SPÄŤ
Zlosované

Zázračná premena – Dáška schudla takmer 17 kíl!

Od: Jana Vančová 24.9.2015 4
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Dáška je veľmi pôvabná a štíhla mladá žena, mamička dvoch malých  detičiek, ktorá sa momentálne o svoju rodinku s láskou stará na materskej dovolenke. Ako nám však prezradila, ani ona nebola so svojou postavou vždy spokojná. Chudnúť sa pokúšala ešte pred svadbou, ale keď sa vrátila zo zahraničia, kde pracovala v rámci programu work and travel, kilá jej opäť pribudli. Vtedy to však neriešila – nasledovala svadba a potom sa postupne narodili dve krásne dcérky. Bohužiaľ, pribudli aj kilá navyše a jedného dňa si Dáška povedala, že musí so sebou a svojou váhou už niečo radikálne urobiť. Rozhodla sa tak po narodení druhej dcérky a pod dozorom odborníkov z Inštitútu kompliment® a chudla aj v období dojčenia. Nechcela nič odkladať, ani nehľadala výhovorky, že chudnúť začne až potom, keď deti trochu odrastú. Napriek tomu, že po druhom pôrode sa ženy zbavujú nadbytočných kíl trochu ťažšie, Dáške nechýbalo odhodlanie, pevná vôľa a túžba cítiť sa i vyzerať lepšie. O tom, že sa jej to skutočne podarilo, svedčí nielen jej životný príbeh, ale aj krásne fotografie, na ktorých vyzerá skutočne mimoriadne šarmantne!

Zázračná premenaVizitka:

Meno: Dáška
Vek: 31 rokov
Bydlisko:
Bratislava
Zamestnanie:
momentálne na materskej dovolenke
Hmotnosť:
54,9  kg
Hmotnosť pred chudnutím:
71,4 kg

Život je zmena!

Na začiatok zopár otázok pre Dášku…

P1030426Akú ste mali postavu v detstve a ako tínedžerka– boli ste ako dieťa štíhla, chudá, alebo bacuľatejšia?
Ako dieťa som bola normálnej priemernej postavy, skor chudšia ako bacuľatejšia. No od 9 rokov som hrávala volejbal , a tak mi v puberte narástli stehná a zadok. V puberte som si váhu celkom udržiavala, na strednej škole som pri mojej výške 163 cm vážila cca 57 kg.

Kedy ste začali pociťovať, že chcete na svojej postave niečo zmeniť?
Skončila som s volejbalom, prestala som šporovať a pribrala som. Presne si pamätám, ako veľmi sa ma dotklo, keď mi môj otec povedal, že som pribratá a že by som s tým mala niečo robiť. Vedela som však, že má pravdu, vážila som 64 kilogramov. Sama sebe som sa nepáčila, ale keď som to počula na rovinu a od blízkeho – bolo to nepríjemné.

Pokúsili ste sa so svojou váhou niečo urobiť?
Bola som bezradná, ale systematicky som chudnuť nezačala. Iniciatívy sa chopil otec. Od známych mal informácie o Inštitúte kompliment®. Navrhol, aby som skúsila chudnúť pod vedením odborníkov a že mi program aj zaplatí. Súhlasila som, bola to veľká motivácia. Nešlo vlastne o moje peniaze a zároveň bola šanca, že by mi to mohlo pomôcť. Vtedy som v Inštitúte kompliment® schudla za 5 týždńov viac ako 5 kilogramov. Žiaľ, chudnutie som musela prerušiť, odcestovala som na work and travel program do zahraničia, kde som pracovala v Mc Donalde. Viete si predstaviť, ako to dopadlo! Vrátila som sa aj s kilami navyše.  Keď som sa vydávala, vážila som 62 kíl.

P1030536Potom ste opäť chudli?    
Nie, vtedy som váhu neriešila. Postupne sa mi narodili dve krásne dcérky a ja som bola šťastná. Vážila som však hrozných 71 kilogramov a v hlave mi vŕtalo, že pre svoje deti by som mala byť nielen starostlivou, ale aj peknou a hlavne zdravou mamou. Vedela som, čo by som mala robiť, no chýbala mi vôľa, nedokázala som sama začať. Zdôverila som sa manželovi s myšlienkou, že by som chcela schudnúť a opäť navštevovať Inštutút kompliment®, kde mi už v minulosti pomohli.

