Túto jar stavte na trendy a praktickú vestu

Pomaly sa k nám blíži prechodné obdobie, čo znamená, že počasie už síce nie je také chladné ako v zime, ale nie je ani dostatočne teplé. Ideálnym kúskom sa v tomto období stáva práve vesta, ktorú môžete nosiť na košeľu, blúzku, sveter, šaty, poprípade na koženú, alebo džínsovú bundu. Či už športová, alebo elegantná, vesta vás zahreje a je zároveň štýlovým kúskom, ktorý dokonale doplní váš outfit. Stavte na trendy.

stavte na trendy

Chic kožušina

Kožušinová vesta je zimná klasika, ktorá pretrváva až do jarných mesiacov. Samozrejme, úplne najlepšie sú pravé kožušinky, ak si však takýto model nemôžete dovoliť, siahnite po umelej kožušine. V takom prípade určite stavte túto sezónu na farebnosť. Namiesto  klasickej čiernej vyskúšajte napríklad odtiene fialovej a bordovej, smaragdovú alebo viacfarebnú kožušinovú vestu. Okrem kožušinových sú posledné sezóny tiež veľmi obľúbené vesty z peria. Perie je veľmi jemné a príjemné na dotyk, takáto vesta vyzerá navyše rovnako luxusne ako vesta z pravej kožušiny. Aj v prípade vesty z peria siahnite po hravých, farebnejších modeloch, ktoré vyzerajú skvelo aj v kombinácii s akýmkoľvek  jednofarebným outfitom.

Športová páperka

Športová, páperová vesta je ideálna do daždivého a veterného počasia. V tomto prípade by mala byť z nepremokavého materiálu, ideálne šušťákoviny, a najlepšie aj s kapucňou. Rovnaký model oceníte, ak sa náhle ochladí, nie však natoľko aby sme ešte zo skrine vyberali zimnú bundu. Tento typ vesty oceníte aj na športové aktivity, prechádzky v prírode či inú turistiku. Vyzerá tiež výborne v kombinácii s koženou, či džínsovou bundou.

Elegantná do práce

Vesta je všestranný a praktický kúsok, ktorý využijete dokonca aj do práce. Nestráňte sa jej ani v prípade, ak sú vaše denné stylingy ladené skôr do elegantnejšieho štýlu. Stačí si zvoliť vhodný materiál, ktorý korešponduje so zvyškom outfitu. Obľúbené sú klasické, kostýmové vesty, najlepšie v čiernej farbe, ktoré zladíte skutočne so všetkým. Výbornou voľbou sú však aj vzorované farebnejšie, ktoré vyzerajú skvelo v kombinácii s bielou košeľou či blúzkou. Predĺžené vesty môžete navyše nosiť s pančuškami aj ako šaty. Ak má takáto vesta opasok, vašej postave navyše dodá krásne proporcie. Je to vskutku variabilný kúsok. Stavte na trendy.

Ilustračná fotografia: pinterest.com

Galéria: Twinset, VERO MODA, Cellbes, mClasse – Airfield, mClasse – Marc Cain, mClasse – Riani,