Ako zlepšiť deťom jedálniček?

  Aj vy si často lámete hlavu nad tým, ako vylepšiť stravu vašich detí? V tomto prípade je riešením aj zdravšia desiata, ktorá v škole dodá potrebnú energiu. Inšpirujte sa niekoľkými jednoduchými tipmi.

  zlepšiť deťom jedálniček

  Nemusí to byť vždy chlieb so salámou…

  Nie vždy je jedinou možnosťou rozkrojený chlieb s plátkom salámy a papriky. Školáci budú určite vďačnejší za niečo výživnejšie a originálnejšie. A príprava nemusí znamenať ani hodiny strávené za sporákom. V priebehu pár minút pripravíte chutné palacinky, kde do cesta môžete okrem tradičných prísad vmixovať banán. Čo sa týka náplne, tu sa medze nekladú. Okrem čerstvého ovocia nie je vylúčené využiť aj kvalitné syry, tvaroh alebo listový šalát. 

  Chutné ovocné šaláty

  Niekedy je však pracovný týždeň nabitý povinnosťami, keď varenie neprichádza do úvahy. Vtedy pomôže matka príroda. Reč je o ovocných šalátoch, v ktorých sa nestratia ľubovoľné plody záhrady. Jablko, hrušku a pár mesiačikov mandarínky doplňte hroznom, jahodami či kúskami vlašského orecha. K tomu všetkému dodá správnu arómu zopár lístkov mäty.

  Aj smoothie poteší

  V neposlednom rade zostáva alternatívou aj zdravý nápoj v podobe smoothie, ktorý vďaka správnemu mixéru môžete dať svojmu školákovi rovno vo fľaši, v ktorej ste ho pripravili. Vhodnou prísadou je aj tentoraz banán, ktorý doplní akékoľvek ďalšie ovocie. Miesto si ale určite nájde aj zelenina ako rukola, uhorka či špenát. Častou zložkou smoothies sú tiež rastlinné mlieka a med.

  Náš tip:

  Samozrejme, že aj maškrtiť treba s mierou, ale občas sa našim najmenším tiež žiada niečo chutné, sladké a chrumkavé.  Ak sa rozhodnete ponúknuť im Bio špaldové sušienky pre deti Krtko malinový, ktoré na náš trh dodáva firma Anserini, určite urobíte správne. 

  Bio špaldové sušienky pre deti Krtko malinový

  Bio malinové sušienky od českej rodinnej firmy Biopekárna Zemanka predstavujú zdravšiu alternatívu voči štandartným presladeným sušienkam alebo oblátkam. Neobsahujú repný ani trstinový cukor. Sú sladené iba ryžovým a agávovým sirupom a ochutené sušeným ovocím. Pre ľahkosť a jemnosť sa použila hladko mletá špaldová múka. Neobsahujú palmový tuk, ani vajcia. Sú certifikované ako bio produkt.

  No a keďže deťom určite zachutia, môžete im ponúknuť aj inú, rovnako chutnú verziu, Bio špaldové sušienky Krtko vanilkový. Určite si na nich pochutnajú nielen deti, ale aj dospelí.