Sú ženy v mužskej košeli sexi?

Je vzrušujúce, ak má žena na nahom tele mužskú košeľu?

Čo muži považujú za sexi?

Niektoré ženy zjavne majú v obľube mužský štýl obliekania – často majú na sebe pánske košele, viazanky, pánske traky na nohaviciach, či mužský typ topánok. Žeby takéto niečo bolo skutočne sexi? Mimochodom, čo je také hrozne sexi na žene v mužskej košeli?

Miška

ženy v mužskej košeli

Miška, túto pózu preslávili filmy ako „Posledné tango v Paríži“. Je totiž sexi, keď sa na žene objaví nejaký mužský prvok. Samozrejme, najlepšie na nahom tele. Akoby si milujúca žena privlastnila s milencovou košeľou (ale napríklad aj kravatou!) samotného milenca. Mužská košeľa je navyše obvykle priveľká a tak viac odhaľuje, než zakrýva. Mužským oblečením na verejnosti sa v prvej polovici minulého storočia preslávila česká surrealistická maliarka s prezývkou Toyen. Z výstrelku urobil slávny módny návrhár Yves Saint Laurent štýl, ktorý obhájil slovami: „Teraz tu máme štýl pre ženy, ktorý si požičiava prvky priamo od mužského štýlu, ale bez toho aby ho zatieňoval, či kopíroval.“ Stierať rozdiely medzi mužským a ženským oblečením si predsavzala aj móda „unisex“, populárna najmä v 60-tych rokoch. Hrešila na tom, že krása ženy vynikne aj vo vreci od zemiakov. A práve preto, pozor, NIE je sexi, ak sa do mužského odevu navlečú političky, ako Merkelová alebo Mayová. Ani Elena Vacvalová si mužskú košeľu na obrazovku zjavne neberie kvôli tomu, aby vyzerala sexi.

Váš Lucian

Čo si o nás myslia muži?

Kedy sme sexi?
Ako nás vidia?
Páči sa im na nás to, čo si myslíme, že sa im určite páči?

Názory na to, čo je sexi a čo nie, bývajú rôzne. Je všeobecne známe, že ženy a muži môžu mať na jednu a tú istú vec, jav, alebo situáciu úplne rozdielne názory. Skrátka, mužom sa môžu zdať príťažlivé úplne iné veci, ako nám, ženám  .

Urobme si teda vo veciach jasno a pozrime sa na náš ženský svet tak trochu očami muža. V našej rubrike vám svet mužských názorov, túžob a prianí priblíži náš spolupracovník Lucian.

Tento autor 7 kníh o partnerských vzťahoch, sexe a erotike písal dlhé roky pre ženské časopisy ako Slovenka, Eva, Rodina, Ženský magazín, magazín Moderná žena, Rebecca, Beauty and Woman, ale aj pre Playboy, či Kankán a teraz píše exkluzívne práve pre vás.

Vaše otázky pre Luciana môžete posielať na woman@woman.sk