Kedy ste teda opäť začali s chudnutím?
Od manžela a rodiny som ako darček k narodeninám dostala program chudnutia kompliment®. Veľmi som sa potešila, bola to pre mňa výzva,  ale zároveň aj velký záväzok. Vedela som, čo ma v komplimente čaká a že musím byť úprimná k sebe a dodržiavať všetky odporúčania pracovníkov komplimentu, ak chcem niečo dosiahnuť. Nič som nezatajila, priznala sa ku všetkým hrozným stravovacím návykom a „dostala facku“ v podobe prvého merania, kde som sa dozvedela krutú pravdu: Vážila som úctyhodných 71,4 kg a v mojej mysli moja mierna nadváha bola zrazu pravdivá obezita. Pravda bol krutá, ale správne načasovaná a mne sa vďaka Inštitútu kompliment® podarilo schudnúť krásnych 16,5 kg.

Ako dlho ste chudli?
Absolvovala som dva chudnúce programy  – od júla 2014 do marca 2015.

Aké boli začiatky? Bolo to ťažké?
Keďže som vedela, do čoho idem, tak som nemala obavy. Vedela som, že ak chcem schudnúť, musím dodržiavať pravidlá a výsledok sa dostaví. Obavu som mala akurát z toho, že som ešte dojčla dcérku, aby som nestratila mlieko. Ale aj toto bolo v Inštitúte kompliment® pekne podchytené a ja som mohla svoju dcérku dojčiť bez problémov, po celý čas chudnutia. Za toto som im ozaj veľmi vďačná.P1030642

Ako sa začala vaša zázračná premena? Ako často  a na aký dlhý čas chodíte do Inštitútu kompliment® a ako vyzerala vaša prvá návšteva?
V prvom rade by som povedala, že spôsob chudnutia v Inštitúte kompliment® nie je zázrak, ale rozumný a cielený postup chudnutia a zaslúžený výsledok. Prvá návšteva bola dosť deprimujúca, bola som konfrontovaná s realitou. Zistila som, koľko cukru každý deň do seba dostanem, že jem absolútne nepravidelne a nezdravo. Pravda bolela, ale bola základom k dosiahnutiu cieľa. Nehanbila som sa len pred odborníčkami z Inštitútu kompliment ® ,  ale najmä pred sebou samou. A kam som to až dotiahla? V komplimente mi presne povedali, čo môžem a nemôžem jesť, kedy, v akom čase a v akých kombináciách. Dodržiavala som všetky odporúčania a predstavte si, výsledky sa dostavili okamžite. Snažila som sa kompliment® navštěvovat pravidelne dvakrát do týždňa, ako mi to deti a povinnosti dovoľovali.

Ako približne vyzerá to, čo môžete jesť? Napríklad raňajky, desiata, obed, olovrant, večera?
Môj jedálniček sa upravil o 180 stupňov. Jesť môžem 5 -6 krát denne. Pravidelnosť  je dôležitá pre fungovanie metabolizmu. Ak človek neje pravidelne, spomaľuje metabolizmus a chudne pomalšie, prípadne začne priberať. Dnes, keď už nepotrebujem chudnúť, ale udržiavam si váhu, nemám v strave žiadne obmedzenia. Ale treba si uvedomiť,  v akom čase. Pointa je veľa zeleniny. Doobeda sacharidy (zdravé sacharidy) a poobede bielkoviny. Dnes, keď už aj zhreším, viem, že sa to dá vykompenzovať ďalším zdravším dňom a podobne. Dôležité je dbať na pitný režim. Piť veľa vody, nesladených čajov, prípadne vodu s citrónom. Dôležité je vypiť aspoň tie 2 litre denne.

