SPÄŤ
Zlosované

Zázračná premena – Zuzana schudla 20 kíl!

Od: Jana Vančová 17.7.2015
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Zuzana je pôvabná a veľmi sympatická mladá žena, ktorej rozhodne nechýba pevná vôľa, energia, odvaha, ani chuť vybočiť zo zaužívaného stereotypu a naštartovať nanovo. Napokon, svedčí o tom aj jej malý životný príbeh a krásna skutočnosť, že sa jej podarilo schudnúť 20 kíil od chvíle, ako sa rozhodla, že začne chudnúť pod dohľadom odborníkov a pravidelne nvštevovať Inštitút kompliment®. „Až do vysokej školy som s váhou nemala problém. Priberať som začala hlavne kvôli nesprávnemu životnému štýlu. Nepravidelná a nezdravá strava, škola striedajúca sa s prácou mi dopomohli k tomu, že som v tých najhorších časoch vážila takmer 90 kg! V jedom období som si však povedala “STAČILO!” a zmenila  som všetko, s čím som nebola spokojná. Našla som si novú prácu, nové bývanie, s priateľom sme ukončili dlhoročný vzťah a začala som navštevovať Inštitút kompliment®. Všetky tieto rozhodnutia momentálne považujem za najlepšie, aké som doposiaľ spravila.“ prezradila nám Zuzana, s ktorou sme prežili veľmi príjemný deň. Autentické fotografie, na ktorých Zuzana doslova žiari, sú toho dôkazom…

Vizitka:

Meno: Zuzana
Vek: 28 rokov
Bydlisko:
Bratislava
Zamestnanie:
manažérka v IBM
Hmotnosť:
67 kg
Hmotnosť pred chudnutím:
87 kg

IMG_9900

Zopár otázok na úvod…

 Akú ste mali postavu v detstve a ako tínedžerka – boli ste ako dieťa štíhla, chudá, alebo bacuľatejšia?
Až do vysokej školy som nemala s váhou väčšie problémy, ako dieťa mi dokonca nechutilo veľa jedál. Kým do mňa rodičia napchali raňajky, mohli sme rovno obedovať. Rozbehla som sa až na vysokej škole.

Zuzana 3Kedy ste začali pociťovať, že chcete na svojej postave niečo zmeniť?
Asi pred 5 rokmi som sa na seba pozrela do zrkadla a nepáčilo sa mi, čo som videla (pri 87 kg vo veku 25 rokov sa ani nemôžete čudovať). Bývala som často chorá, cítila som sa slabo, z jedál mi bývalo nevoľno.

Začala som sa teda viac starať o svoju stravu a cvičiť. Nasledovali 2 roky trápenia, a potom Inštitút kompliment®.

Pokúšali ste sa svoju postavu upraviť nejakým spôsobom ešte aj predtým, než ste začali navštevovať Inštitút redukcie a prevencie nadváhy    kompliment®? Skúšali ste rôzne diéty, kúry, doplnky výživy alebo cvičenie vo fitnesscentre či nejaký šport?
Začala som chodiť do „fitka“, dávala som si väčší pozor na stravu, avšak nejako zázračne to nepomohlo. Šla som s váhou trochu dolu, no po chvíľke zasa naspäť. Nehovoriac o tom, že pri takej váhe sa medzi všetkými športovcami vo fitnesscentre necítite ani za mak dobre. Neviete, ako s prístrojmi narábať, hanbíte sa v šatni. Vaše sebavedomie a odhodlanie pokračovať klesajú pri pohľade na všetky kočky v legínach a chlapov s tehličkami na bruchu. V tom čase fitnesscentrum nebolo mojím domácim prostredím, a ani sa ním nikdy nestalo.

A aký bol výsledok vášho snaženia?

Váha mi kolísala. Raz som schudla 6 kg, potom som zasa pribrala, zasa schudla a zasa pribrala. Najnižšie som sa dostala na 76 kg.

Kedy a ako ste sa rozhodli pre Inštitút redukcie a prevencie nadváhy kompliment®? Doporučil vám to niekto z blízkych, či okruhu vašich známych?
Uvedomila som si, že musím pri cvičení alebo pri strave niečo robiť zle (prípadne pri oboch). Vtedy mi napadlo, že sa mi zíde pomoc profesionálnov v chudnutí. Inštitút som si našla na internete. Oslovila ma galéria ich úspechov, dlhoročné skúsenosti s chudnutím a odborný tím a povedala som si, prečo nie? Veď vyskúšam a uvidíme, či sa stane zázrak…!

