SPÄŤ
Móda a krása

Triky z domáceho salónu krásy

Od: Jana Vančová 20.2.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Viete o tom, že aj vo vlastnom, domácom salóne krásy môžete veľa urobiť pre svoj pôvab? Niekedy sú to doslova maličkosti, ktoré nezaberú veľa času, ani peňazí a prospejú nám…

salónu krásy

 

Jogurtová maska krásy

Chcete mať krásnu a žiarivú pleť? Doprajte jej aspoň 1-krát do týždňa výživnú masku, ktorú si namiešate z medu, bieleho jogurt a ovsených vločiek. Nechajte pôsobiť 20 minút a potom umyte vlažnou vodou.

Ruky a nechty ako zo salónu

Ak túžite urobiť pre pokožku svojich rúk a pre nechty niečo navyše, doprajte im občas 5-minútový teplý kúpeľ, ktorý si pripravíte tak, že v príjemne teplej vode si necháte rozpustiť tablety sódy bikarbóny, alebo si jednoducho nasypte práškovú sódu bikarbónu do vody. Uvidíte, že pokožka i nechty budú po takejto starostlivosti krajšie! Po osušení si ruky i nechty ešte vymasírujte krémom alebo olejčekom.Tento skrášľujúci rituál môžeme dopriať aj svojim nohám.

Kúpeľ krásy vo vlastnej vani…

Ak chcete, aby pokožka vášho tela bola zdravá a krásna, doprajte si aspoň raz do týždňa teplý vaňový kúpeľ s pridaním sódy bikarbóny. Môžete použiť sódu bikarbónu v tabletkách, alebo práškovú, ale na 1 vaňu, plnú teplučkej vody budete potrebovať 100 g sódy bikarbóny, ktorú treba nechať vo vode dobre rozpustiť. Ak si budete chcieť svoj kúpeľ krásy ešte vylepšiť, pridajte aj 100 g morskej soli, prípadne aj zopár kvapiek vonného olejčeka – napríklad levanduľového, mandarínkového, pomarančového, či iného, aby sa potešili aj svoje zmysly.

Efektná a lacná detoxikácia v pohodlíčku

Ak si takýto kúpeľ doprajeme aspoň 1 – 2-krát do týždňa, budeme sa cítiť oveľa lepšie, ale aj mladšie. Navyše, kúpeľ so sódou bikarbónou dôkladne čistí, vypína a omladzuje pokožku, zbavuje ju nečistôt a uvoľňuje upchaté póry. Dámy určite poteší aj správa, že je účinný aj v boji proti celulitíde. V kúpeli je potrebné zotrvať aspoň 20 – 30 minút, pričom si postupne dopĺňame teplú vodu, aby sme neprechladli. Aby sme svojej pokožke pomohli zbaviť sa zrohovatených čiastočiek, môžeme si telo počas kúpeľa vydrhnúť špongiou a pritom krásne relaxovať. Už po niekoľkých minútach v takomto kúpeli pokožka ostane jemná a vláčna. Suchý šampón v akcii Ak sa vám rýchlo mastia vlasy a chcete, aby ráno pôsobili sviežo bez toho, aby ste si ich museli umývať, ušetrite si ranné minúty tak, že večer, tesne pred spaním, si naneste do vlasov suchý šampón. Počas spánku, keď sa budete prevaľovať v posteli, prenikne šampónovú prášok k vlasovým korienkom a účinne pohltí všetku mastnotu z vlasov. Potom už stačí vlasy iba rozčesať a upraviť do účesu – vlasy budú pôsobiť sviežo. 🙂 

womangalérie VŠETKY