Super tipy pre svieži dych

Ku krásnemu úsmevu, pestovanému vzhľadu a celkovému pôvabu patrí aj svieži dych. To je úplná samozrejmosť! Čo všetko však môžeme robiť pre to, aby táto samozrejmosť bola aj skutočnosťou?

pre svieži dych

Nefajčime!

Fajčenie nielenže škodí zdraviu, ale aj nášmu dychu. Môžeme robiť, čo chceme – ak pravidelne fajčíme, náš dych jednoducho nevonia…

Doprajme si dostatok tekutín

Najmä čistej vody a nesladených nápojov. Ak máme sucho v ústach, produkujeme aj menej slín. No a keďže sliny pôsobia aj ako antibakteriálna ochrana, pri ich nedostatku v ústnej dutine vzniká zápach z úst.

Mäta a petržlenová vňať dokážu zázraky

Ak si chceme osviežiť dych, alebo sme jedli niečo síce dobré, ale také aromatické, že nám to po jedle prekáža, nemusíme hneď siahať po žuvačke. Stačí požuť pár čerstvých mätových lístkov alebo trochu petržlenovej vňate a dych sa nám krásne osvieži. Pomáha aj pitie mätového čaju.

Nepreháňajme to so sladkosťami a kávou!

Ak máme vo zvyku často maškrtiť sladkosti a piť veľa kávy, aj toto môže mať za následok, že dych nie je taký svieži, ako by mal byť. Namiesto sladkostí si doprajme radšej čerstvé ovocie a kávu aspoň občas nahraďme zeleným alebo mätovým čajom.

Navštevujme zubára

Ak máme pocit, že s naším dychom niečo nie je v poriadku, mali by sme sa objednať k zubárovi, aby skontroloval, či máme v poriadku chrup a či náhodou nemáme nejaké kazy…

Nezabúdajme si čistiť aj jazyk

Pri umývaní zubov si nezabudnime dôkladne kefkou alebo špeciálnou škrabkou vyčistiť aj jazyk – práve na ňom sa môžu usádzať zvyšky jedla, odumreté bunky a baktérie, ktoré môžu byť pôvodcami nevoňavého dychu.

Skvelý tip:

pre svieži dychPrírodná ústna voda mätová

Ak chceme, aby náš dych bol svieži a voňavý ako vánok, dobre urobíme, ak to skúsime s ústnou vodou, ktorá je čistá a svieža ako príroda sama. Ústna  voda mätová, značky Officina naturae, ktorú na náš trh výhradne dodáva firma Anserini, napomáha prevencii tvorby zubného povlaku a kameňa a pomáha ich odstraňovaniu. Udržiava fyziologickú rovnováhu ústnej sliznice. Obsahuje bio olej z listov mäty roľnej a je vyrobená zo zložiek organického a rastlinného pôvodu.

Neobsahuje fluór, farbivá ani tenzidy SLS a SLES. Objednať si môžete aj prírodnú ústnu vodu citrónovú.

Prírodné ústne vody s bio zložkami od firmy Anserinidržiteľmi certifikátu ECO BIO COSMETICS, vydaného medzinárodne uznávanou certifikačnou spoločnosťou ICEA, ktorá sídli v Taliansku. Okrem toho sú držiteľmi certifikátu Vegan OK.