Bojujete s kruhmi pod očami? Takto sa ich zbavíte za 20 minút

Práca z domu, starostlivosť o domácnosť a učenie s deťmi na vás zanechalo stopy v podobe výrazných kruhov pod očami? Pred návratom medzi kolegov si doprajte trochu starostlivosti a zbavte sa ich na počkanie.

s kruhmi pod očami

Typickou súčasťou dehydrovanej, unavenej a oslabenej pokožky pod očami sú tmavé kruhy. Kto by to v tomto korona-období nepoznal? Nekončiaci kolotoč povinností a takmer žiaden oddych sa podpísal na každej z nás. Skúšali ste plátky uhorky, obklady studenými lyžicami, masku na oči počas spánku … Všetky tieto triky môžu pomôcť dočasne. Záleží však, aká je skutočná príčina vzniku kruhov či opuchov pod očami.

Prečo máme kruhy

„Pokožka okolo očí je veľmi citlivá, jemná, ľahko odhalí známky únavy či starnutia. Kruhy pod očami majú na svedomí aj iné faktory – dedičnosť, nedostatočné prekrvenie pokožky, životný štýl a jednoznačne vznikajú postupne v dôsledku starnutia“ vymenúva riaditeľka Inštitútu zdravia a krásy FRAIS MUDr. Vanda Przewlocka, PhD.

Čím tenšiu pokožku pod očami máte, tým viac presvitá tkanivo pod ňou a tmavé kruhy vidieť silnejšie.

s kruhmi pod očami

Za 20 minút po probléme

„Viditeľnosť kruhov pod očami účinne a jednoducho zmiernime tak, že posilníme a vyplníme pokožku,“ ozrejmuje doktorka Przewlocka.

Prepad tkaniva – tzv. kruh po okom vieme účinne zredukovať podaním špeciálnej kyseliny hyalúronovej určenej na podanie do tejto veľmi citlivej partie. Kyselina hyalúronová doplní stratený objem. Tkanivo tak spevnie, pokožka je vyhladená, rozžiarená a hydratovaná. „Výsledky aplikácie sú viditeľné okamžite a vydržia niekoľko mesiacov,“ dodáva odborníčka na estetickú medicínu. Ošetrenie stihnete pomaly počas obednej pauzy – stačí 20 minút.

s kruhmi pod očami

„V inštitúte FRAIS používame viacero alternatív na omladenie  napríkladna prevenciu vzniku vrások v oblasti pod očami radi využívame aj laserové ošetrenia, kedy kontrolovanou dávkou energie tkanivo prehrievame a stimulujeme produkciu vlastného  kolagénu, výsledkom čoho je tkanivo v očnom okolí pevnejšie. Preto je dôležité poradiť sa najskôr s lekárom, ktorý individuálne určí, ktorá z metód je pre vás najvhodnejšia.,“ dodáva riaditeľka inštitútu MUDr. Vanda Przewlocka, PhD.

www.frais.sk