Lepší akýkoľvek, než žiadny chlap v posteli?

Zdravím,

zaujíma ma Váš názor na jav, ktorý v poslednej dobe pozorujem u svojej sestry, a aj u jej kamarátok v okolí. ” Lepší akýkoľvek, než žiadny chlap v posteli “! Neviem si to vysvetliť, a mám pocit, ako keby baby úplne stratili sebaúctu. Prečo? Pretože za najväčšiu potupu asi považujú to, ak by náhodou chvíľu nemali frajera a nebol u nich chlap v posteli. Tak také niečo je asi úplne neprípustné. Pretože mnohé dnešné baby sa správajú tak, akoby nemali žiadne nároky, nenechajú sebou mávať a správajú sa tak, že by si človek myslel, že ani nemajú vlastný názor a predstavy! Chlap v posteli je pre nich dôležitejší než sebaúcta!

chlap v posteli
https://www.shutterstock.com

Než by mali byť single, radšej budú chodiť alebo žiť aj s takým, s ktorým si už dávno nerozumejú, alebo sa ku nim chová surovo, či grobiansky… Toto nie len prípad mojej sestry, ale aj niektorých jej kamarátok, alebo žien okolo mňa. Aj keď sú vo vzťahu nespokojné, nedajú chlapovi kopačky dovtedy, kým si nenájdu niekoho iného. Konkrétne: Kým sa nenasťahujú k niekomu inému, alebo kým sa niekto iný nenasťahuje ku nim…

Pýtam sa: Sú nenormálne? Boja sa, že si už nikoho nenájdu? Alebo že si o nich iní a iné budú myslieť, že nie sú pre nikoho príťažlivé? Radšej nechajú so sebou zametať a nechajú sa urážať? Čo je to za čudné správanie? Skrátka, mám pocit, že nemať čo i len chvíľku frajera, je asi tá najväčšia katastrofa pre dnešné baby, ktoré nie sú vydaté…

Alebo že by išlo o to, že nutne potrebujú partnera do postele, takže kým nie je nový, hodí sa aj ten starý…? Som zvedavý, čo mi na to poviete, ale je to čudný fenomén dnešnej doby…

Ervín

Woman radí:

V rubrike “Woman radí “na vaše otázky pravidelne budú reagovať Karin a Lucian. Keďže zvyčajne ide o  medziľudské vzťahy, citové problémy, ale aj iné otázky intímnejšieho charakteru, s ktorými si neviete poradiť, možno vám pomôže, ak sa k vášmu problému vyjadrí žena i muž. Dúfame, že vám pomôžeme správne sa rozhodnúť…

Ako to vidí Lucian:

Drahý Ervín,

nebýva zvykom, aby sa muž takto kriticky vyjadroval o vzťahoch žien a mužov. Veď kus viny je práve na tej mužskej strane. Pomôžme si svedectvom krásnej a úspešnej mladej ženy, speváčky Katky Knechtovej v rozhovore pre týždenník Plus 7 dní: „Úspešných žien je veľa, ale problém je, že ja som ešte aj známa. A ja zas nie som typ, ktorý by niekoho uháňal. Keď o mňa má nejaký muž záujem, nech mi to dá najavo. Môžem hodiť rukavičku, ale priamo na stôl ju nepoložím. To čakám od muža. Musí v sebe nájsť chlapa a zabojovať“.

No a tu je ten problém, drahý Ervín. Toľko tu najskôr volali po emancipácii a potom feministky škandalizovali každý prejav mužského záujmu (dokonca kriminalizovaný pod názvom „harašenie“), že sa moderní chlapi v tichosti rozhodli neriskovať žiadne „MeToo“ nezmysly. Feminizmus je neo-liberálnou reinkarnáciou komunistických experimentov. A tak, ako na tie komunistické doplatili robotníci, na tie feministické doplatili ženy. A nemajú to ľahké, lebo pre pasivitu mužov už nemajú na výber, ale ostáva im doslova „nábor“ na obsadenie funkcie ženícha.

