Manželku má rád, ale mňa vraj miluje!

Zdravím,

málokedy potrebujem  rady v intímnych záležitostiach, pretože sex a všetko, čo k nemu patrí, si rada užívam, ale tentoraz sa stalo niečo, čo ma vykoľajilo: Mám 39 rokov, som rozvedená, bezdetná a súdiac podľa záujmu mužov, aj dostatočne atraktívna. Rada si vychutnávam život a po sklamaní v manželstve sa už ani viazať veľmi nechcem. To však neznamená, že by som sa vyhýbala mužom – o romániky nemám núdzu.

Teraz som sa však asi predsa len trochu zamotala, pretože už takmer dva roky v mojom živote dôležitú úlohu zohráva Viktor – muž, s ktorým si výborne rozumiem po všetkých stránkach – najmä po tej intímnej.  Áno, Viktor je úžasný a vášnivý milenec, navyše veľmi atraktívny a úspešný muž, s ktorým trávim dosť času – napokon, sme aj kolegovia v práci. Tam však nie sme spolu tak často, ako by som možno chcela, pretože pracujeme vo veľkej firme a na rôznych oddeleniach. Najviac sa stretávame v súkromí, ale v práci o našom mileneckom vzťahu zatiaľ netušia.  A prečo je to tak? Tušíte správne – je ženatý. A s manželkou má tri malé deti…! Nie, nikdy mi nesľuboval, že sa kvôli mne rozvedie, ani ja som ho nikdy o niečo také nežiadala. Obidvaja milujeme sex, vzájomne sa veľmi priťahujeme a túžime byť spolu. Problém je však v tom, že ja by som s ním chcela tráviť trochu viac času a rada by som s ním občas išla aj na nejakú dovolenku alebo výlet, ale on sa vyhovára na manželku a deti a vždy, keď prídem s podobným návrhom, vyhovorí sa, že to nie je možné.

Viem, že manželku nikdy neopustí, napriek tomu, že v sexe nie je taká náruživá ako ja. Jednoducho ju má rád  – aj napriek tomu, že sex nepotrebuje tak často ako ja…

To, čo však urobil teraz, mi úplne vyrazilo dych: Povedal mi, že má pre mňa prekvapenie a nechcel mi o ňom nič prezradiť. Ako sa ukázalo, rovnaké prekvapenie pripravil aj pre svoju manželku. Obidve nás pozval do luxusnej kaviarne, zoznámil nás a povedal, že nás miluje obidve, ale že takto už ďalej nevládze  a nevie sa sústrediť ani na prácu… Buď vraj prijmeme túto skutočnosť a nejako sa skamarátime, za čo nás on bude rovnako rozmaznávať, alebo že sa bude musieť zmieriť s tým, že niektorá z nás to neznesie a opustí ho. Alebo že ho opustíme obe… Ostali sme v šoku – jeho manželke by sa nebol krvi dorezal a pustila sa aj do plaču. Samozrejme, že s niečím takým nerátala. A už vôbec nie s tým, že by mala ostať sama s tromi deťmi. A bez luxusného života, ktorý si doteraz užívala. No a mňa v tomto smere tiež nezanedbával a zahŕňal ma všetkým, čo milujúci a vášňou opantaný muž dokáže.

Myslíte si, že by som mala túto zvláštnu ponuku prijať? Podľa jeho slov, manželka o tom začína uvažovať a on si vie predstaviť aj to, že by sme začali spolu chodiť na dovolenky a že by sa z nás stali priateľky … Nie je to nejaké uletené?

