SPÄŤ
Sexuológ

Z čoho HPV?

Od: Henrieta Karabova 20.4.2018
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Dobrý deň, nedávno mi zistili HPV vírus, typ zatiaľ neviem, ale údajne patrí do skupiny najrizikovejších. Žijem šesť rokov s tým istým partnerom – s iným som pohlavný styk ani nemala a on tiež tvrdí, že som jeho prvá a jediná. Ako mu mám však veriť, keď mi zistili tento vírus? Znamená to, že ma podviedol alebo sa tento vírus môže preniesť aj iným spôsobom?

Ďakujem za vysvetlenie,

Katka

HPV

 

Odpovedá MUDr. Elena Kováčová, gynekologička – sexuologička:

Nie je vždy všetko jednoznačné, nedá sa ani tvrdiť, že len sexuálnym stykom je možné preniesť a mať  HPV vírus – výnimočne bol dokázaný aj u malých dievčat, ktoré naozaj ešte sexuálny styk nemali. Vývoj vo všetkom rýchlo napreduje, možné sú nové zistenia, nové dôkazy ktoré mnohé môžu potvrdiť, alebo aj úplne vyvrátiť.

Vo Vašom prípade je podstatné riešiť situáciu, ak odporúča lekár určitý postup, treba  ho absolvovať, pretože prvé je zdravie!

Pozrite sa na Váš vzťah – čo pre Vás znamená, ako sa k tejto skutočnosti stavia Váš partner, a tak si rozhodnete, aká dôležitá je pre Vás vzájomná bezvýhradná dôvera, spoľahlivosť a či je správne trápiť sa pochybnosťami.

womangalérie VŠETKY