Zbavte sa nadbytočného tuku raz a navždy

Na liposukciu je stále najlepší čas

Túžite mať tip top postavičku nielen do jarných šiat, ale aj v lete do plaviek? Na jej formovanie je už najvyšší čas. Poradíme, ako na to.

Zbavte sa nadbytočného tuku
Frais

Pripravte sa na sezónu včas

Zázraky sa na počkanie nedejú. Čokoľvek chcete dosiahnuť, vrátane pekných kriviek a pružnej pokožky, mali by ste sa do toho pustiť s predstihom a nie až vtedy, keď budete odlietať na letnú dovolenku. Hoci moderná medicína už pozná recept na krásne krivky doslova za dve hodiny, treba myslieť nielen na potrebu rekonvalescencie pokožky, ak sa napríklad rozhodnete pre najmodernejšiu liposukciu laserom, ale aj na to, že „brúsiť diamant“ bez zdravej životosprávy nepôjde.

Začnite životosprávou

„Laserová liposukcia dokáže maximálne bezpečne a efektívne vytvarovať želanú postavu. No určite nie je riešením pre tých, ktorí trpia nadváhou,“ upozorňuje odborník s viac ako 25-ročnou praxou, plastický chirurg Martin Dziuban z bratislavského Inštitútu zdravia a krásy FRAIS. Ak trpíte nadváhou, najprv teda prepnite na zdravý životný štýl, v rámci ktorého si doprajete aj dostatok pohybu.

Zbavte sa nadbytočného tuku
Frais

Zbavte sa ovisnutej kože

Podarilo sa? Alebo máte iný problém a stále sa neviete na stehnách zbaviť celulitídy, prípadne ovisnutej koži na bruchu? Elasticita kože nie vždy „pružne“ zareaguje na naše želania. „Pre mňa bolo najťažšie, že chudnem vždy najmä v horných partiách. Na pažiach mi zostala neforemná koža, no na bokoch stále prebytočný tuk,“ hovorí 36-ročná Alena, ktorá vytúžené krivky dotvarovala laserovou liposukciou.

„Najväčší záujem je o liposukciu tuku na stehnách a zadku, prípadne ovisnutej kože na podbradku, pažiach a bruchu,“ hovorí Martin Dziuban. Dôvod je jasný. Najmodernejšie technológie dokážu bez skalpela a takmer bezbolestne splniť túžby o krásnej postave.

„V Inštitúte FRAIS používame prístroj LipoLife 3G, ktorý ako prvý dokáže vďaka 360-stupňovému vyžarovaniu laserového lúča účinnejšie rozpúšťať tukové bunky,“ vysvetľuje Dziuban. Laser odsáva prebytočný tuk, čím sa odstraňuje aj celulitída a podporením tvorby kolagénu sa krásne vypína pokožka. Robí sa ambulantne, v lokálnej anestézii.

„Kto uvažuje o liposukcii, teraz je najvhodnejšie obdobie. Hoci je efekt okamžitý, pokožka po liposukcii potrebuje čas. Opuch je však výrazne menší, než pri klasickej liposukcii,“ hovorí odborník. „Pre mňa bolo podstatné to, že bola bez skalpela, menej bolestivá a hlavne, má trvalý efekt,“ usmieva sa Alena.

www.frais.sk