Manželka počas milovania plače…

Zdravím, mám problém, s ktorým si neviem rady:  Počas milovania moja manželka plače

Som ženatý 19 rokov, s manželkou máme pekný harmonický vzťah a máme tri deti – vlastne taká normálna usporiadaná rodinka. Až doposiaľ som si myslel, že si s manželkou perfektne rozumieme a že pred sebou nemáme žiadne tajomstvá, ale predčasom sa udiala taká zvláštna vec: V jednu noc, keď sme spolu prežívali vášnivé chvíle lásky, zrazu som si uvedomil, že moja milovaná manželka  plače počas milovania… zarazilo ma to a nežne som sa jej pýtal, či je v niečom problém, ale nechcela mi to povedať.

počas milovania

Na druhý deň sa tvárila, že je všetko v najlepšom poriadku, ale keď sme sa najbližšie milovali, znovu sa potom rozplakala a  znovu mi nič nechcela prezradiť. Viem, že niektoré ženy môžu prežívať sex tak intenzívne, že pri tom aj plačú, ale ona to nikdy predtým nerobila – tak prečo tak zrazu…? Dosť ma táto situácie desí, pretože niekedy plače aj zo sna… Myslíte, že by mi mohla byť neverná a že má výčitky svedomia? Neviem, čo mám robiť, lebo takáto situácia ma dosť desí. Desí ma však aj to, čo by som sa mohol dozvedieť, ak sa budem veľmi vypytovať – a mám sa vôbec niečo vypytovať, alebo to radšej nechať tak a počkať, kým mi to povie sama…? Vždy sme si všetko povedali, ale teraz mám taký pocit, ako keby mi niečo tajila… Čo si o tom myslíte?

Tomáš

Woman radí:

V rubrike “Woman radí “na vaše otázky pravidelne budú reagovať Karin a Štefan. Keďže zvyčajne ide o  medziľudské vzťahy, citové problémy, ale aj iné otázky intímnejšieho charakteru, s ktorými si neviete poradiť, možno vám pomôže, ak sa k vášmu problému vyjadrí žena i muž. Dúfame, že vám pomôžeme správne sa rozhodnúť.

StefanAko to vidí Štefan:

Tomáš, nie som si istý, či je dobré po 19 ročnom vzťahu mať situáciu, keď  si hovoríte úúúúúplne všetko. Verím na rozprávky,  ale myslím si,  že každý z nás má právo na 13-tu komnatu, kam chodí sám, keď chce byť sám so sebou a nikoho tam nemá púšťať. Veď predsa nikoho hádam nemilujeme viac ako samých seba (len jeden to dokázal – vzdal sa svojho ega pre nás všetkých – a spravil tak až na kríži…). Ak niekto o tom pochybuje, nech si do tej svojej 13-tej komnatky nakukne a uvidí….To len k tomu, že naozaj  každý – aj z Vás dvoch – má právo na súkromie.

Sám si naznačil možné odpovede a jedna z nich je asi  správna. Tvoja žena vie, že je to celé trošku čudné, a určite Ti čoskoro povie, či plače od šťastia po milovaní, alebo od ľútosti.  Je však jasné, že ide o veľmi silné emócie – a  tie môžeš svojím nátlakom len posunúť nesprávnym smerom…

Taaakže – netlač na pílu, až príde čas, povie Ti, o čo ide. Alebo aj nie, a proste len prestane plakať. Netlač na ňu. Inak – súhlasím s Tebou, niekedy je lepšie nevedieť….

karin, woman radiAko to vidí Karin: 

Tomáš, veď vieš, že sa hovorí “Kto sa veľa pýta, veľa sa dozvie”…  🙂 Takže ak budeš na svoju manželku naliehať, určite sa dozvieš veci, o ktorých si ani netušil. A možno by si bol potom radšej, keby si sa ich ani nikdy nebol dozvedel… Niečo mi však našepkáva, že manželkin plač asi nebude súvisieť s tým, že je nadmerne vzrušená – aj keď sa také veci stávajú. Nebolo by to však asi tak zrazu, také pravidelné a nesprevádzalo by to ešte aj časté plakanie zo sna… Skôr si myslím, že Tvoju manželku niečo trápi a nevie, ako Ti to má povedať – alebo – či Ti to vôbec má, alebo chce povedať. Nenaliehaj na ňu, snaž sa s ňou tráviť viac času, rozprávaj sa s ňou čo najviac a citlivo sleduj jej reakcie – nielen v intímnom, ale aj v bežnom, každodennom živote. Možno by bolo dobré, keby ste nakrátko mohli stráviť nejaký spoločný čas spolu – iba vy dvaja. Napríklad taký víkendový výlet alebo wellness pobyt vo dvojici má tiež svoje čaro a všeličo môže vyriešiť. Možno si iba musíte uvedomiť a potvrdiť, že si stačíte iba vy dvaja a že k svojmu šťastiu nikoho ďalšieho nepotrebujete. Nemusí v tom byť vždy nevera (hoci  aj to sa niekedy stáva) – môže mať napríklad aj z niečoho strach, ale zatiaľ nevie, alebo sa bojí o tom hovoriť. Navrhujem víkend vo dvojici, na ktorom zahrň svoju manželku nežnosťou a láskou. Myslím si, že potom sa mnohé vyrieši. Želám Ti veľa šťastia a trpezlivosti…