Podrobne sme to tu zdokumentovali v seriáloch „Prečo muži nelovia“ a „Ako na chlapa“. Takže tu nejde už ani o to vyčkať v starom vzťahu na nový, ale skôr o minimálny plán „radšej niečo ( chlap v posteli), ako nič ( žiaden chlap v posteli )“. Mimochodom, ktosi múdry raz povedal „Aj neveľmi dobrý sex, je stále ešte dosť dobrý sex“. A totalitná ideológia feminizmu zneužívajúca zúfalú nevedomosť našich politikov prišla práve odtiaľ, z anglosaských končín…

Ako to vidí Karin:

Áno, Ervín, máš pravdu. Neviem, čím to je, ale tak sa zdá, akoby tento problém bol akýmsi fenoménom dnešnej doby. Napriek tomu, že dievčatá i ženy sú oveľa vzdelanejšie ako v minulosti a suverénne konkurujú mužom takmer vo všetkých oblastiach, zdá sa, akoby boli menej sebavedomé vo vzťahoch k mužom.

Akoby tá snaha o dokonalosť v určitej, ale niekedy aj dosť výraznej miere oslabovala ich prirodzenú ženskosť a sebavedomie. Jednoducho, dievčatá a ženy chcú byť dokonalé. Napokon, presne to od nich okolie aj očakáva. Majú byť predovšetkým pekné, múdre, šikovné a s tým by ruka v ruke malo ísť aj to, že po svojom boku majú chlapa. Lebo tak to má byť! Tak sa to od nich očakáva.

Ak má žena všetkých päť P, a napriek tomu nemá po svojom boku chlapa, tak to už sa hovorí o tom, že asi s ňou nebude niečo v poriadku a podobné hlúposti. Kamarátky na škole sa neraz doslova predbiehajú v tom, ktorá už niekoho zbalila a či “TO” už robili, alebo ako často “TO” robia. Už ani nehovoriac o tom, že často si značne vymýšľajú a zveličujú, len aby získali v očiach tých ostatných rešpekt a obdiv. No a čo urobí dievča, ktoré má slabé sebavedomie a je presvedčené o tom, že väčšina jeho spolužiačok už dávno má vážny vzťah?

Znie to síce hlúpo, ale dosť často začne chodiť s prvým chalanom, čo o ňu prejaví záujem. Len preto, aby sa o nej nehovorilo, že ju nikto nechce! A rozísť sa s ním? Aby sa zase hovorilo, že nemá chlapa…?

Možno je to pre tých, čo už majú dávno odrastené deti na neuverenie. Ale už aj dievčatká v škôlke sa predbiehajú v tom, ktorá už má frajera. Jasné, že frajer v škôlkárskom ponímaní znamená niečo iné ako u dospelej ženy, ale už aj tu vidieť, že mať bo svojom boku muža. Hoci v tomto prípade ide o malého chlapca (ktorý asi ani nevie, že je frajer), sa považuje za vec prestíže.

“Ale keď ona je taká čudná. Nemá ešte ani frajera!” počula som nedávno povedať jednu sebavedomú päťročnú dievčinku… Myslím, že to hovorí za všetko. To akože už aj škôlkárky majú mať frajerov?

Mnohé dievčatá a ženy si nevážia samy seba a ich sebavedomie. Napodiv, býva často oveľa nižšie ako mali ich mamy. V tomto modeli je niečo pomýlené a nenormálne. Napriek tomu verím, že jestvujú aj celkom normálni muži, ktorí nežiadajú od žien totálnu dokonalosť (lebo tá nejestvuje). Dokážu oceniť zdravé ženské sebavedomie a pôvab, bez ohľadu na to, koľko mala frajerov, či má frajera, alebo či je single. Lebo byť single vôbec neznamená, že ju nikto nechce! Ale to, že má svoje zásady a túžby, ktoré si nenechá vziať a pošliapať iba preto, že to chce niekto iný.

Ervín, myslím si, že v tomto ohľade by si mohol svojej sestre, aj kamarátkam vo svojom okolí pomôcť tak trochu otvoriť oči. Pozhovárať sa s nimi, či to myslia vážne! V opačnom prípade si koledujú o to, že raz budú v takomto vzťahu veľmi nešťastné. Ale to už je námet na inú poradňu…