Tieto trendy v líčení budú kraľovať jarným aj letným mesiacom!

Trendy v líčení sa neustále menia a v jednotlivých sezónach stále prinášajú niečo nové a nadčasové. Tak, ako sa neustále vyvíja svet módy, tak napreduje aj svet líčenia. Známych mejkap artistov neustále pribúda a práve oni sú tí, ktorí udávajú trendy v oblasti líčenia. Inšpirujte sa novými trendmi, ktoré si budete môcť jednoducho zaradiť aj do vašej každodennej rannej rutiny.

trendy v líčení

Výrazné oči

Ani mejkap tejto sezóny sa nezaobíde bez trblietok. Trblietky vyzerajú skvelo na bronzovej, opálenej pokožke, keď nádherne zvýraznia jej vzhľad. Vytvoria dramatický look, s ktorým zažiarite na slávnostnej príležitosti, ale aj v bežný deň.  Trblietky môžete použiť ako očné tiene na celé viečko, alebo si s nimi môžete vytvoriť len jemnú očnú linku. S paletkou trblietok môžete vytvárať zaujímavé farebné kombinácie. Rovnako dobre vyzerajú trblietky aj na lícnych kostiach alebo na perách. Nezabudnite ale na pravidlo, že vždy si zvýraznite trblietkami len jednu časť tváre. Tie odvážnějšie z nás sa podľa vizážistov v roku 2020 môžu smelo pustiť aj do neónových odtieňov a zaujímavých grafických tvarov. V roku 2020 sa neónové odtiene objavujú v líčení iba v minimalistických detailoch. Takže namiesto toho, aby ste si krikľavý tieň naniesli na celé viečko, skúste ho aplikovať iba ku kútikom očí.

trendy v líčení

Prirodzené obočie

Dokonale prirodzené a husté obočie je snom mnohých žien.

A túto sezónu sa bude nosiť výrazné, silné a nemusíte sa báť jeho prirodzený tvar ešte aj dotvoriť. Tvar obočia umocníte tím, keď tesne pod jeho spodnú hranu nenápadne nanesiete bledý odtieň.

Ak sa bojíte farby na obočie, ale aj napriek tomu túžite po výraznejšom obočí, najjednoduchšou cestou je pre vás dokresľovanie obočia.

S ceruzkou na obočie si krásne dokreslíte jeho tvar, ale pozor, odborníci neodporúčajú ceruzkou vyfarbovať celé obočie, pretože výsledok by mohol pôsobiť príliš neprirodzene. 

Najlepšou voľbou je gél na obočie, ktorý sa aplikuje šikovnou kefkou ako riasenka. Vyzdvihnete ním jednotlivé chĺpky a vytvoríte prirodzený vzhľad obočia. Len si dajte pozor na výber správneho odtieňa riasenky. Keď ho netrafíte, bude obočie opäť vyzerať veľmi neprirodzene. A samozrejme, vždy sa snažte dodržať pôvodný tvar obočia a toho, čo vám pristane najväčšmi. 

Nevinné líčka

Žiarivá pleť so zdravým vzhľadom?  Jej základom je perfektne upravená pleť. Aj preto sú túto sezónu trendom ľahké mejkapy a jemný nádych ružovej na líčka. Jemným líčkam môžete dať v roku 2020 prednosť aj pred obľúbeným bronzerom. Líčka vyskúšajte v jemných odtieňoch svetlo ružovej alebo marhuľovej. Tieto farby v lete skvele vyniknú nielen na vašich perách ale aj na lícnych kostiach. Tie môžete zvýrazniť aj rôznymi rozjasňovačmi, ktoré dokonale doplnia váš vzhľad. V kurze sú túto sezónu aj multilíčidlá, s ktorými zvládnete jednoduché, denné líčenie za pár minút. Okrem toho, že bude vaša tvár pôsobiť sviežo, pri takomto jednoduchom líčení nehrozí, že by ste niečo pokazili. Farbu navyše stačí naniesť  prstami, nemusíte sa trápiť s precíznym vykresľovaním jednotlivých kontúr.

Vizážisti takisto odporúčajú počas letných mesiacov používať namiesto mejkapov, BB a CC krémy. Majú ľahšiu konzistenciu a počas horúcich dní pleť zbytočne nezaťažia.

Toto sú trendy v líčení, ktoré budú kraľovať jarným aj letným mesiacom!

Il. fotografia: pinterest.com

Galéria: Ziaja, BiOrganica.sk, BeautySecret.sk