Manželka má asi milenca!

Ahojte,

mám problém, s ktorým si neviem rady: Mám 42 rokov, som šťastne ženatý – alebo aspoň doposiaľ som si to myslel, mám tri deti, prácu, ktorá ma síce dosť zamestnáva, ale teší, no a manželku, bez ktorej si svoj život neviem ani predstaviť. Nela je láskou môjho života a sme spolu už 16 rokov – aj preto ma tak hrozne bolí to, čo som nedávno zistil: Moja žena mi bola neverná a vyzerá to tak, že sa to stalo už viackrát… Nie, neboli to viacerí muži – ale jeden-jediný, ktorého by som najradšej nakopal do zadku a navždy vymazal zo svojho života. Boris. Problém je v tom, že je to Nelin priateľ z detstva, s ktorým sa občas, v rámci širšej rodiny, stretáva nielen Nela, ale aj ja.

manzelkaViem, že sa poznajú takmer od narodenia a že spolu všeličo preskákali, dokonca spolu prežili aj skutočnú detskú a neskôr aj prvú lásku, ktorá už nebola taká nevinná – on bol jej prvý a ona jeho prvá…! Vlastne som na neho žiarlil od prvej chvíle, ako som sa s ním zoznámil a zistil, akí sú si s Nelou blízki – vraj takmer ako brat a sestra. Postupne som si však uvedomil, že toho, čo ich spája, je oveľa viac a že do ich spoločného sveta asi nikdy celkom nepreniknem. Bohužiaľ, prenikol som do ich komunikácie a v Nelinom mobile som si prečítal správy, ktoré si medzi sebou vymieňali… Viem, nemal som to čítať, ale keď som ukradomky preštudoval jej mobil, nemohol som odolať… a potom som takmer zošalel, čo všetko si písali a aké horúce správičky si posielali…! To, čo si písali, si môžu písať len milenci…! Neviem, prečo to, čo si písali, nevymazala – zrejme mi dôveruje, že rešpektujem jej súkromie… Teraz je mi hrozne a neviem, čo mám robiť: Mám jej povedať, že som odhalil jej neveru? Alebo sa mám radšej tváriť, že o ničom neviem a čakať, ako sa celá vec vyvinie? Nela sa vôbec netvári, že by sa niečo dialo – je ku mne milá i nežná a keď sa milujeme, aj dostatočne vášnivá. Iba občas mi povie, že sa ide stretnúť s kamoškou a že príde neskôr… A vtedy mi je do zúfania, lebo tuším, že je zase s Borisom… Čo mám robiť? Mám pocit, že ona to snáď ani neberie ako neveru!

Zdeno

Woman radí:
V rubrike “Woman radí “na vaše otázky pravidelne budú reagovať Karin a Štefan. Keďže zvyčajne ide o  medziľudské vzťahy, citové problémy, ale aj iné otázky intímnejšieho charakteru, s ktorými si neviete poradiť, možno vám pomôže, ak sa k vášmu problému vyjadrí žena i muž. Dúfame, že vám pomôžeme správne sa rozhodnúť…

