Chcete poraziť jarnú únavu? Rozžiarte pokožku aj zvnútra

Ponurá zima dokáže urobiť svoje nielen so psychikou, ale aj s pokožkou. Hoci telo naštartujete zmenou životosprávy, rozžiarenie zvnútra doprajte aj pleti.

Jarná únava je postrachom pre telo, pleť aj psychiku. Mdlá pokožka, psychická aj fyzická vyčerpanosť, ospalosť, ale aj depresie z mála pohybu a celkovo horšej životosprávy sú jej typické znaky. Hoci je namieste zmeniť životosprávu, najmä zvýšiť prísun vitamínov a zaradiť pohyb, svoje rozžiarenie zvnútra potrebuje aj pleť. Najideálnejším spôsobom je hĺbkové vyživenie prostredníctvom mezoterapie – buď za pomoci vlastnej krvnej plazmy, alebo telu vlastnej kyseliny hyalurónovej. Prípadne pre toho, kto má panický strach z ihiel, je tu už aj revolučná novinka – hĺbková biovýplň bez ihličiek. „Je to úplná novinka na trhu. Spočíva v inovatívnom riešení omladenia pleti za použitia nízkomolekurárnej kyseliny hyalurónovej, ktorá je tak schopná preniknúť hlboko do dermy, no bez použitia ihličiek,“ prezrádza riaditeľka bratislavského inštitútu zdravia a krásy Frais MUDr. Vanda Przewlocka, PhD.

poraziť jarnú únavu

Zobuďte pokožku

Na vzniku jarnej únavy sa, bez debaty, výrazne podieľa nedostatok vitamínov v zime. Ovocie a zelenina sú pritom zdrojom aj mnohých minerálov, vlákniny, flavonoidov, ktoré posilňujú účinky vitamínov a pôsobia antioxidačne, ale tiež mnohých enzýmov, ktoré podporujú tráviace procesy a metabolické reakcie v organizme. Aby toho nebolo dosť, striedanie teplôt – prekúrené vnútorné priestory a zima vonku, sú pre pleť doslova zabijakom. Aj preto je práve jar čas na naštartovanie pleti.

„Jednou z najúčinnejších metód hĺbkového vyživenia pokožky je mezoterapia, a to najmä vlastnou krvnou plazmou,“ podotýka doktorka Przewlocka. Nejde o žiadne upírie techniky, no krvná plazma dokáže v kozmetike skutočne zázraky. A to nielen na vyživenie pleti, ale aj riešenie jej nerovností, ako jazvičiek po akné či celkovo liečbu jaziev. „Neexistuje žiadne iné sérum, ktoré by obsahovalo viac prírodných proteínov, rastových faktorov, ktoré má lepšie reparačné schopnosti ako vlastná plazma,“ vysvetľuje podstatu pôsobenia krvnej plazmy doktora Vanda Przewlocka,

Vyživenie vlastnou krvou

poraziť jarnú únavu
MUDr. Vanda Przewlocka

Výhodou Dracula terapie je, že v porovnaní s ostatnými technikami ide o vašu vlastnú krv a nie o cudzorodé látky. Táto metóda sa vyvinula z autohemoterapie – teda z liečby vlastnou krvou, ktorá sa využíva na zvyšovanie imunity, neskôr sa začala používať v stomatológii na regeneráciu ďasien postihnutých chronickým zápalom, v ortopédii, traumatológii a v liečbe bolesti pri degeneratívnych ochoreniach kĺbov. „V ošetrení zohrávajú najvýznamnejšiu biorevitalizačnú úlohu krvné doštičky, ktoré sa v krvi nachádzajú. Krvné doštičky sú najdôležitejšie bunky v procese hojenia rán, ktoré vedú k tvorbe kolagénu,“ vysvetľuje doktorka Przewlocka. Aktivácia doštičiek uvoľňuje veľké množstvo rastových faktorov, ktoré stimulujú fibroblasty a aktivujú tvorbu kolagénu. „Ošetrenie je veľmi vhodné na stresovanú, vysušenú pokožku, na regeneráciu pokožky a kožných buniek zničených UV žiarením, na pokožku po menopauze, ale aj na vyrovnávanie jazvičiek po akné a liečbu jaziev,“ hovorí doktorka.

Hydratačná bomba pre pleť

Ďalším účinným riešením je mezoterapia Hydryal. Predstavuje unikátnu kombináciu kyseliny hyalurónovej a mannitolu. „Kyselina hyalurónová je už dlho známa ako najsilnejšia hydratačná látka v organizme, ktorá sa pri mezoterapii dokáže vstrebať do hlbších vrstiev kože,“ podotýka doktorka. Mannitol je zas účinný antioxidant – známy pre schopnosť „zametať“ voľné kyslíkové radikály, ktoré spôsobujú rozklad buniek a starnutie kože. Dokáže spomaliť vstrebanie sa kyseliny hyalurónovej v koži a predĺžiť tak jej trvácnosť a efekt hydratovania pleti. Vhodnými oblasťami na zhydratovanie sú jemné vrásky na čele, lícach a brade, glabelárne vrásky, kontúry pier, ale aj oblasť krku, dekoltu a rúk.

Vyživenie bez ihličiek

poraziť jarnú únavu

Ak u vás ihly či dokonca ihličky vyvolávajú panický strach, revolučnou novinkou na trhu v hĺbkovom hydratovaní pleti je bio výplň nízkomolekurárnej kyseliny hyalurónovej. „Ošetrenie Forlle´d prípravkami je skutočne jedinečné v tom, že využíva neinvazívnu bio výplň nízkomolekulárnej kyseliny hyalurónovej. Jej prednosťou je, že dokáže účinne preniknúť až hlboko do dermy, čo nateraz žiaden iný produkt na trhu s výnimkou mezoterapie nedokáže,“ podotýka doktorka Przewlocka. Za túto technológiu dokonca v roku 2002 získal Koichi Tanaka Nobelovu cenu za chémiu. „Ošetrenie pomáha vypnúť pokožku, krásne zvýrazňuje kontúry tváre, zlepšuje jej elasticitu a pevnosť, ako aj poskytuje intenzívnu hydratáciu a regeneráciu pleti s vyplnením jemných vrások,“ dodáva riaditeľka kliniky Frais.

www.frais.sk