Koľko kíl ste chceli schudnúť?
Nie je to len o chudnutí, ale o celkovom životnom štýle. Chcela som byť zdravá, môcť sa bez prekážok hýbať, cítiť sa dobre. V zdravom tele zdravý duch. Počas redukčného program v Inštitúte kompliment® som zistila ako moje telo a metabolizmus funguje a naučila som sa s ním žiť v symbióze.

Mojim cielom bolo schudnúť 20 kilogramov. Štíhlejšia o 16 kíl som bola už o necelých 6 mesiacov a dnes je to už – 20 kilogramov. Po ukončení redukčného program som sa rozhodla pokračovať v cvičení.

Aké boli začiatky? Bolo to ťažké?
Asi by som mala odpovedať v zmysle, že to stálo veľa námahy. Chcete pravdu? Šlo to veľmi ľahko. Keď cvičíte tak, ako vám radia a dodržiavate jedálniček, ktorý vám v Inštitúte kompliment® nastavia, nemáte absolútne problém. Treba len poslúchnuť a nechať sa viesť. V Inštitúte kompliment® veľmi dobre vedia, čo robia a ako majú klienta bezbolestne doviesť k cieľu.

Zuzana 2

Ako sa začala vaša zázračná premena?
Myslím si, že rozhodujúce je vybrať si správny spôsob chudnutia, prekonať obavy a začať. Na začiatok potrebujete silnú motiváciu. Ja osobne som si kúpila kúsok oblečenia vo veľkosti 38, o ktorej som posledných pár rokov mohla len snívať. Tento jeden kus som mala vystavený tak, aby som ho stále mala na očiach. Kedykoľvek som mala na mále a 100 chutí porušiť pravidlá cvičenia alebo diétu, spomenula som si na to oblečenie.Skúšala som ho vždy po pár týžňoch a videla, ako mi stále čím ďalej tým viac padne. Dodnes ho mám a nosim s radosťou.

Ako sa upravil váš jedálny lístok a koľkokrát denne môžete jesť? Ako približne vyzerá to, čo môžete jesť?
Vzhľadom k môjmu predchádzajúcemu jedálničku bola zmena môjho stravovania radilkálna. Všetko, čo bolo nezdravé som z jedálnička musela vylúčiť. Počas chudnutia sa môj jedálniček neustále menil. Dnes viem, ktoré potraviny a v akom množstve sú pre mňa vhodné. Stravujem sa racionálne, jedávam 3 – 5 krát denne a samozrejme si dávam pozor na množstvo jedla.  

Najčastejšie na raňajky mávam kúsok celozrnného pečiva, plátok šunky, syra a čerstvú zeleninu. Druhy obmieňam, aby som nemala stravu jednotvárnu.

Na desiatu mám ovocie, prípadne biely jogurt,alebo tvaroh. Napríklad si nakrájam 1ks kivi do 120 g jogurtu.

Obed mám kompletný. Polievku jem bez cestovín, len so zeleninou, sysrom alebo vajcom. Napríklad smotanovým krémovým sa snažím vyhýbať. Ako druhé jedlo volím buď mäso s čerstvou zeleninou, alebo bezmäsité jedlá. Napríklad zapekanú brokolicu, grilovanú cuketu alebo baklažán.

Olovrant vyzerá podobne, ako raňajky.

Teraz v lete na večeru často mávam čerstvý zeleninový šalát so syrom alebo grilovaným mäsom (či už kuracím, morčacím alebo rybacím), pokvapkanú olivovým olejom. Alebo jednoduchú zeleninovú polievka.

Museli ste robiť veľké obmedzenia?
Ja osobne áno, keďže som obľubovala vyprážané, ťažké jedlá, sladené nápoje, pukance aj čipsy. Naučila som sa však ako kvázi “obmedzovanie” nepociťovať ako ujmu, ale pozitívnu a správnu vec. Napríklad, dnes ma už ani nenapadne vziať si do kina colu.

