SPÄŤ
Sexuológ

Priveľmi aktívny manžel

Od: Henrieta Karabova 6.9.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Buďte prvá a ohodnoťte článok
Loading...

Môj manžel je napriek svojmu veku, veľmi sexálne aktívny. Má 51-rokov a stále má chuť na sex. Myslím skutočne stále – minimálne raz a deň. Erekciu má takmer neustále. Ja však už nemám tak často chuť milovať sa, mne úplne stačí dvakrát do mesiaca. Manželovi to tiež vadí a zaujímalo by nás, či existuje niečo na zníženie túžby. Zatiaľ to rieši masturbáciou, ale s tým nie je spokojný. Zaujímavé je to, že čím viac je fyzicky z práce unavený, tým väčšiu má chuť na sex. Pritom pracuje manuálne. Môže to mať nejakú súvislosť?

Ďakujem, Zdenka

aktívny manžel

Odpovedá MUDr. Elena Kováčová, gynekologička – sexuologička:

Je možné, ak manžel manuálne pracuje, je zdatnejší fyzicky a aj sexuálna funkcia môže byť pozitívne ovplyvnená. Väčšinou sú problémy so zníženou potenciou, s opačným problémom – ako uvádzate Vy sa stretávame zriedka.
Je možné, že funguje pravidlo „zakázané ovocie najviac chutí“ – keď z Vašej strany je menší záujem. Možno by mohlo platiť – ako v staršom filme- „Nevera po slovensky“? Popremýšľajte – či nejde o niečo podobné.
Bežne môžu znížiť sexuálnu apetenciu lieky s tlmiacim účinkom – ale pozor, mal by ich predpísať lekár. Iná by bola situácia, ak by šlo až o nutkavé – naliehavé sexuálne dráždenie – čo by mohlo súvisieť so zdravotným stavom.

womangalérie VŠETKY