Skupinový sex kontra manželský?

Dobrý deň, rada by som sa Vás spýtala na Váš názor. Myslíte si že erotické hry vo štvorici, či vo väčšej skupine môžu pomôcť stagnujúcemu sexu vo dvojici alebo skôr naopak? Partner ma v snahe oživiť náš, po 12-ich rokoch už skôr pasívny a nudný sex pozval na takúto party a ja neviem ako zareagovať. Keby ma pozval niekto iný, aj by som uvažovala nad tým, ale trošku ma mätie to, že tam má byť môj manžel. On však tvrdí, že práve o to ide a že ho potom budem vnímať ináč. Láka ma to, ale neviem, či sa mám až tak uvoľniť a skúsiť to.

Vďaka za radu, Saskia

manželský

Odpovedá MUDr. Elena Kováčová, gynekologička – sexuologička:

Nie je to jednoduché povedať jednoznačne áno alebo nie. Každý z nás je iný človek. V zásade by sa mal poznať každý sám, ako na neho môžu pôsobiť rôzne veci, aktivity, ako by v prípade skupinového sexu reagoval na aktivity svojho manželského partnera a aj – ako asi bude reagovať partner na naše konanie. Záleží to v zásade na vzťahu – jeho kvalite, hierarchii hodnôt, preferencii spôsobu života a celkového postoja.

Sú iste viacerí, ktorí práve takéto praktiky hľadajú, vyhovujú im. Je otázne, ako to vyhovuje partnerom. Ak sú názory na veci v sexe slobodomyseľné – že takéto praktiky vyhovujú obom – že nezanechávajú pocity nepohody, sklamania, nevery, zrady až protivnosti – fantázii sa medze nekladú – komu čo vyhovuje, to nech má.

Skúste si pozrieť viaceré pornovideá skupinového sexu a spýtajte sa sama seba – ako by to na vás pôsobilo v prípade vášho manžela a vás.
Nie vždy rôznorodá pestrosť a to, čo robia iní – vyhovuje aj nám samým.