IMG_0116

 

Čo vám zo začiatku pri chudnutí robilo najväčšie problémy?A čo vám pomáhalo, alebo pomohlo?
Chýbala mi okamžitá energia z cukru, ktorý som zvykla dopĺňať pravidelne sladkosťami. Po prvých troch týždňoch si ale moje telo zvyklo na to, že okamžitý cukor nedostane, ani keď si zažiada a sladké mi úplne prestalo chýbať. Začala som spaľovať tuk v tele, ktorého bolo neúrekom. A čo mi pomohlo? Odhodlanie a viditeľný rýchly efekt. Po prvom mesiaci som bola chudšia takmer o 10 kg – no nepokračujte pri takomto úspechu!:-)

Nemali ste spočiatku pri diéte a chudnutí nejakú malú krízu? Ak áno, ako sa vám ju podarilo prekonať?
Krízu som nemala, jednoducho som nemyslela na to, čo momentálne nemôžem jesť a hotovo! 🙂 Myslím, že veľkú zásluhu na hladkom priebehu majú aj odborníci z Inštitútu kompliment®, dobre ma naladili a to bola aj dôvod, prečo všetko fungovalo bez problémov.

A teraz dobra rada pre všetky baby, ktoré sa už dlhšiu dobu necítia dobre a nedarí sa im zhodiť: Neanalyzujte zbytočne jedálniček! Radšej než hľadať výhovorky, prečo ste sa nemohli vyhnúť hamburgeru, hľadajte spôsob, ako ho nahradiť. Dajte si hovädzie mäso so zeleninou bez žemle. Je to chutné a nič ste neporušili. Namiesto čokoládovej torty si rozpustite 2 kocky tmavej čokolády a hoďte to do jogurtu. Namiesto hranolčekov si dajte cuketové prúžky. Efekt stoji za to!

Čomu sa venujte, akú máte profesiu? A ako sa vám darí zabezpečiť si stravovanie počas dňa, keď ste v práci? Pripravujete si jedlo doma?
Pracujem v IBM, dni dokážu byť hektické. Či raňajkujem doma, alebo nie záleží od toho, koľkokrát ráno zahodím budík do kúta 🙂 Desiatu si nosievam so sebou, prípadne kúpim v obchode v budove, kde pracujem. Stravovať sa zdravo a chutne je jednoduché, stačí sa len trochu snažiť.

Nemáte občas chuť na nejaké maškrty? Ako to riešite? Máte nejaké maškrtenie povolené?
Chuť na maškrty mám a aj ju uspokojujem, samozrejme, s mierou. Jem, čo mi chutí, no snažím sa vyhýbať sladkostiam vo večerných hodinách. Navyše, môj metabolizmus si už tak navykol na zdravú stravu, že na nezdravé, mastné, vyprážané či presladené jedlo ani nepomyslím a nemám na ňho vôbec chuť.

Ako je to s ovocím – máte momentálne nejaké obmedzenia aké a koľko ovocia môžete konzumovať? Alebo boli takéto obedzenia iba spočiatku?
Prvé tri týždne som ovocie v jedálničku nemala, nahradila ho zelenina. Potom som “mohla” ovocie menej sladké. Čerstvé ovocie jem denne, no dávam si pozor na množstvá. Za hrsť jahôd stačí, malý strapec hrozna je tak akurát. Kilo hrášku si radšej rozdelím na niekoľko dávok 😉 Prezreté, zavárané a sušené ovocie nejem ani dnes, má veľa cukrov. Namiesto pomarančového džusu si dám radšej vodu a pomaranč zjem celý.

Ako rýchlo sa začali dostavovať prvé výsledky a aké boli prvé úbytky na váhe?
Prvý týždeň som schudla 2,5 kg a postupne 1 – 1,5 kg týždenne. Ku koncu už boli úbytky na váhe nižšie.

IMG_0041

Museli ste radikálne zmeniť šatník? Bol to skvelý pocit?
Šatník som zmenila o 3 čísla, nosila som 44, teraz si pokojne oblečiem 38. Pocit to bol divný, hlavne som nebola navyknutá na pozornosť okolia a pozitívne ohlasy mužov ma dostávali do pomykova. Dostanete sa do bodu, keď sa reálne hanbíte za svoje telo, ktoré síce vyzerá znateľne lepšie, ale je ešte v rekonštrukcii. Až po pár mesiacoch som nabrala sebavedomie, začala som sa obliekať veselšie. Doplnila som farby (predtým prevládala striktne čierna). Dnes sa cítim dobre aj v obtiahnutejšom oblečení, ale nevyhľadávam ho. Nosím to, v čom sa cítim pohodlne.

