadne pamajoránu. Scedený odvar z byliniek vlejeme do kúpeľa. Pridáme zopár kvapiek mätového esenciálneho olejčeka a potom sa už len ponoríme do kúpeľa. Vychutnávame si ho a zhlboka dýchame!

Chcete sa cítiť ako znovuzrodení?

Nasypte si do vody v kúpeli 2 šálky epsomskej soli, 1 šálku morskej soli a pol šálky sódy bikarbóny. Pridajte zopár kvapiek citrónového, limetkového aj pomarančového esenciálneho olejčeka. Esenciálne olejčeky pridávame vždy až nakoniec, keď je soľ v kúpeli už rozpustená. Po takomto kúpeli nielen pomôžeme svojmu telu zbaviť sa toxínov, ale aj prečistíme a osviežime svoju myseľ. Skrátka, budeme sa cítiť ako znovuzrodení!