Ako skrotiť nekontrolovateľné záchvaty hladu?

Našu snahu zhodiť nadbytočné kilá často sabotuje neodolateľná túžba a chuť na sladké. Existuje niekoľko spôsobov ako skrotiť nekontrolovateľné záchvaty hladu a udržať tieto chute na uzde.

nekontrolovateľné záchvaty hladu

Ovsené vločky

Sú ideálne na raňajky. Udržiavajú v rovnováhe hladinu krvného cukru, takže neprepadnete hladu. Okrem toho obsahujú draslík, ktorý podporuje spaľovanie tukov. Ovsené vločky bleskovo zaženú návrat hladu a keď ku nim pridáte tvaroh, prospejete tak aj svojej postave.

nekontrolovateľné záchvaty hladu
Photo by Monika Grabkowska on Unsplash

Chrumkavé mandle

Ich jemne sladká chuť  utíši vašu túžbu po sladkom a nezdravých dobrotách. Obsahujú aj bielkoviny, takže po takom jedle vás len tak ľahko neprepadne hlad. Dajte si teda za hrsť mandlí a ku nim šálku bylinkového čaju alebo pohár grepového freshu.

nekontrolovateľné záchvaty hladu

Mäta pieporná

Či je to žuvačka ochutená mentolom, alebo pár lístkov čerstvej bylinky, éterické oleje, ktoré mäta obsahuje, zmierňujú chuť na sladké. Z mäty si môžete pripraviť aj vynikajúci čaj:

4 – 6 lístkov natrhajte na menšie kúsky a vložte ich do hrnčeka. Vodu priveďte do varu a zalejte ňou lístky do polovice hrnčeka. Potom počítajte do tridsať a hrnček dolejte. Nálev nechajte odstáť 5-10 minút.

Citrónová šťava

Začnite svoj deň pohárom vody so šťavou z polovice citróna. Citrónová šťava obsahuje vitamín C, ktorý je okrem iného potrebný pre naše telo pri syntéze noradrenalínu.

nekontrolovateľné záchvaty hladu

Vďaka nemu môže naše telo ľahšie siahnuť do tukových zásob a premeniť ich na energiu. Rovnako je vitamín C nenahraditeľný pri tvorbe kolagénu, ktorý potrebuje naša pokožka a kosti.

Šošovica

Obsahuje vysoký podiel vlákniny. Tá v žalúdku napučí, a preto na dlhší čas zabezpečí pocit sýtosti. Obsahuje aj cukor, ktorý sa odbúrava veľmi pomaly. Ak jete šošovicu, je dôležité ju jesť pomaly a poriadne ju požuť. Potom sa naozaj nemusíte obávať nekontrolovateľného hladu.

Pikantné čili

Čím ostrejšie, tým lepšie. Pálivé korenie povzbudzuje látkovú výmenu. Ak sa stane, že ste to s množstvom čili trocha prehnali, siahnite po čerstvom jogurte alebo čerstvom syre, prípadne po kyslej smotane. Pálenie rýchlo prestane.