Ako vyzerá vaša návšteva v  Inštitúte kompliment®? Čo cvičíte? Cvičíte ešte aj okrem toho, alebo sa venujete nejakému športu?
Meranie, váženie, kontrola telesných parametrov, hodnotenie jedálnička, výživové poradenstvo, edukácia, termoterapia a cvičnie. To je náplň každého ošetrenia, keď chudnete. Programy cvičenia sú bez výživových konzultácií. Tie sú však určené len pre tých, ktorí absolvovali chudnúci program a už vedia ako si jedálniček zostaviť. Každý program je individuálny, to znamená, že pre každého klienta je zostavený osobitne, podľa toho, akú maá nadváhu, koľko potrebuje schudnúť a akú ma kondíciu. A tiež ho každý absolvuje osobitne, samozrejme, že za asistencie a pod vedením odborníkov. Pre ľudí, ktorí majú zdravotné problemy sa každý program špeciálne prispôsobí. Pri každom stretnutí je kontrola a hodnotenie predchádzajúceho jedálnička. Vždy sa môžete opýtať, ak si nie ste niečím istá a vždy dostanete kvalifikovanú odpoveď. Jedálniček je zostavený tak, že hladovať určite nebute. Ja sama som mala na začiatku pocit, že stále niečo jem.

Zvlášť si ma získalo cvičenie v Inštitúte kompliment®. Cvičí sa v špeciálnych lôžkach, krátko, len tridsať minút, ale o to viac intenzívne. Cvičiť môžete bez záťaže, alebo so záťažou, závisí od toho, akú máte navrhnutú cvičebnú zostavu, telesnú kondíciu, na ktorých miestach potrebujete schudnúť, alebo sformovať postavu. Zostavy cvikov a intenzita cvičenia sa pravidelne menia a vždy prispôsobia cieľu, ktorý máte. Okrem toho som letný typ. Rada plávam, bicyklujem. Chodím ponaťahovať kĺby na power jogu.

Plánujete ešte zhodiť nejaké kilá? Budete ešte navštevovať Inštitút kompliment® v najbližšom období?
Chcela by som si udržať svojich vysnívaných 67 kg (pri výške 179cm akurát). Inštitút kompliment® budem navštevovať aj naďalej. Budem pokračovať v cvičení, ako sa mám stravovať, už viem.

Ako sa zmenil váš šatník? Ako reaguje okolie a vaši blízki na vašu zázračnú premenu?
Všetci moji známi obdivujú moju vytrvalosť, aj keď ja v tom nevidím nič také výnimočné. Keď sa cítite zle už dlhšiu dobu, pár rokov máte zdravotné problémy, tak tých 6 mesiacov s radosťou investujete. Zvýšil sa aj záujem opačného pohlavia, čo vítam s otvorenou náručou.

Môj šatník sa zmenil od základov, všetko staré oblečenie som darovala, alebo som sa ho nejako zbavila. Nechcem mať v šatníku nič, čo by som mala „do zásoby“ pre prípad, že znova priberiem. Prečo? Pretože nepriberiem – a bodka.

IMG_0314

Čo vám pri chudnutí najviac pomohlo?
Myslím, že to odhodlanie a správny výber chudnutia v Inštitúte kompliment®.  Je to profesionálne chudnutie v príjemnom prostredí. Odborníčky, ktoré vám rozumejú,chápu ako sa cítite a presne vedia čo a kedy máte robiť, aby ste dosiahli to, čo chcete. Chudnete individuálne, termín ošetrenia si zvolíte sama kedykoľvek v priebehu dňa. Všetky dámy z tímu Inštitútu kompliment sú veľmi milé, priateľské a hlavne odborníčky vo svojom odbore. Som im vďačná za starostlivosť a moju premenu. Po ukončení chudnutia som každej z nich doniesla kvetinku.

Čomu sa venujete vo voľnom čase a ako si budete svoju postavu udržiavať v lete?
Som večne aktívna, taká dobíjateľná baterka. Veľa času trávim mimo domu, či už vonku s priateľmi, na koncertoch, v divadle…
Postavu si treba udržiavať stále (!), aby vám nechradlo svalstvo. Keď si navyknete na pravidelný režim, cvičenie vám po chvíľke aj tak začne chýbať.
Určite chcem ísť k moru, ale presné plány ešte nemám.

