Lunárny kalendár na 21. – 23. februára 2020

Zaujíma vás, čo všetko môžete počas nasledujúcich dní urobiť pre seba, svoje vzťahy, zdravie, krásu, domácnosť, či záhradu? Aj to, na čo by ste si mali dávať pozor?

https://www.shutterstock.com

Čítajte náš nový lunárny kalendár 21. – 23. februára 2020:

Mesiac je v týchto dňoch vo Vodnárovi a to nám vnáša do života zrýchlené tempo, ale aj túžbu po originalite, slobode a zmenách. Je dôležité udržiavať si svoju vnútornú harmóniu, a preto určite nezaškodí, aby ste si aspoň na chvíľu zaspomínali na roky svojej mladosti a dokázali ste sa možno neraz nadchnúťaj pre bláznivé veci. Pokojne si skúste aspoň niečo z toho zopakovať – uvidíte, ako vám to psychicky prospeje a ako vás to oživí a preberie!

Zdravie a krása:

Vodná ovplyvňuje lýtka, holene, členky, päty a kŕčové žily. Aby sme neškodili svojim žilám, nemali by sme dlho stáť na jednom mieste, ani dlhodobo sedieť. Dobre urobíte, ak sa každú chvíľu trochu prejdete. Aj keď pracujete napríklad pri počítači, robte si podchvíľou krátke prestávky. Pri oddychu si nohy vyložte vyššie, aby boli vyššie ako hlava. Upokojujúco a liečivo pôsobí aj jemná masáž (alebo jemné pohládzanie) nôh smerom k srdcu. Rozmaznajme svoje nohy blahodarným krémom z pagaštanu konského, prípadne osviežujúcim bylinkovým krémom. Aby sme mali pružné cievy, doprajme svojmu telu rutín, ktorý obsahuje napríklad pohánky. Najviac ho obsahuje vňať z naklíčených pohánkových semien.

Mesiac je v nove a to je vhodný čas na zmenu k lepšiemu. Ak chceme držať pôst, dobre urobíme, ak namiesto hladovania budeme po celý deň jesť iba jeden druh potravy – napríklad ovocie, zeleninu, ryžu alebo zemiaky. Dbáme na dostatočný príjem tekutín vo forme vody a môžeme s mierou pridať aj čisté ovocné alebo zeleninové šťavy. Vhodný je napríklad šalát z mrkvy, zeleru, či cvikly, ktorý môžeme ozvláštniť hrozienkami, kúskami kokosu či ananásu.

Veľmi príjemný je v týchto dňoch kúpeľ s bergamotovým olejom, ktorý pôsobí harmonizujúco. Doprajme si uvoľňujúcu masáž a výživné, či regeneračné pleťové masky.

Pravidelne užívame rybí olej, ktorý pomáha čistiť cievy od usadenín cholesterolu.

Pokiaľ ide o farby oblečenia, v týchto dňoch je vhodná upokojujúca tmavomodrá. Z kameňov je vhodný krištáľ, ktorý nielen povzbudzuje, ale aj vracia to, čo vysielame. Zafír upokojuje nervy a uľahčuje dýchanie.

Záhrada a domácnosť:

V domácnosti sa venujte jednoduchým, nenáročným a jednoduchým prácam, ktoré budete mať rýchlo hotové. Ak máte deti, ktoré rozhadzujú hračky po celom byte, či vo svojej izbičke, v tieto dni nemá veľký zmysel nútiť ich k upratovaniu – s výsledkom by ste aj tak neboli spokojní…