Zlato sa vracia do módy: Nové očarujúce kombinácie!

Čím obdarovať cenného človeka? Objavte zlato s umeleckým smaltom!

Napriek tomu, že za uplynulé roky nebolo zlato špeciálne vyzdvihované ako materiál moderných šperkov, stále má svoju nezameniteľnú hodnotu. Do módy sa teraz dostáva najmä v kombinácii s kameňmi, diamantmi či umeleckým smaltom. Nechajme sa inšpirovať!

Zlato sa vracia

Hodnota a krása navždy

Ak chceme niekomu pripraviť skutočne hodnotný dar, ktorý bude mať naveky a pritom nikdy nevyjde z módy – siahnime po zlate. Zlato odjakživa reprezentovalo moc a bohatstvo. V ťažkých časoch si stále uchovávalo svoju hodnotu a peniaze boli niekedy kryté práve zlatom. V dejinách ľudstva tento kov nemá konkurenciu. Preto ho darujme tomu, kto si tento cenný kov zaslúži. Na výber máme množstvo prevedení, vďaka ktorým môžeme presne ulahodiť potrebnému štýlu.

Stelesnenie elegancie a úspechu

Zlato a výrobky z neho sú tiež  stelesnením elegancie, ktorá odoláva času a uchováva hodnotu. Samozrejme, nájdu sa i gýčové šperky – koľko ľudí, toľko chutí. Keď sa k nemu pridávajú diamanty, perly a kvalitná práca šperkárov, výsledkom je zvučná luxusná symfónia v nádherných šperkoch. Hovorí sa, že zlato nielen poukazuje na nositeľa zlatých šperkov, že je cenným a výnimočným človekom, ale naopak – i jemu dodáva sebavedomie, pozitívnu energiu a nové inšpirácie. Je teda aj stelesnením úspechu.

Zlato sa vracia

Zlato a umelecký smalt

Krása 18-karátového zlata a umelecký smalt, ktorý zdobia diamanty vedia byť podstatou neuveriteľne krásnych umelecký šperkov, ktoré sú trvalou hodnotou pre celé generácie. Práve tento druh šperkov zažíva v tomto období veľký boom, a niet sa čomu čudovať. Firmy a šperkári, ktorí pôsobia v oblasti špeciálnej techniky páleného smaltu posunuli umenie a krásu moderných šperkov dopredu a dali im úplne iný rozmer. Na šperkoch si môžeme vychutnať živé a originálne obrázky.

Tekuté sklo a poctivá práca

Vzácny umelecký smalt je vlastne tekuté sklo, a práve to je srdcom nezvyčajných kreácií. Farby sa nanášajú v niekoľkých vrstvách, a tak sa aj vypaľujú. K vytvoreniu šperkov je potrebná stovka úkonov, ktoré sa dodnes väčšinou robia ručne – od nanášania podkladu, čistenia, až po pálenie smaltu. Náušnice, prívesky, či náramky nesú abstraktné vzory, plnofarebné, či decentné dvojfarebné kreácie, umelecké obrazy alebo geometrické prvky doplnené vzácnymi kameňmi – pre každého to, čo mu vyhovuje najviac. Vlastniť takýto šperk nie je ani zďaleka len módnou záležitosťou, je to ako mať vlastný erb svojej osobnosti, odkaz pre ďalšie generácie, svoj životný talizman.

-sz-

Zdroj: FREYWILLE