P1030746Museli ste robiť veľké obmedzenia?
Bez obmezení sa schudnúť nedá. Nemožno jesť kedy a čo sa vám zachce. V stravovaní musíte mať systém a režim. Takže áno, na začiatku boli veľké obmedzenia. Do jedálnička sa však v priebehu programu potraviny postupne opäť zaraďovali. Dôležité sú aj porcie jedla. Na začiatku, aby som získala predstavu o veľkosti porcií, som si niektoré potraviny aj vážila. Kontrolovala som príjem nielen sacharidových potravín, ale aj mliečnych výrobkov a potravín s vyšším obsahom tuku.

Čo vám zo začiatku pri chudnutí robilo najväčšie problémy, čo vám pomáhalo, alebo pomohlo?
Na začiatku chudnutia je podľa mňa dôležité si ujasniť dôvod, prečo chcem schudnúť. Ja som sa pomerne rýchlo nastavila na nový režim stravovania. Najťažšie som zvládla to, že som musela prestať sladiť. Musela som zmobilizovať všetky sily, aby som to zvládla. Oplatilo sa, časom chuť na sladké zmizla a všetko išlo ako po masle. Najviac mi pomáhala podpora zo strany rodiny, najmä manžela. Samozrejme, že v Inštitúte kompliment® ma krok za krokom v zmene stravovania viedli cielene tak, aby sa moje nesprávne stravovacie návyky oslabili a vytvorili nové.   Pravidelné váženie bolo tiež veľmi motivujúce. Keď vidíte, ako váha klesá, máte chuť pokračovať ďalej.

Nemali ste na začiatku chudnutia nejakú krízu?
Každý človek je len človek. Pokušenia číhajú všade. No vždy sa to dá zvládnuť. Ak som pochybila v režime, tak som sa snažila to čo najskôr napraviť. Veľmi mi pomáhal manžel. Nakupoval, varil, pomáhal s deťmi a ubezpečoval ma, že vyzerám každý deň lepšie a lepšie.

P1030844Čomu sa venujete?
Momentálne som mamička na rodičovskej dovolenke. Takže jedlo si musím zabezpečiť tak, ako ho zabezpečujem deťom. Jedlo si pripravujem doma. Ak sa však stane, že ideme jesť niekam von, vyberám si menej kalorické a zdravšie varianty jedál.

Nemáte občas chuť na nejaké maškrty? Ako to riešite?
Maškrty sú počas chudnutia zakázané. To je asi jasné každému. Ale teraz, keď si hmotnosť udržujem, si sem- tam niečo dobrého doprajem. Viem však, kedy a čo si môžem dovoliť.

Ako je to s ovocím – máte momentálne nejaké obmedzenia, aké a koľko ovocia môžete konzumovať? Alebo boli takéto obedzenia spočiatku?
Dnes už viem, že ovocie je bohaté na jednoduché sacharidy, ktoré dokážu veľmi rýchlo dodať energiu, a preto je potrebné jeho príjem kontrolovať. Ovocie jedávam najčastejšie dopoludnia, asi 150 gramov denne, niekedy s bielym jogurtom, alebo tvarohom. Naučila som sa približne odhadnúť, aj bez váženia, koľko ovocia si môžem dopriať. Samozrejme, uprednostňujem čerstvé ovocie, nejedávam sušené ani konzervované ovocie, nepijem ani džúsy a ovocné koktaily.

Ako rýchlo sa začali dostavovať prvé výsledky a aké boli prvé úbytky na váhe?
Výsledky sa mi dostavili hneď. Už na druhom stretnutí som mala o pol kila menej. V priemere som chudla 1 – 1,5 kg za týždeň. Samozrejme, prišla aj fáza, keď sa chudnutie na určitý čas spomalilo. V  komplimente® ma uistili, že je to bežné a že ide len o prechodný stav. Takže panika išla bokom, ostala som v pokoji a pokračovala som v chudnutí ďalej.

P1030851Aké boli vaše pocity, keď ste museli začať meniť šatník?
Tak to sa nedá ani slovami popísať! Predtým som nenávidela nakupovanie a vždy som odchádzala z obchodu deprimovaná a sklamaná. Nosila som veľkosť 42. A predstavte si to, keď zrazu môžete prísť do obchodu, vybrať si, čo sa vám páči a navyše sa páčite sama sebe. Je to paráda. Nikdy som nebola spokojnejšia sama so sebou. Teraz nosim veľkosť 36 a som šťastná. Zmena šatníka bola nutná.