Simona

Woman radí:

V rubrike “Woman radí “na vaše otázky pravidelne budú reagovať Karin a Lucian. Keďže zvyčajne ide o  medziľudské vzťahy, citové problémy, ale aj iné otázky intímnejšieho charakteru, s ktorými si neviete poradiť, možno vám pomôže, ak sa k vášmu problému vyjadrí žena i muž. Dúfame, že vám pomôžeme správne sa rozhodnúť…

Ako to vidí Lucian:

Milá Simona,

Tebe a ostatným čitateľkám sa táto situácia možno zdá šokujúco nezvyklá, ale ja mám skôr dojem, že Tvoj Viktor čítal knihu „Návod na manželstvo“. Píše sa tam v kapitole „Manželstvo a nevera“ o praxi „přítelkyň“, ktorá je v Prahe zavedená už po celé desaťročia. O tomto fenoméne hovorila aj Oľga Feldeková po návrate z Prahy, kde roky s básnikom Ľubom Feldekom žili. Ja osobne som zažil minimálne dve stretnutia s takýmito „přítelkyněmi“. Prvé bolo na vernisáži, kde mi autor predstavil dámu, ktorú som automaticky oslovil ako manželku. Ale hrdo sa ohradila, že ona je „přítelkyně“ a obaja mne (neznámemu) ochotne vysvetlili, ako to funguje. Zásadou je, že manželka o „přítelkyni“ vie a navzájom sa rešpektujú. To znamená, že manžel svätí rodinné sviatky, sobotu a nedeľu venuje rodine a za to si cez týždeň „povyrazí“ s „přítelkyní“. Nie je na zahodenie aj to, že „přítelkyně“ tzv. „saturuje“ jeho vyššiu potrebu sexu. Iná mladá dáma mi v Prahe vysvetľovala, že ona tomu manželstvu vlastne pomáha, lebo manželovi tej druhej dovoľuje aj to, na čo by sa manželka neodhodlala. A povedzme si úprimne, manželská posteľ na experimenty stavaná veľmi nie je. Už profesor Peter Weiss, ako sexuológ, konštatoval, že žena sa ochotnejšie podelí o prosperujúci podnik, než by bola samotná v tom krachujúcom. Ako sa píše v zmienenej knihe „Návod na manželstvo“: „V dobe, keď je naozaj potentných mužov ako šafranu, akoby sa utvrdzovala akási tichá ženská solidarita.“ Odporúčam nielen kapitolu, z ktorej citujem, aby si sa presvedčila, že takéto a iné zdanlivo „šokujúce“ situácie už riešili mnohé iné dámy a riešenie sa našlo…

Ako to vidí Karin:

Simi, prepáč, mne sa to teda naozaj vidí riadne uletené… Na jednej strane píšeš, že sa po sklamaní v manželstve už veľmi viazať nechceš, ale súčasne priznávaš, že by si s Viktorom chcela tráviť viac času, dokonca s ním túžiš chodiť na výlety a dovolenky. Takže predsa len sa viažeš… Na tom by nebolo nič zlé, keby Viktor nebol ženatý otec troch malých detí. A keby si o ňom nevedela, že svoju ženu nikdy neopustí…! Dokonca vieš, že ju má rád!

Naozaj si myslíš, že má váš vzťah nejakú perspektívu? Alebo ide skutočne len o ten sex, ktorý vás oboch tak neskutočne baví?

Ak by sa náhodou aj stalo, že by takýto model manželky a milenky po boku úspešného muža predsa len fungoval, nebude to asi dlho. Manželka by na také niečo pristúpila asi len zo strachu o budúcnosť svoju a svojich malých detí, ktoré by sa mohli ocitnúť bez ocka, no a ty by si možno naďalej tajne snívala o tom, že raz bude len Tvoj… Alebo že na Teba bude mať viac času. Nebude. A veľmi by som neverila ani tomu, že s jeho manželkou budete neviem aké kamarátky… Ak sa nechceš dočkať poriadneho sklamania a trpkého vytriezvenia, radšej svojho milovaného Viktora opusti. Prečo? Lebo už sa zamotávaš – a to si nechcela! Nájdi si iného a vychutnaj si, aké je úžasné zaspávať v náručí muža, ktorý patrí len Tebe. Takého, ktorý Ti  po vášnivom milovaní neutečie za inou…!