SPÄŤ
Sexuológ

Syn často onanuje

Od: Henrieta Karabova 12.9.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Dobrý deň, poprosím vás o radu. Môj desaťročný syn onanuje. Myslela som si, že je to normálne, nekarhala som ho, avšak keď zistil, že nereagujeme zle, začal onanovať takmer všade a veľmi často. Dokonca i pri stole, pri televízii, jednoducho všade a vyvrcholilo to, keď to začal robiť aj na návšteve. Dal si na kolená bundu, že mu je zima a pod ňou, v prítomnodti cudzích ľudí pokojne „pracoval“. Prosím je to normálne alebo to už preháňa? Ako máme zareagovať, aby to nebral zle, aby sme mu nejakým spôsobom neublížili? Ako často takýto chlapci onanujú?

Ďakujem, Tamara

často onanuje

Odpovedá MUDr. Elena Kováčová, gynekologička – sexuologička:

Chlapci bežne onanujú, ale nie veľmi často a obyčajne nie v prítomnosti iných ľudí. Ak váš syn často onanuje a aj ako uvádzate – na návšteve, je vhodné mu vysvetliť že sú určité medze, čo možno na verejnosti a čo patrí k intímnym veciam (vzor otca – my chlapi… a podobne). Prílišná častosť môže byť dôsledkom určitej nevyrovnanosti, možno nervozity alebo formy  nejakého odreagovania sa. Návyk na niektoré praktiky, ktoré sú príjemné pri onanii môže prevážiť nad kritickým zhodnotením situácie, dokonca pri väčšej fixácii môže ovplyvniť prežívanie a naplnenie psychosexuálnych aktivít v partnerskom vzťahu.
Ak nepomôže vysvetlenie, príklad ako je vhodné sa správať, záťaž dieťaťa športovými aktivitami a orientáciou k zmysluplným činnostiam, bolo by potrebné poradiť sa s detským psychológom, ako odpútať dieťa od prehnanej onanie.

womangalérie VŠETKY