Dodajte perám vášeň! Tu je päť najúčinnejších spôsobov pre zvodné pery

Už za pol hodinku viete mať zvodné pery a la Marilyn Monroe. Takmer bezbolestne a bez skalpela, no nadlho. Pozrite si naše tipy.

Jemne krojené, no plné, svieže a hlavne zvodné, ktoré lákajú na nekonečné bozky. Ak vás príroda takými neobdarovala, nevadí, dnes si s chýbajúcim objemom dokáže už ľahko poradiť estetická medicína. „Je niekoľko možností a metód, ako docieliť plný či svieži tvar pier. Výber závisí od toho, čo žena od zmeny očakáva. Či chce pery len zvýrazniť a osviežiť, ak je tam viditeľný napríklad už aj „aging efekt“, alebo potrebuje domodelovať ich tvar, prípadne zväčšiť. Tiež je dôležité si ujasniť, ako trvácna má byť táto zmena,“ vysvetľuje riaditeľka Inštitútu zdravia a krásy FRAIS v Bratislava MUDr. Vanda Przewlocka, PhD. Viditeľná zmena, ktorá zmení celý váš „look“, sa dá urobiť už do pol hodinky. Ako preto dodáva odborníčka na estetickú medicínu, jej hlavná rada znie: Zmenu robte postupne. Cieľom by malo byť prirodzené zvýraznenie vašej krásy, nie „duck face“.

www.frais.sk

Najžiadanejšie metódy

Medzi najžiadanejšie a najštandardnejšie metódy zväčšovania pier patrí aplikácia kyselinou hyalurónovou. Aj preto, že je v podstate nášmu telu prirodzená a okrem silných hydratačných vlastností dokáže modelovať tkanivá. „Do pier sa aplikuje buď ihlou, alebo kanylou, prípadne sa techniky aj kombinujú,“ popisuje postup doktorka Przewlocka. Ani nie za pol hodinku tak máte objem pier podľa želania, aj keď, samozrejme, mal by byť s mierou. Prípadne sa kyselinou dajú aj jemne vymodelovať asymetrie tvaru pier. Výsledok vidíte hneď a aplikácia vydrží dlho, podľa typu metabolizmu až 12 mesiacov. Ako podotýka odborníčka, výhodou kyseliny je jej reverzibilnosť. „Ak žena nie je stotožnená s tvarom, materiál sa po čase vstrebe, zmena teda nie je trvalá,“ hovorí.

www.frais.sk

Zákrok je vhodný rovnako pre mladých ľudí ktorých trápia nevýrazné, malé pery, ako aj pre starších, kde pri procese starnutia dochádza k zmenám  tukové tkanivo nad hornou perou sa vytráca, objavujú sa vrásky okolo úst, pera sa zmenšuje. Pre obe skupiny je kyselina hyalúronová výborné a rýchle riešenie.

Magické pery pomocou lasera

Bez skalpela sa krásny objem a plnosť pier dá dosiahnuť aj laserom. „Pri tejto metóde sa využíva erbiový laser, ktorým  vieme nastimulovať tvorbu vlastného kolagénu. Ten sa stará v tele o elasticitu a sviežosť, a tým aj plnosť pokožky, čím sa navodí dojem plných pier,“ podotýka doktorka Przewlocka. Samozrejme, ani tu nejde o objemovo veľké pery, ale hladké, svieže a prirodzene plné pery. Laser jej dokáže dodať plnosť, je to doslova refresh pier,“ spresňuje odborníčka. Samozrejme, na objem pier má vplyv aj tvar čeľuste, zuby, zhryz a jeho kvalita, resp. predkus a toto laser neovplyvní.

„Obľúbenou metódou je aj zväčšovanie pier hladkými niťami. „Táto metóda je tiež obľúbená v prípade, že sa na perách už prejavujú prvé známky starnutia kože. Najčastejšie sa používajú hladké nite nad hornú a pod dolnú peru, ktorými vieme kožu nastimulovať, aby nám spevnela,“ podotýka riaditeľka inštitútu FRAIS.

Trvalé zväčšenie pier

www.frais.sk

Kým predchádzajúce možnosti umožňujú zväčšiť pery bez skalpela a na počkanie, no s obmedzenou trvácnosťou, ďalšie dve metódy vám už zväčšia a domodelujú pery na trvalo, no potrebný je chirurgický rez. „Jednou z možností trvalého zväčšenia pier je naimplantovanie jemného silikónového prúžku, tzv. permalipu. Zväčšenie objemu však nikdy nie je také výrazné, ako sa dá dosiahnuť napríklad pomocou kyseliny hyalurónovej,“ upozorňuje odborníčka. Možnosťou je aj chirurgický rez, kedy sa v oblasti pod nosom nareže koža, a skráti sa vertikálna dĺžka, čím sa opticky pera natiahne smerom nahor a zväčší. „Sú aj rôzne ďalšie špecializované techniky, ktoré využívajú plastickí chirurgovia, vždy však treba počítať s invazívnym zákrokom a dlhšou dobou hojenia,“ pripomína doktorka Przewlocka.