Fascinujú mužov červené pery a nechty?

Čo muži považujú za sexi ?

Skutočne sa mužom tak veľmi páči červený rúž na ženských perách a červený lak na nechtoch?

„Keďže vo viacerých ženských časopisoch som sa dočítala, že zo všetkých odtieňov rúžov považujú muži za najviac sexi a vzrušujúci práve červený, napriek tomu, že takýto odtieň bežne nenosím, namaľovala som si svoje pery červeným rúžom a vybrala som sa na rande. Myslela som si, že sa to môjmu chlapcovi, s ktorým chodím ešte len 4 mesiace, zapáči a že bude ku mne trochu vášnivejší, ale opak bol pravdou:

Od začiatku bol oveľa zdržanlivejší, vôbec nebol ku mne nežný a nakoniec mi povedal, aby som si ten červený rúž zotrela, lebo mu to na mne prekáža a že takto vôbec nemá na mňa chuť… A dlhé nechty s červeným lakom vraj vyzerajú ako pazúry. Vraj sa mu oveľa viac páčia krátke a na ružovo nalakované nechtíky…

Prišlo mi to ľúto, ale nakoniec som sa tomu prispôsobila. No nejako tomu nerozumiem. Čo si o tom myslíte?“

Nela

červené pery

Milá Nela

S nechtami aj rúžom je to tak ako so všetkým ostatným. Pokiaľ to preženiete, tak to väčšinou pokazíte. Musíš vedieť, na akú príležitosť si aký lak na nechty, či rúž dať. Tak ako si na prijímací pohovor nedáš minisukňu a hlboký výstrih, tak si na prvé rande, pokiaľ nechceš o sebe navodiť dojem pracovníčky najstaršieho remesla, asi nedáš krvavo červený (alebo čierny) lak na nechty a agresívny rúž. Najmä ak to nezodpovedá Tvojmu outfitu a spôsobu vystupovania. Volil by som, práve preto, aby si ho nevyľakala, decentnejší tón vo všetkom. Vieš, chlapci, chlapi, no aj skúsení muži, sú vo svojom vnútri väčšinou na prvom stretnutí skôr konzervatívnejší. Tie beštie sa z nich stávajú neskôr, podľa toho, ako blízko (alebo ďaleko?) si ich pustíte J.

Je veľmi sexi, ak prídeš na večierok so svojím chlapcom v čiernych koktailkách s rafinovaným jemným šperkom. Obalená do sviežej vône a perfektnými červenými nechtami.  Alebo na silvestrovskú párty v červených minišatočkách s červeným rúžom a nechtami – na zjedenieJ. 

Pozor však, nie je červená ako červená. Máš jahodovú, čerešňovú, malinovú, rubínovú, bordovú, ohnivú aj módnu Marsalu.  A tak ako sa červené Ferrari nehodí na chatu do hôr, tak sa bordová červená na nechtoch hodí skoro všade, ale možno na pláž menej atď.

Osobne mám problém s príliš dlhými nechtami. Neviem si predstaviť ich praktickosť, hoci poznám dámy, ktoré ich majú roky. Umývajú v nich riad, sadia v záhrade, či ak treba, aj rýľujú. No a majú ich krásne, každý ich obdivuje a krúti hlavou. Za najdôležitejšie považujem, aby boli čisté a vždy, podčiarkujem, vždy, upravené. Nielen len raz za dva týždne.

Aj tak mám s nimi vnútorný problém. Pôsobia na mňa neprakticky a pokiaľ danú dámu nepoznám, mám predsudky o tom, že je lenivá fiflena, ktorá sa viac venuje sebe ako čomukoľvek inému. Áno, mám predsudky! Nela, zváž si, či na nich trváš, a pokiaľ ich chceš mať len kvôli „nemu“ tak sa na to vykašli! Tým skôr, ak sa mu to nepáči!  Ženské nechty nemusia byť super dlhé! Ani červené! Dôležité je, aby boli pekné a aby ste sa cítili prirodzene a mohli s nimi robiť všetko. Tak ako vždy, stavte na prirodzenosť a tak, ako radí môj kamoš Štefan –  buďte samy sebou. 🙂 

Ohľadom rúžu platí cit pre situáciu dvojnásobne.  Jednoznačne: krvavo červený rúž je vyzývavý. Spomeňme si na prsnatú krásavicu z animovaného Spielbergovho filmu o obvinenom králikovi Rogerovi. Vyzývavý rúž niekedy vie chlapa nabudiť, ale aj vyľakať, a teda nie vždy sa hodí. No pokiaľ chceš vyzerať vyzývavo – je to tá správna voľba.

(+18: bol som ešte študentom  na vysokej, keď ku mne pristúpila na chodbe krásna dievčina v obtiahnutom tričku bez podprsenky, s vodovými očami, kruhmi pod nimi a jahodovým krikľavým rúžom – proste s horúcim sexi imidžom – a spýtala sa ma hlbokým zachrípnutým hlasom: „vieš ako sa krúžkujú vtáci?“  Vtedy som len vykoktal niečo o ornitologických registračných hliníkových krúžkoch… no a keď mi povedala: „omyl, rúžom Patrik, rúúúúúžom“,  tak som stratil dych, začervenal sa a pomyslel som si, že sa musím ešte veľa učiť…) .

Zhrnutie: Áno, červená farba na nechtoch, aj na rúži JE naozaj sexi, len ju treba vedieť načasovať a prispôsobiť nálade a príležitosti.

Váš Patrik

Čo si o nás myslia muži?

?Kedy sme sexi?
?Ako nás vidia?
?Páči sa im na nás to, čo si myslíme, že sa im určite páči?

Názory na to, čo je sexi a čo nie, bývajú rôzne. Je všeobecne známe, že ženy a muži môžu mať na jednu a tú istú vec, jav, alebo situáciu úplne rozdielne názory. Skrátka, mužom sa môžu zdať príťažlivé úplne iné veci, ako nám, ženám 🙂 . V poslednom období sa na redakciu www.woman.sk obracia viac čitateliek, ktoré stále menej a menej rozumejú názorom mužov na ich maličkosť. A tak neraz vznikajú nedorozumenia, trapasy, ale v niektorých prípadoch aj nejasnosti spôsobujúce slzy až bolesť.

Pokúsme sa teda konečne vo veciach spraviť jasno a pozrime sa na náš ženský svet tak trochu očami muža. V novej rubrike vám svet mužských názorov, túžob a prianí priblíži náš spolupracovník Patrik, ktorý sa po ukončení svojich potuliek v cudzine po dlhšej odmlke ozval a teší sa na Vaše otázky…