Sú ženy s chĺpkami pre mužov príťažlivé?

Jemné chĺpky nad hornou perou sú pre ženy postrachom a likvidujú ich. Mnohí muži však po takýchto ženách doslova šalejú! Sú ženy s chĺpkami príťažlivé?

ženy s chĺpkami

Čo muži považujú za sexi?

Ak sa žene objavia kdekoľvek na tele chĺpky, zvyčajne to považuje za vážnu chybu krásy a urobí čokoľvek preto, aby sa ich čím skôr zbavila. Nehovoriac už o nepekných “fúzikoch”, ktoré často trápia najmä tmavovlásky nad hornou perou. Takmer som však odpadla, keď som sa dopočula, že niektorým mužom sa to páči! Je také niečo vôbec možné? Sú ženy s chĺpkami príťažlivé?

Zlatka

Zlatka, prirodzene, sú ženy, ktoré sa za „fúziky“ hanbia. Výskyt chĺpkov na miestach, kde ich majú mať len muži, veda nazýva tzv. hirsutizmus a mnohé ženy (najmä čiernovlásky) sa domáhajú rád, ako sa toho zbaviť. Tých rád je plný internet. Ako napísala jedna mamička: „Moja dcéra má 14 – určite viete, aký tento vek je. Strašne ju trápia chĺpky nad hornou perou. Hanbí sa za seba, hanbí sa rozprávať s priateľmi a s chlapcami.“ To ale tieto ženy iste netušia, že tie chĺpky sú znakom prítomnosti mužského hormónu testosterónu a tento znak zasa odhaľuje vášnivosť takých žien. Aj niektoré slovenské herečky mali takúto okrasu a ak sa za ňu nehanbili ony, tak určite ani vy nemusíte. Navyše – je to sexi!

Váš Lucian

Čo si o nás myslia muži?

Kedy sme sexi?
Ako nás vidia?
Páči sa im na nás to, čo si myslíme, že sa im určite páči?

Názory na to, čo je sexi a čo nie, bývajú rôzne. Je všeobecne známe, že ženy a muži môžu mať na jednu a tú istú vec, jav, alebo situáciu úplne rozdielne názory. Skrátka, mužom sa môžu zdať príťažlivé úplne iné veci, ako nám, ženám  .

Urobme si teda vo veciach jasno a pozrime sa na náš ženský svet tak trochu očami muža. V našej rubrike vám svet mužských názorov, túžob a prianí priblíži náš spolupracovník Lucian.

Tento autor 7 kníh o partnerských vzťahoch, sexe a erotike písal dlhé roky pre ženské časopisy ako Slovenka, Eva, Rodina, Ženský magazín, magazín Moderná žena, Rebecca, Beauty and Woman, ale aj pre Playboy, či Kankán a teraz píše exkluzívne práve pre vás.

Vaše otázky pre Luciana môžete posielať na woman@woman.sk