Je zdravá pauza v milovaní?

Ahojte,

Po trojročnej známosti mi môj priateľ povedal, že ma síce stále má veľmi rád, ale že by sme si asi mali dať na nejaký čas pauzu. Aby sme zistili, aké to je, keď nie sme spolu, či si budeme chýbať a tak… Veľmi sa mi to síce nepozdávalo, lebo až doposiaľ sme trávili väčšinu voľného času spolu, ale napokon som súhlasila. Keď si to tak veľmi želal. Predstavovala som si, že to dlho nevydrží a že napokon mi povie, že celý tento pokus bol omyl a že ma potom možno aj požiada o ruku.  Na moje veľké prekvapenie, asi to bolo celé trochu ináč, pretože zavolal mi iba vtedy, keď niečo odo mňa potreboval a vrchol všetkého bol, keď som ho videla v parku bozkávať sa a držať sa za ruky s inou. Myslela som, že mi pukne srdce od žiaľu… aj potom, keď mi kamarátky prezradili, že aj niektoré z nich ho už videli s inými babami a že to vraj nejako veľmi strieda. Keď si pomyslím, že so všetkými sa možno už aj vyspal, je mi z toho zle. Súčasne si však neviem predstaviť, že by sme už nemali byť spolu, pretože Adam bol môj prvý… Neviem, čo si mám o tom celom myslieť – žeby nemal to srdce povedať, že mi dáva kopačky a preto zahral takéto divadielko? Alebo to mám brať tak, že pauza odo mňa znamená, že môže skúšať, bozkávať, objímať a milovať aj ďalšie dievčatá…? Poraďte mi, prosííííííím – ako to vidíte Vy?

Radka

pauza v milovaní
https://stock.adobe.com/

Woman radí:

V rubrike “Woman radí “na vaše otázky pravidelne budú reagovať Karin a Štefan. Keďže zvyčajne ide o  medziľudské vzťahy, citové problémy, ale aj iné otázky intímnejšieho charakteru, s ktorými si neviete poradiť, možno vám pomôže, ak sa k vášmu problému vyjadrí žena i muž. Dúfame, že vám pomôžeme správne sa rozhodnúť.

Ako to vidí Štefan:

pauza v milovaní

Radka,
rozmýšľam či si fakt taká naivná, alebo si to už dávno doriešila a nečakala si na túto moju reakciu. To, čo píšeš, nepotrebuje komentár. Je snáď každému jasné, že fešák si z Teba robí srandu a Tvoj akýkoľvek náznak zmierenia s ním hraničí so stavom, ktorý v tomto texte ani nemôžem popísať.
Ak sa teda pýtaš, čo Ti mám poradiť, tak Ti vážne radím, aby si tú osobu, ktorá Ti ukradla tri roky života, navždy škrtla zo svojho života –  a to veľkou čiernou nezmývateľnou fixkou!

Ako to vidí Karin:

pauza v milovaní

Milá Radka, myslím si, že to, čo robí Tvoj bývalý,  vôbec nie je fér. Naozaj asi ide o to, že Ti nemal srdce povedať, že Ti dáva kopačky. Ak niekoho ľúbime a je to naozaj úprimné a vášnivé, tak určite nebudeme potrebovať “dať si od neho pauzu”. Práve naopak – túžime byť spolu a je nám ľúto za časom, keď sme odlúčení. Ak si on pauzu predstavuje tak, že si medzitým užíva s inými dievčatami a ženami, asi to nie je O.K. Aká pauza v milovaní? Verila by si mu, ak by si to náhodou po čase rozmyslel (ale tomu neverím) a chcel by sa vrátiť k Tebe, alebo by ste sa nebodaj stali ešte aj manželmi, že si takéto “pauzičky” nebude chcieť plnými dúškami užívať aj potom…? Ja by som teda takého chlapa nechcela a verím, že ani Ty! Nestrácaj čas a vykašli sa naňho! Verím, že na svete je dosť chlapov, ktorí si Tvoju lásku zaslúžia a budú Ťa milovať – ale tak naozaj! 😛