SPÄŤ
Sexuológ

Mladý, a pritom zlyháva

Od: Sabína Zavarská 19.11.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Dobrý deň, mám 25-ročného partnera a problém, ktorý sme ešte v našom spoločnom dvojročnom sexuálnom živote  nemali. Jednoducho dostane erekciu a po chvíľke mu upadne. Horšie je, že sa o príčine nechce so mnou rozprávať. Ako mám postupovať? Povedal mi, že to nie je mnou, ale keďže sme mali sex veľmi často – približne každý druhý deň, tak to je cítiť aj na našom vzťahu. Obávam sa, aby to nebol náš koniec, i keď náš vzťah nestojí len na sexe. V ostatnom mesiaci sa to stalo vždy, keď  sme sa pokúšali o sex, stane sa mu to aj pri orálnom sexe. Je možné, že by to bolo tým, že ma už nemiluje? Môžu muži aj takto reagovať? Nemá žiadne zdravotné problémy, neberie lieky. Ja mám väčšiu chuť na sex ako on, niekedy ho musím presviedčať…

Ďakujem za radu, Katka

pritom zlyháva

Odpovedá MUDr. Elena Kováčová, gynekologička – sexuologička:

Je to zlé, keď musíte partnera presviedčať k sexuálnej aktivite. Zrejme sa naozaj niečo prihodilo a zanechalo to v ňom tento problém. V prvom rade by mali byť vylúčené zdravotné problémy, ak nechce na túto tému hovoriť, navrhnite mu návštevu sexuológa.

Faktom však je, že u muža naliehanie k sexuálnej aktivite zo strany ženy môže pôsobiť práve opačne. Je potrebné sa  pozhovárať o vzťahu, aký má názor on na veci, aké má predstavy – či sa nevyskytli nejaké rušivé skutočnosti.

Záujem o riešenie problému z jeho strany ukáže aj záujem o vzťah s Vami.

womangalérie VŠETKY