Rýchle a zdravé pohostenie pre návštevu

  Prekvapila vás návšteva a neviete, čo jej narýchlo ponúknuť?

  Ak máte v zásobe slané crackery či keksy, trochu zeleniny, syr, cesnak a smotanu na šľahanie, máte to vyriešené. Pripravte hosťom rýchly syrový dip, do ktorého si môžu namáčať slané keksy, hrubšie tyčinky alebo kúsky zeleniny (perfektne sa hodí napríklad uhorka, paprika, či hranolčeky nakrájané z kalerábu).

  Príprava:

  Do mixéra vložíme asi 200 g postrúhaného alebo pokrájaného syra s modrou plesňou, pridáme dva trojuholníčky mäkkého natierateľného syra, 2,5 dl smotany na šľahanie, 3 strúčiky cesnaku, mleté čierne korenie podľa chuti, 1 čajovú lyžičku citrónovej šťavy, soľ a petržlenovú vňať. Všetky prísady spolu dobre vymixujeme a podávame so slaným pečivom, surovou nakrájanou zeleninou, prípadne so zemiakovými hranolčekmi, či s opekanými zemiakmi.

  zdravé pohostenieNáš tip:

  Ak chcete svojej návšteve ponúknuť niečo chutné a zdravé, skúste Bio špaldové krekry s dyňovými semienkami od českej rodinnej firmy Biopekárna Zemanka, ktoré na náš trh dodáva firma Anserini.

  Bio špaldové krekry s dyňovými semienkami

  Najobľúbenejšie krekry z produkcie Biopekárny. Ideálna zdravšia alternatíva k presoleným a smaženým  chipsom a iným slaným pochutinám. Sú zaujímavým spestrením všetkých párty a určite zachutia aj „bio-odporcom“! Ich výhodou je, že obsahujú celozrnnú špaldovú múku, panenský olivový olej a dyňové semienka. Krekry neobsahujú palmový tuk, mlieko, ani vajcia. Sú certifikované ako bio produkt a vegan produkt. Výborne chutia samotné, ale aj v kombinácii s chutnými dipmi alebo nátierkami. Skúste aj ďalšie obľúbené bio krekry: rozmarínové, syrové so slnečnicou, prípadne bezlepkové syrové.