SPÄŤ
Woman radí

Manželka ma ľúbi, ale nechce sa so mnou milovať…!

Od: Jana Vančová 26.7.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Zdravím,

Mám problém, s ktorým si neviem rady: Mám 40 rokov, som 15 rokov ženatý, mám dve deti a manželku, ktorú mi  veľa mužov závidí –  ale to len preto, lebo nevedia to, čo ma trápi a sužuje už niekoľko rokov.

Stanka je pekná, milá žena, starostlivá matka a skvelá gazdinka. Ako manželka a milenka ale za veľa nestojí… Aby som bol presnejší, niekedy mám pocit, že intímny život je v jej živote nutné zlo. Spočiatku som jej správanie ospravedlňoval tým, že  som bol prvým a jediným mužom v jej živote. Navyše, Stanka mala tvrdú náboženskú výchovu, takže mnohé veci týkajúce sa sexu a toho, čo s ním súvisí, považovala za hriešne.

Spočiatku ma to aj vzrušovalo a tešil som sa z toho, aké to mám doma čisté a neskazené stvorenie. Postupom času a najmä potom, keď sa nám narodili deti, som si uvedomil, že deti a starostlivosť o ne a domácnosť ju naplno pohlcujú a že o nežné chvíle ani veľmi nemá záujem. Nie, nevyhýba sa mi, ani nespáva v inej miestnosti. Dokonca chodieva do postele v rovnakom čase ako ja, ibaže… Ibaže v tej posteli spíme ako brat a sestra. Ak sa  aj pokúšam o nejaké maznanie a nežnosti, jemne ma odtlačí a vyhovára sa, že sa necíti dobre, že inokedy, že čo ak nás budú počuť deti… že nemám byť taký nenásytný, že chce spať a aby som spal aj ja, lebo ráno budeme unavení… Ibaže mne je z toho už úplne do zúfania a neviem, čo mám robiť. Som predsa normálny chlap a túžim sa milovať so svojou manželkou. Je to také čudné? Milujem svoju ženu a zatiaľ som si absenciu jej sexuálneho apetítu nikde nekompenzoval. Ale neviem, ako dlho to takto ešte vydržím. Túžim po žene, ktorá by vzdychala slasťou v mojom vášnivom objatí, po jej nahom tele, ktoré by sa túlilo k môjmu a po tom krásnom pocite spolupatričnosti, ktorý môžu prežiť len tí, čo v nádhernom okamihu najvyššej rozkoše splynuli  jedno telo. Tak veľmi by som to chcel znovu a znovu zažívať so svojou ženou, ale pomaly už začínam byť skeptický. Mám si nájsť milenku, aby mi už úplne nepreskočilo a doma sa tváriť, že mi takýto „model“ vyhovuje? Alebo čo by ste mi poradili?

Braňo

Woman radí:

V rubrike “Woman radí “na vaše otázky pravidelne budú reagovať Karin a Štefan. Keďže zvyčajne ide o  medziľudské vzťahy, citové problémy, ale aj iné otázky intímnejšieho charakteru, s ktorými si neviete poradiť, možno vám pomôže, ak sa k vášmu problému vyjadrí žena i muž. Dúfame, že vám pomôžeme správne sa rozhodnúť…

StefanAko to vidí Štefan:

Braňo, Tvoj problém je vážny. Odporúčam porozprávať sa. Skús to Tvojej manželke jemne a citlivo presne tak vysvetliť, ako si to napísal do poradne. Budeš vedieť, na čom si. Možno problém nie je v Tebe. Možno niekoho má –  to Ti ale asi nepovie. Možno je chorá a nechce Ti to povedať. Možno je to oveľa vážnejšie ako si myslíš. Hlavne sa pokús zistiť, čo je za tým a neunáhli sa, prosím. Rýchle a unáhlené rozhodnutia nie sú vždy tie najlepšie. Nemá v tejto fáze význam filozofovať nad rôznymi alternatívami odpovede, pretože pravdu musíš zistiť sám. Následne sa ozvi – poradíme.

karin, woman radiAko to vidí Karin:

Braňo, ja si myslím, že v tom nebude žiaden milenec (aj keď človek nikdy nevie…). Napriek tomu, že v súčasnej dobe, keď sa o sexe hovorí otvorene takmer všade,  je takých žien, ako je Tvoja Stanka,  zrejme pomenej. To ešte neznamená, že nejestvujú. Tvrdá náboženská výchova  a spôsob života, aký videla u svojich rodičov, na nej zrejme zanechali silnú stopu. Je skvelou matkou i gazdinkou, ale Tebe to, samozrejme, nestačí. Ak ju stále ľúbiš, skús sa s ňou o tom otvorene pozhovárať a na milenku predbežne nemysli. Tá by síce uspokojila Tvoje vášnivé túžby, ale problém vo vašom intímnom živote by sa mohol ešte viac prehĺbiť. A po čase by si možno a častejšie túžil po milenke ako po manželke a z manželky by sa ľahko mohla stať exmanželka… No a to predsa nechceš – aspoň zatiaľ nie. Skús vymyslieť nejaký výlet alebo pobyt, kde by ste boli s manželkou iba sami, bez detí, aby ste sa mohli naplno venovať jeden druhému. Ak nebude z takéhoto výletu nadšená, alebo bude Tvoje snahy o intímnosti odmietať, bude naozaj najvyšší čas naliať si čistého vína a urobiť si jasno v tom, kde je príčina. Ak naozaj nikoho iného nemá, tak by sa mala snažiť nájsť nejaký kompromis, aby si udržala nielen teba, ale aj celú rodinu pokope. Možno by pomohla aj návšteva u sexuológa. Skús všetko, čo sa dá – možno sa Ti podarí prebudiť aj jej túžbu. Zachránené manželstvo i rodina stoja za to…!

womangalérie VŠETKY