Moja snúbenica spávala so mnou, aj s milencom!

Ahojte,

Mám problém a neviem si s ním rady: Vyzerá to tak, že buď som tri roky žil v klamstve, alebo sa vo svojich 36 rokoch v ženách vôbec nevyznám..

Keď som sa s Natáliou stretol po prvý raz, okamžite mi padla do oka – dalo by sa povedať, že som sa do nej zaľúbil na prvý pohľad. Aj ona moje city rýchlo opätovala, začali sme sa stretávať a po polroku som sa ku nej nasťahoval. Boli to krásne časy a ja som si začal uvedomovať, že si svoj život bez Natálie už ani neviem predstaviť. Asi po roku a pol som ju požiadal o ruku a ona súhlasila. Zasnúbili sme sa a začali sme plánovať svadbu.

snúbenica
https://www.shutterstock.com

Samozrejme, že to postupom času už nebolo také krásne a vzrušujúce ako na začiatku a že sme sa občas aj pohádali – najmä, keď sme mali rozdielne názory na svadobné prípravy, počet pozvaných hostí, aj na to, ako bude vyzerať náš spoločný život po svadbe. Vždy sme si to však nakoniec vysvetlili a pomerili sme sa – nikdy sme sa na seba dlho nehnevali, ani sme nemávali tichú domácnosť.

Práve preto som jedného dňa ostal v totálnom šoku, keď som večer prišiel z práce a doma ma čakalo nepríjemné prekvapenie:  Moja snúbenica Natália, bola síce doma, ale nebola sama – mala tam za mňa už náhradu a ako mi obaja vysvetlili, zbalili mi už aj kufre. Tak toto bola pre mňa riadne silná káva! Veď ráno sme sa ešte milovali, spolu raňajkovali, rozlúčili sme sa… a teraz toto?!!!

Vôbec som nechápal, ako sa takéto niečo vôbec mohlo stať – bolo to aký zlý sen. Len som tam tak stál a vytriešťal neveriacky oči – najmä potom, keď som sa ešte dozvedel aj to, že sú už dávnejšie milenci, len nevedeli, ako a kedy mi to vlastne majú povedať. A keďže mi to moja snúbenica Natália nedokázala povedať, žila so mnou a potajomky spávala aj s ním…

Tak to ma úplne odrovnalo – s niečím takým som nerátal ani v najhoršom sne! Neviem sa z toho spamätať a neviem, či ešte niekedy nejakej žene uverím. Napriek tomu, že sa už poznali aj naši rodičia a pripravovali sme svadbu, stalo sa niečo takéto absurdné!

Viete mi povedať, kde som urobil chybu? A kde je logika a férovosť jej počínania? A ako mám vlastne žiť ďalej…?

Edo

Woman radí:

V rubrike “Woman radí “na vaše otázky pravidelne budú reagovať Karin a Lucian. Keďže zvyčajne ide o  medziľudské vzťahy, citové problémy, ale aj iné otázky intímnejšieho charakteru, s ktorými si neviete poradiť, možno vám pomôže, ak sa k vášmu problému vyjadrí žena i muž. Dúfame, že vám pomôžeme správne sa rozhodnúť…

Ako to vidí Lucian:

Drahý Edo,

už MUDr. Miroslav Plzák, zakladateľ vedy o manželstve, mi v časopiseckom rozhovore okrem iného povedal: „Kým bude existovať párové súžitie, bude aj nevera.“ A v útlej knižke „Prvá pomoc pri partnerských problémoch“ (ktorá je dostupná aj ako e-kniha, takže hneď po ruke) by si sa mohol dočítať:

snúbenica

„Nevera je taký rozsiahly fenomén, že sa nad ním začali zamýšľať aj seriózni sexuológovia. Podľa docenta MUDr. Zdeňka Dytrycha je vo veľkomestskej populácii až 80 percent rodín zasiahnutých týmto javom. Podľa neho má žena na neveru hneď niekoľko dôvodov.

  Upútanie pozornosti manžela patrí k tým najnevinnejším. Žene ide o to, aby vyvolala manželovu žiarlivosť a opäť tak upútala jeho záujem.

  Dôvodom môže byť aj pomsta. Manželka podozrieva manžela z nevery a chce, aby aj on trpel. To potvrdilo, v anonymnej ankete časopisu Playboy, dvakrát viac žien ako mužov.

  Aj citová prázdnota v dlhodobom manželstve môže viesť k tomu, že žena vyhľadá náruč muža, ktorý ju aspoň vypočuje. O sex teda až tak veľmi nejde, hoci sa ho neodrieka.

  Kompenzácia pocitu menejcennosti vyplýva zo známeho manželského efektu sexuálnej neutrálnosti, ktorú pozná väčšina dlhodobých manželských párov. V bežnej domácej prevádzke totiž nemôžu zakaždým, keď osamejú, myslieť len na to jedno. Pri jednej návšteve som si všimol pozoruhodný jav.

Domáci pán a pani boli sami na chalupe, obaja v najlepšom veku a navyše skutočne pekný pár. Lenže keby na seba neustále skákali, ako by sa to skončilo? Neviem, kto z nich to vymyslel, ale ten druhý sa určite nebránil. U nich totiž bola permanentne, aj za bieleho dňa a bez toho, aby ju niekto naozaj sledoval, pustená televízia. No a sexujte, keď je v miestnosti toľko cudzích ľudí!“

   A ešte jedna múdra myšlienka (ak nenájdem iného autora, budem sa musieť k nej prihlásiť sám J ): „Žena nerada začína a nerada končí“. Tá Tvoja snúbenica – „bývalka“ je evidentne výnimkou, ktorú ani prísľub manželstva od „bočáku“ neodradil. Záver je ale optimistický. Buď rád, že to ukončila ešte pred svadbou. Potom by to nielen viac bolelo, ale bolo by to aj komplikovanejšie. No a keď si naštuduješ tú knižku, zvyšuješ svoje šance, že sa vyhneš omylom, čo zažili aj iní, konečne nájdeš tú pravú!

Ako to vidí Karin:

Edo, bola by chyba, ak by si kvôli tomu, čo sa Ti stalo s Natáliou, už žiadnej žene neuveril. A never tomu, že to, čo Ti vyviedla snúbenica Natália, robia všetky ženy! Sám píšeš, že už to postupom času nebolo také ideálne ako spočiatku a že sa Vaše názory začali odlišovať nielen pokiaľ išlo o plánovanie svadby, ale aj o spoločný život po svadbe. A uvádzaš aj to, že vždy ste sa napokon pomerili a obrazne povedané – išlo sa ďalej…

Problémy ste nikdy nevyriešili, ale ste ich viac-menej zamietli pod koberec. Takýto život možno vyhovoval Tebe, ale zjavne nie Natálii. Zrejme nemala dosť síl argumentovať a presviedčať Ťa o svojej pravde a rovnako tak Ti nedokázala jasne dať najavo, že už s Tebou nechce byť. Oveľa ľahšie pre ňu bolo vystaviť Ťa šoku, keď Ťa čakala doma aj so svojím novým milencom a s Tvojimi pobalenými kuframi.

Hádam by si len za ňou nesmútil! A buď rád, že ste sa nezosobášili! Zjavne bola s Vaším spoločným životom nespokojná, takže by to pokojne urobila aj po svadbe. Život ide ďalej a ver mi, že raz budeš rád, že ste sa rozišli… Alebo by si chcel mať manželku, ktorá by vystrájala takéto veci…?