Ako vyzerá vaša návšteva v Inštitúte kompliment®? Venujete  sa ešte aj nejakému nejakému športu?
V  komplimente® ma pred každým cvičením odvážia, odmerajú tlak, v pravidelných intervaloch skontrolujú aj telesné objemy, množstvo celkového a brušného tuku a množstvo svalov. Cvičeniu predchádza aj nahriatie tela v termo boxe a kontrola jedálnička. Cvičím individuálne, ale vždy pod vedením pracovníkov komplimentu. Aj keď cvičenie netrvá dlho, len 30 minút, stojí za to. Cítim všetky svaly a  bežne schudnem pol kila. A keď mi deti a povinnosti dovolia, zacvičím si aj doma.

Plánujete ešte zhodiť nejaké kilá? Budete ešte navštevovať  Inštitút kompliment®v najbližšom období?
Chcela by som ešte doladiť detaily. Kilá už neriešim. Skôr, aby telo dostalo lepšiu formu. Určite plánujem navštevovať Inštitút kompliment® aj v budúcnosti. Postavu aj kondíciu si chcem udržať.

P1030978Ako sa zmenil váš šatník a ako reaguje okolie a blízki na vašu zázračnú premenu?
Mám rada pohodlné oblečenie, v ktorom môžem behať za deťmi, ale rada sa príležitostne oblečiem aj elegantnejšie. A popravde, toľko komplimentov som snáď v živote nedostala. Všetci ma chvália, ako som schudla, ako dobre vyzerám a aká som spokojná. Je to úžasný pocit, keď tá námaha za to stála.

Čo vám pri chudnutí najviac pomohlo?
Manžel, ktorý strážil naše dve detičky, kým som cvičila a robila niečo pre seba. Obetoval tomu čas a doprial mi to. Touto cestou by som mu chcela za tú podporu naozaj veľmi poďakovať. Pomohli mi komplimenty od priateľov a známych a moja vôľa, ktorá ma neopustila. A moje deti, pre ktoré som to dokázala, aby mali zdravú maminku.

Poviete nám niečo o svojich  záľubách a najbližších plánoch?
Moje záľuby sú moje deti, ktoré mi vypĺňajú všetok môj voľný čas. Takže momentálne si naplno užívam svoju najkrajšiu dovolenku v živote.
Na záver by som chcela odkázať všetkým, že Inštitút komliment® nie je o diéte . Je to o zmene životného štýlu. O tom, že jedlo nie je nepriateľ a každý to môže dokázať. Len treba dodržiavať zásady stravovania a nepodvádzať samého seba. Dokázať to musí ale každý sám. Inštitút kompliment® vás vedie, aby ste šli tým správnym smerom.


Super účes
Pani Dáška má stredne dlhé vlasy v odtieni tmavý blond. Niekoľko rokov si farbila vlasy na červeno, ale napokon si červený odtieň dala stiahnuť melírom. Vizážistka Marta Gejdošová zo salónu Sharmant sa rozhodla vlasy ešte viac presvetliť melírom najsvetlejšieho odtieňa. Potom vlasy dvakrát šetrne umyla šampónom, opláchla a predsušila fénom. Jemne osušené vlasy vizážistka Marta mierne podstrihla a upravila strih.  Do mierne vlhkých vlasov votrela penové tužidlo na zväčšenie objemu účesu. Následne vlasy dohladka vyfúkala cez veľkú okrúhlu kefu, aby vznikol dojem vyžehlených vlasov. Na záver vlasy na vrchu hlavy mierne pritupírovala a zľahka dlaňami zvrchu votrela malé množsvo uhladzujúceho krému na vlasy. Hotový účes fixovala lakom na vlasy.


