SPÄŤ
Woman radí

Šéf ma sexuálne obťažuje!

Od: Jana Vančová 10.5.2018
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Zdravím,

mám 28 rokov a k tomu problém, s ktorým si neviem rady: Stala som sa terčom sexuálnych chúťok svojho 42-ročného šéfa a ako sa zdá, jeho apetít a túžba v tomto smere sa zo dňa na deň stupňujú. Najprv sa ku mne správal otcovsky, ale zrazu si začal čoraz viac dovoľovať. Keď som sa ohradila a dala som mu jasne najavo, že si žiadne dôvernosti neželám, začal byť agresívny a snažil sa silou-mocou hľadať na mne chyby a kritizovať ma. sexuálne obťažuje

Keď už toho bolo veľa a videl, že už-už mám slzy na krajíčku a trápim sa, prišiel za mnou, objal ma okolo pliec a začal sa mi ospravedlňovať, že to tak nemyslel, že mu na mne záleží a že keby som čo len trochu chcela, mohlo by nám byť spolu fajn a žeby mi zniesol aj modré z neba.

Keď som sa na neho prekvapene, očami plnými úžasu pozrela, doslova sa na mňa vrhol a začal ma vášnivo objímať. Bol ako divé zviera a vôbec mu neprekážalo, že sa vzpieram, bránim a kričím. Bolo už po pracovnej dobe, takže kolegovia tam už neboli, a ja som bola v kancelárii len preto, že mi kázal niečo prerobiť, čo malo byť pripravené na druhý deň. 

Očividne to však bola iba zámienka, aby sme ostali spolu sami… Bolo to hrozné – doslova som sa mu musela vytrhnúť z náručia a ujsť domov. Ak by som to neurobila, bol by ma schopný aj znásilniť! Trasúc sa na celom tele som dobehla domov, ale manželovi som sa to bála povedať – iba som zo seba dostala, že sa necítim dobre. Bojím sa, že by z toho urobil poriadny škandál – a toho sa bojím.

Rovnako tak, ako aj rečí ľudí navôkol a kolegov, keby sa to dozvedeli. Po tomto incidente som na druhý deň neprišla do práce a vzala som si dovolenku. Samozrejme, potom som musela ísť do práce a všetko sa začalo odznova. Šéf striehne na každý vhodný moment, keď sa ocitnem sama v kancelárii, snaží sa ma dotýkať, vrhá na mňa zaľúbené pohľady a stalo sa už aj to, že keď zistil, že kolegovia, ktorí so mnou sedia v kancelárii, sú na chodbe, vtrhol ku mne, prudko ma objal zozadu a začal ma bozkávať ako šialený. 

Som z toho zúfalá a neviem, čo mám robiť – ináč mám prácu, ktorá ma baví a som šťastná, že ju mám, ale môj šéf mi robí zo života peklo. Nielenže si nedá povedať, ale okrem toho, že na mňa po celý deň striehne a dáva mi neslušné návrhy, začal sa mi už aj vyhrážať: Vraj ak mu nebudem po vôli a nebudem sa s ním milovať, môžem ísť kade ľahšie – o moje miesto by mal uchádzačiek na výber!

Ostala som z toho v šoku, ale keď som si uvedomila, že možno jediné možné riešenie bude to, ak odídem, zaskočil ma ďalším vydieraním: Ak si vraj myslím, že ho vybavím tým, že odídem, zničí aj môjho muža – stačí, keď sa postará o to, aby ho prepustili… Bojím sa, že nejde iba o plané vyhrážky, pretože zhodou okolností manželov nadriadený je kamarát s mojím šéfom. Je to ako zlý sen, alebo kolotoč, z ktorého nemožno vystúpiť.

Ak ma prepustí a o miesto by prišiel aj môj manžel, bola by to pohroma, lebo splácame plno pôžičiek a dostali by sme sa do riadnych problémov. Rozhodne však nechcem ani žiadne intímnosti so svojím šéfom! Milujem svojho muža a nikdy som ho nepodviedla. Teraz sa však bojím, že som sa ocitla v bezvýchodiskovej situácii – poradíte mi, prosím, čo mám robiť?

Vďaka za radu, Ivana

sexuálne obťažuje

Woman radí:

Toto je naozaj ťažká situácia, pretože na prvý pohľad sa zdá, že každé riešenie je zlé. Podobné návrhy síce dostáva veľa žien, ale mnohé sa o nich boja hovoriť. Byť objektom sexuálnych túžob svojho šéfa, ktorý navyše vydiera a vyhráža sa – to je veľmi nepríjemné.

V žiadnom prípade sa však nedajte zastrašiť, ani nepristúpte na jeho chlípne a neslušné návrhy. Najlepšie bude, ak sa so svojím problémom zdôveríte manželovi. Povedzte mu aj to, ako sa šéf vyhráža, že mu vybaví vyhadzov z práce. Vo vlastnom záujme urobíte najlepšie, ak sa nedáte vydierať a šéfovi poviete, že pred manželom nemáte žiadne tajnosti a že o jeho návrhoch vie.

Môžete ho postrašiť aj tým, že  jeho sexuálne obťažovanie oznámite na príslušných miestach. Napriek dobre platenému miestu asi najlepšie urobíte, ak od dotieravého šéfa odídete a začnete si svoju kariéru budovať inde. V žiadnom prípade sa nenechajte vystrašiť tým, že ak budete odmietať sex so šéfom, vybaví vyhadzov aj  Vášmu manželovi.

Je to ako tanec na veľmi tenkom ľade: – Váš šéf by požadoval čoraz viac a ak by ste s tým chceli prestať, začal by sa vyhrážať, že sa postará o to, aby sa to dozvedel Váš manžel. No a ten by určite neocenil skutočnosť, že ste mu boli neverná iba kvôli tomu, aby ste mu zachránili miesto. Sotva by veril, že ste to urobili z lásky k nemu… Nenechávajte teda manžela mimo hru a čím skôr mu o svojich problémoch povedzte. Určite spoločne nájdete vhodné riešenie.

womangalérie VŠETKY