StefanAko to vidí Štefan:
Zdeno, nezávidím Ti. Asi to riadne bolí… Ale 16 rokov za to stojí, aby si bojoval. V prvom rade Ti poradím, aby si sa nehrabal v manželkiných veciach, vrátane mobilu, tabletu, kabelky a podobne. Proste sa to nepatrí! V druhom rade – prosím, nesprav žiadnu chybu, ktorá by situáciu ešte viac skomplikovala. Najhoršie, čo môžeš spraviť, je začať ju podozrievať, žiarliť, kontrolovať. To by bol naozaj začiatok konca. Vieš, niekedy existuje medzi mužom a  ženou aj priateľstvo…
Nezabudni prosím, že  prvá láska je len jedna. A ak majú za sebou aj milenecký vzťah, a rozišli sa v dobrom, tak možno by som im aj dal malé  právo na pikantné esemesky a maily. Nezabudni tiež, prosím, že išlo o veľmi intímnu a veľmi veľmi súkromnú komunikáciu, o ktorej jednoducho nemáš právo vedieť. Aj keď sa Ti nepáči – proste nemáš. Ak sa Tvoja láska dozvie, že si urobil to, o čom píšeš, skončil si. Navždy. Nikdy neobnovíš takú dôveru, akú máš teraz. Zároveň nezabudni  prosím, že nemáš – okem toho, čo je v mobile – žiaden dôkaz. Vravíš, že nic nenasvedčuje tomu, že Ťa nemiluje. Tak nerieš.
Mohol by som teraz napísať, že čo oko nevidí, to srdce nebolí – ale to nechcem. Skús to predýchať, sleduj trošku situáciu – nie manželku – a nechaj veciam hladký priebeh.
Ak bude vhodná chvíľa, spýtaj sa, ako je to s Borisom a prestaň ho nenávidieť a žiarliť na neho. Máš predsa na viac. Si to Ty, s kým sa ráno zobúdza, s kým žije, vychováva deti, zdieľa radosti či starosti. TY si víťaz jej srdca, nie on! Samozrejme, že Ťa nepresviedčam, aby si žil s vedomím, že si paroháč…. podľa mňa nie si, len si prečítal to, čo si nemal a čo možno ani nebolo tak myslené… takže pokojne a bez chýb.
Na miske váh je Váš doterajší spoločný – relatívne bezproblémový a snáď aj trošku šťastný život, ale najmä Váš  budúci život, kým na druhej strane váh je  Tvoj nekorektný zásah do súkromia, okorenený závažnými zisteniami, ktoré sa snáď vysvetlia… Ešte raz: pokojne a bez chýb – prosím, nikdy nepriznaj, že si bol v tom telefóne.
Zdeno, dúfam že sa to vysvetlí a že spolu prežijete ešte aspoň 2 x 16 rokov šťastného života!

karin, woman radiAko to vidí Karin: 
Zdeno, možno aj Tebe rodiča v detstve hovorili, že ten, kto je veľmi zvedavý, bude skoro starý… A možno aj mali tak trochu pravdu, pretože niektoré veci je asi lepšie nevedieť… Nie preto, že by sme náhle zostarli, ale skôr preto, že pod ťarchou poznania si často robíme zbytočné starosti a možno aj spriadame úvahy o niečom, čo ani nemusí mať reálny základ… Nie, určite si nemal nazerať Nele do mobilu a čítať to, čo nebolo určené pre Teba…  Ani Tebe by sa určite nepáčilo, ak by snorila v Tvojich veciach- aj keď možno teraz povieš, že ty žiadne tajnosti nemáš a esemesky podobného typu si so žiadnou ženou nepíšeš. Neviem síce, čo presne si Nela s Borisom písali, ale ak sa Ti aj obsah ich esemesiek zdal dostatočne intímny, vôbec to nemusí znamenať, že by Ti bola neverná. Okrem toho, s Borisom sa poznajú oveľa dlhšie ako trvá Váš vzťah, takže spôsobu ich komunikácie naozaj nemusíš celkom dobre rozumieť- to však vôbec neznamená, že Ti Nela bola neverná.  Ak by bola, asi by si to pocítil aj inak  a váš intímny život by nebol taký vášnivý, ako píšeš… Alebo žeby na to, aby bola šťastná, potrebovala dvoch? Nemyslím si to. A možno sa aj celkom zbytočne trápiš, keď si namýšľaš, že namiesto kamarátky sa stretáva s Borisom… Nerob unáhlené uzávery, neprehrabávaj sa v jej veciach a pokús sa tráviť s manželkou viac času – ale nielen iba ako rodina…  Skús si dovoliť občas aj ten malý luxus, aby ste trávili čas aj sami dvaja – iba vo dvojici.  Daj svojej láske pocítiť, že ju miluješ a že spolu môžete prežiť ešte veľa krásnych a vzrušujúcich chvíľ – aj keď ste už 16 rokov manželia. Niečo mi našepkáva, že ak sa budeš trochu viac snažiť, určite sa Ti to podarí… 🙂