Nechcem doma chlapa. Som normálna?

Ahojte,

Mám 27 rokov, som slobodná, plnoštíhla, ale ako mi vravia muži i ženy – som plná šarmu i chuti do života. Možno to niekomu bude znieť trochu ako zoznamka, ale opak je pravdou: Ja sa totiž vôbec nesnažím s nikým zoznamovať, ani sa nesnažím nájsť si partnera, s ktorým by som žila v jednej domácnosti.

nechcem doma chlapa
Nechcem doma chlapa, som spokojná 🙂

Skrátka, som spokojná s takým životom, aký žijem a vôbec sa nehrniem do žiadnych záväzkov – tie ma skôr desia. Samozrejme, že nežijem ako v kláštore – rada sa zabávam a užívam si aj intímne radovánky s mužmi, ale zatiaľ všetko je to, ako sa hovorí odtiaľ – potiaľ. Ešte som nenašla takého, s ktorým, by som chcela bývať pod jednou strechou, o svadbe ani nechyrujem a po dieťati zatiaľ  netúžim. Vlastne, niečo také si ani neviem predstaviť.

Pravdaže, rodičia, aj ľudia okolo mňa sa ma pýtajú, že dokedy chcem takto žiť a že mnohé moje kamarátky majú už muža a deti, ale ja to tak skrátka necítim. Nechcem doma chlapa!

Kamarátim sa s takými, ktoré majú podobnú predstavu o živote ako ja, venujem sa svojej práci, študujem a zabávam sa s ľuďmi, s ktorými mi je fajn – nezávisle od toho, koľko majú rokov. Zatiaľ sa na dieťa necítim, ale niekde vo svojej hĺbke tuším, že ak sa jedného dňa rozhodnem, že je čas mať bábätko, budem ho mať aj bez toho, aby som sa vydávala. Radšej budem slobodná mamička, so všetkým, čo to obnáša, ako sa stať otrokom manželského súžitia.

Život mojich vydatých kamarátok mi totiž nepríde ničím zaujímavý- skôr naopak. Alebo si myslíte, že moje zmýšľanie nie je normálne? Ale takto podobne zmýšľa dnes veľa mladých ľudí… Myslíte si, že je to správne? Som normálna, ak nechcem doma chlapa?

Alica

Woman radí:

V rubrike “Woman radí “na vaše otázky pravidelne budú reagovať Karin a Lucian. Keďže zvyčajne ide o  medziľudské vzťahy, citové problémy, ale aj iné otázky intímnejšieho charakteru, s ktorými si neviete poradiť, možno vám pomôže, ak sa k vášmu problému vyjadrí žena i muž. Dúfame, že vám pomôžeme správne sa rozhodnúť…

Ako to vidí Lucian:

Milá Alica,

to čo bolo pred polstoročím nenormálne, dnes je normou. Správne píšeš „Zatiaľ som nenašla…“ To sa môže zmeniť mihom oka, len čo Ti cesty skríži „ten pravý“. O tom ako ho nájsť a aké by mal mať vlastnosti sa dozvieš viac v knihe „Návod na manželstvo“: 

Dovoľ len malú ukážku s prekvapujúcimi odporúčaniami legendárneho matrimoniológa (odborníka na manželské vzťahy)  Dr. Plzáka. Podľa neho by ten správny partner mal mať tri S. A pozor, nemýľme sa, ani jedno nie je – sex.

Sú to teda:

   Súcit

   Starosť

   Súženie

Úspešné manželstvo stojí na tom, že si manželia poskytujú duševnú oporu tým, že súcitia s trápením partnera. Najlepšie to vystihol Miguel de Unamuno, autor Tragického pocitu života, keď povedal: „Láska je moja žena. Keď náhle pocíti bolesť v ľavej nohe, zabolí aj mňa na rovnakom mieste.“

Z toho vyplýva aj druhá podmienka úspešného súžitia, a to je starosť. Staráme sa o úspech nášho súžitia a tým aj o partnera. A nemusíme všetko za toho druhého vyriešiť, ale určite mu pomôže, keď ho aspoň vypočujeme a povzbudíme. Tá starosť môže byť aj v tom, že vieme, ako má rád slivkový lekvár a staráme sa, aby v chladničke nechýbal. On sa zase stará o riešenie problémov v domácnosti, na ktoré nestačíme. Vzájomná deľba starostí zachováva rodinu ako úspešný podnik.

No a do tretice je to súženie, keď nám neprítomnosť toho druhého citeľne chýba. Láska bez súženia je len polovičná. To sa nedá nacvičiť a ani vedome ovládať. Zato vždy poteší, keď vieme, že doma máme svoje miesto, ktoré počas našej neprítomnosti ostáva len pre nás. Do takej domácnosti sa každý rád vracia.

To je šanca na racionálnu úvahu. Ale všetko môže zmeniť „kyselina nežná“ alias fenylethylamín. Ten patrí medzi katecholamíny a tie sú blízke amfetamínom. Jedným z nich je pervitín. Takže – láska je droga. Viac o tom sa dočítaš zasa v e-knihe Príručka do postele: Láska – Sex – Orgazmus.

Ako to vidí Karin:

Alica, určite si normálna. A navyše, neženieš sa bezhlavo do vzťahu s niekým iba preto, aby si mala partnera. Toto sa, žiaľ, nedá povedať o mnohých súčasných mladých ženách, ktoré jednoducho nevedia žiť samy a než by mali chvíľu byť single, radšej budú trpieť vrtochy a obmedzovanie muža, ktorý za to vôbec nestojí. Byť bez frajera sa u mnohých mladých žien jednoducho stalo hotovým postrachom! Dokonca sa cítia byť menejcenné popri kamarátkach, ktoré už nejakého toho chlapa po svojom boku majú.

Teším sa teda, že si jedna z tých, čo majú zdravý rozum a poznajú svoju cenu a neženieš sa do vzťahu iba preto, že sa to od Teba očakáva a že mnohé ženy okolo Teba to tak robia. Užívaj si život podľa svojich predstáv a plň si svoje sny. Do ničoho sa nenúť. Ver mi, že ak príde deň, že stretneš toho pravého, určite pocítiš, čo je správne a po čom túžiš. A určite budeš túžiť aj po tom, aby ste boli spolu viac a častejšie ako len občas. Najlepšie stále.

Ale kým takého muža nenájdeš, nad dieťatkom sa radšej nezamýšľaj. Dieťa nie je hračka, ale krásny malý zázrak, ktorý si zaslúži, aby bol splodený z lásky, a nie iba preto, že už by si chcela mať dieťa, ale o život s jeho otcom nestojíš. A určite by malo mať otca aj mamu, ktorí ho ľúbia. A daj na moje slová: Život slobodnej mamičky nie je žiadna idylka – takže ak si náhodou v nejakom filme videla opak, never tomu. Realita nie je romantický film a veľakrát z nej môže byť aj do plaču. Najmä vtedy, ak budeš na všetko sama, nebudeš si vedieť rady a keď sa Ťa Tvoje dieťatko bude smutne pýtať, prečo nemá ocka…

Užívaj si život a keď nájdeš toho pravého, potom rieš to ostatné.