Ako sa tvoril účes…

Krásny mejkap
Po vyčarení  pekného účesu sa vizážistka Marta Gejdošová pustila do úpravy Dáškinej tváre.  Keďže sa rozhodla pre jemné denné líčenie, najprv jej naniesla na pleť mejkap v naturálnom odtieni. Aby oči krásne zažiarili, najpv naniesla na horné viečka biely očný tieň, kútiky zvýraznila hnedým očným tieňom, ktorý rozotrela až k záhybu  nad horným viečkom. Zvyšok viečka vizážistka potom ešte zvýraznila bielym očným tieňom. Aby pleť získala zdravý a rozžiarený vzhľad, vizážistka Marta zvýraznila Dáškine líčka bronzerom. Obočie zvýraznila hnedými očnými tieňmi na obočie, pričom zmiešala tmavší a stredne tmavý odtieň. Riasy získali na dĺžke i objeme zvýraznením fialovou špirálou a pery nadobudli svieži a šťavnatý dojem po nanesení rúžu v jemne ružovom odtieni.

Ako sa tvoril mejkap…

Oblečenie, ktoré má švih!
Keďže Dáška má krásnu a štíhlu postavu, vybrať jej za asistencie stylistu Rasťa Holubeca  pekné a dobre sadnúce kúsky z kolekcie F & F nebol žiaden problém, skôr naopak – veľmi príjemná zábava! Výberu šiat sa aktívne a so zájmom zúčastňovala aj Dáška, ktorá sa veľmi dobre zhostila aj úlohy modelky – napokon, posúďte sami, ako výborne vyzerá! S radosťou sme spoločne vyberali módne kúsky z jesennej kolekcie,  skúšali doplnky i pózy a čas nám neuveriteľne rýchlo a krásne plynul. Nafotili sme toho skutočne dosť a všetci sme sa zhodli na tom, že tohtoročná jesenná móda z kolekcie F & F má švih. 🙂 
A keďže taký príjemný deň bolo potrebné zavŕšiť ešte niečím pekným, nakoniec sme Dášku potešili aj kozmetickým balíčkom, ktorý jej venovala značka Oriflame a nákupnou poukážkou F & F.

Tip vizážistky
Z bohatej kozmetickej palety značky Oriflame vizážistka Marta Gejdošová  zo salónu Sharmant Dáške odporúča Krycí krém Giordani Gold Invisible Touch, odtieň Light Ivory, na rozžiarenie očí  radí vizážistka  vyskúšať Mono očné tiene Pure Colour, odtieň Shimmering White a odtieň Earthy Brown. Riasy krásne zvýrazní a predĺži špirála The ONE Wonderfull Lash 5 v 1 , odtieň Black Blue, Pery nádherne osvieži a skrášli Rúž na pery The ONE Power Shine, odtieň Vibrant Blush.

Bol to opäť  skvelý a vydarený deň!

Okúzľujúca Dáška v outfite z kolekcie F&F…

Jana Vančová
Foto:
Henrieta Karabová
Vizáž a účes: Marta Gejdošová, salón Sharmant Vajnorská 10, Bratislava
Oblečenie: F&F móda
Kozmetika:
Oriflame

Čitateľská súťaž !!!

Zasúťažte si s nami  a vyhrajte atraktívne kozmetické balíčky! Odpovedzte na súťažnú otázku, a piatich z vás vyžrebujeme a odmeníme balíčkom kozmetiky Dermacol. Balíček bude obsahovať  Enja Spevňujúce sérum proti celulitíde a Enja Vypínací gél na zadoček a boky.

Aby ste sa mohli zúčastniť súťaže, musíte sa registrovať na portál www.woman.sk. Po registrácii sa pomocou vašich prihlasovacích údajov prihláste na portál www.woman.sk a môžete súťažiť !!! Inak nemôžete byť zaradení do zlosovania!!!

4450_ENJA-LIFT_9369_8595003109369-large 4447_ENJA-SERUM-Krabka_8595003109307-large

Výhercovia:

1.Jana Hlubeňová, Košice
2. Eva Novotná, Klušov
3. Lucia Valková, Zlaté Moravce
4. Martina Winklerová, Bratislava

womangalérie VŠETKY