Život je zmena!

Super účes
Zuzana má pekné, zdravé vlasy, ktoré si nechce farbiť. Vizážistka Marta Gejdošová zo salónu Sharmant jej vlasy najprv umyla a potom na ne na 5 minút naniesla keratínovú kúru na regeneráciu vlasov, ktorá Zuzaniným vlasom prospela, pretože boli trochu vysušené. Umyté vlasy vizážistka trochu predsušila fénom a potom upravila strih miernym prestrihaním tak, aby sa účes opticky nadvihol. Výsledný efekt je taký, že vzadu sú vlasy kratšie („bob“) a po bokoch sú dlhšie. Nakoniec  vizážstka Marta ešte vlasy dofúkala a fénom upravila cez kefu, takže vlasy sa vzadu krásne zdvihli a získali na objeme a lesku.

Ako sa tvoril účes…

Krásny mejkap
Keďže Zuzana má peknú pleť, vizážistka Marta sa rozhodla pre ľahké denné líčenie, ktoré je vhodné do práce: Najprv pleť zjednotila mejkapom vo svetlom odtieni, ktorý dokonale naniesla a rozotrela štetcom a potom ešte všetko zafixovala púdrom.
Na viečka naniesla svetlobéžový očný tieň, kútiky očí zvýraznila hnedým očným tieňom a hnedým očným tieňom nakreslila aj tenkú očnú linku na hornom viečku. Nakoniec ešte očné viečka dotónovala bielym očným tieńom s perleťou, aby oko získalo jemný výraz. Aj linku na dolné viečko nakreslila vizážistka štetcom a hnedým očným tieňom. Celkový efekt ešte umocnili riasy, zvýraznené špirálou s predlžovacím efektom. Svieži vzhľad dotvorili líčka, ktoré vizážistka jemne vytónovala do bronzova a pery zvýraznené rúžom v jemnom ružovom odtieni.

Ako sa tvoril mejkap…

Oblečenie, ktoré má švih!
Zuzanina štíhla postava krásne vynikla v oblečení z kolekcie F&F jar a leto 2015, z ktorej naozaj bolo čo vybrať.  Zuzana sa  vo vybranom oblečení skvele cítila a doslova pred našimi očami sa menila na pôvabnú modelku, ktorá si svoju premenu a nový, príťažlivý imidž skutočne vychutnávala. A aby tento deň bol ešte krajší, nakoniec sme Zuzku potešili aj kozmetickým balíčkom, ktorú jej venovala značka Oriflame a oblečením aj nákupnou poukážkou F & F.

Bol to ďalší krásny a príjemný deň!

Šarmantná Zuzana v outfite z kolekcie F&F…

Tip vizážistky
Z bohatej kozmetickej palety značky Oriflame vizážistka Marta Gejdošová Zuzane odporúča Šampón HairX  Advanced NeoForce, Revitalizačný kondicionér HairX Advanced TimeResist a nezmývateľné sérum HairX Advanced TimeResist. Aby účes pôsobil bohatým a plným dojmom, vizážistka Marta Gejdošová  zo salónu Sharmant radí použíť  Penové tužidlo na zväčšenie objemu vlasov HairX a Lak na zväčšenie objemu vlasov HairX.

 

 

Jana Vančová
Foto:
Henrieta Karabová
Vizáž a účes: Marta Gejdošová, salón Sharmant Vajnorská 10, Bratislava
Oblečenie: F&F móda
Kozmetika:
Oriflame

www.kompliment.sk

Čitateľská súťaž !!!

dermacol-enja-briskoZasúťažte si s nami  a vyhrajte kozmetiku Dermacol.
Balíček obsahuje:
1. Enja zoštíhľujúci gél na bruško

Správnu odpoveď hľadajte na www.kompliment.sk. Troch z vás, vyžrebujeme a odmeníme.

Aby ste sa mohli zúčastniť súťaže, musíte sa registrovať na portál www.woman.sk. Po registrácii sa pomocou vašich prihlasovacích údajov prihláste na portál www.woman.sk a môžete súťažiť !!! Inak nemôžete byť zaradení do zlosovania!!!

 

 

 

 
Výhercovia:
1. Zuzana Beránková, Jakubov

2. Jana Hermanova, Stupava
3. Katka Michalikova, Detva

womangalérie VŠETKY