Kde sú vedomí muži?

Kde sú všetci muži?

Nezáleží na tom, koľko žien hľadá vedomého partnera, a či existuje partner pre každú z nich. Záleží na tom, či veria, že taký tu pre nich je a ak tomu veria a manifestujú si to, tak sa objaví. Nehľadajte už vedomého a osvieteného chlapa, nakoľko sa k vám nemusí hodiť. Radšej si pritiahnite muža, ktorý je pre vás ten najkompatibilnejší a má záujem s vami rásť a budovať vedomé partnerstvo. Potom v ten správny čas sa objaví ten správny partner pre vás. Pokiaľ už partnera máte a túžite po tom, aby s vami rástol a budoval s vami vzťah, nesnažte sa ho zmeniť. Môžete ho ovplyvniť tak, že pôjdete príkladom, že zapracujete na sebe a budete milujúca, podporujúca a rešpektujúca.

Vedomí muži

Často dostávam túto otázku počas prednášok a seminárov, na ktoré mi príde bežne 80 – 100% žien. Prečo je to tak? Kde sú všetci muži, ktorí sa majú záujem posúvať vo svojom živote? A čo s tým?

Partner by mal rásť spolu s vami

Na prvý pohľad to vyzerá, že ženy sa vo veľkom „prebúdzajú“, čítajú množstvo rozvojových kníh, navštevujú prednášky, semináre, ženské kruhy a rôzne ďalšie aktivity, kde sa snažia nájsť odpovede na základné otázky. Ako ďalej so svojim životom? Ako si pomôcť? Ako žiť naplnený život? Ako nájsť svoju cestu a vnútorné naplnenie? A mnoho ďalších.

Postupne v sebe odhaľujú odpovede na tieto otázky a začínajú riešiť aj svoj vzťah. Ak majú vzťah a partner ma záujem rásť spolu s nimi, tak je to skvelé. No nanešťastie vo väčšine prípadov je zo strany muža odpor alebo nezáujem voči osobnému (duševnému) rastu. To je mnohokrát pre ženu neakceptovateľné a začne robiť všetko pre to, aby sa muž rozhýbal. Čím však vzniká v mužovi voči celej tejto tematike ešte väčší odpor a žene sa rapídne znižuje šanca, že by to mohlo byť inak.

Vo všeobecnosti, tlak na zmenu iného človeka spôsobuje pocit obmedzenia jeho slobody a nerešpekt, čo vždy vyvoláva vzdor a zavretie sa. Pritom nezáleží na tom, aký dobrý bol zámer. Preto rešpektujme partnera a to, či má záujem na sebe robiť alebo nie. Namiesto snahy zmeniť ho, zapracujme na sebe a motivujme partnera a druhých svojou vlastnou zmenou.

Ak to partnera nenakopne k zmene, možno to pre nás nie je ten správny partner, a je na nás, či v takom vzťahu ostaneme alebo nie. Nemôžeme nikoho viniť za to aký máme vzťah a či v ňom zotrvávame aj naďalej, nakoľko máme slobodnú voľbu v rozhodovaní a zodpovednosť len sami za seba a za to ako sa rozhodneme.

My sme strojcom našich životov, my tvoríme situácie a to, čo potrebujeme vo svojom živote. A kým neprevezmeme zodpovednosť za seba a svoj život, tak budeme obeťou života, okolností a budeme hľadať vinu v každom a vo všetkom, len nie sami v sebe. Toto všetko platí samozrejme aj naopak, síce to nie je časté, že muž začne na sebe robiť a žena nie, no stáva sa to.

Čo teda s mužmi, prečo sa neprebúdzajú?

V skutočnosti sa prebúdzajú rovnako ako ženy, len si to nedovolia ukázať. Nedovoľujú si ukázať svoje emócie a odhaliť sa, pretože to by bolo príliš zraniteľné, to by predsa bolo vnímané ako slabosť a neprežili by. Veď muži nemôžu plakať. Muži musia byť tvrdí, silní a slabosť potlačiť. Musia byť tí správni „vojaci“. Muži sú však rovnaké emočné bytosti ako ženy.  Potrebujú ale pochopiť, že je to v poriadku cítiť, vnímať a mať emócie.

Potrebujú, aby im bolo ukázané, že skutočná sila nie je v tom, že budú držať, potláčať svoje emócie a hrať sa na silného, ale že skutočná sila je v odhalení, v dovolení si prijať a prejaviť svoje emócie. Odhaliť sa do zraniteľnosti a začať stáť pevne v sebe s uvedomením si svojej hodnoty. V tom, kým naozaj sú, a v skutočnej sile, ktorá sa ukáže až po zhodení všetkých tých masiek, rolí a hier, za ktoré sa skrývajú. Takže muži potrebujú iný postup, potrebujú podporu a ukázať, že je to možné a bezpečné sa otvárať a cítiť. Ukázať, že to ide aj inak.

Takže svojho partnera/-ku môžeme ovplyvniť tak, že pôjdeme príkladom, že zapracujeme na sebe a budeme, milujúci, podporujúci a rešpektujúci.

Ak si budete myslieť, že vedomých mužov je málo. Ak pochybujete, že nejakí sú. Ak neveríte, že máte šancu takého nájsť, tak si tým všetkým len manifestujete presne toto do svojho života. A vaša šanca stretnúť takého muža sa zníži alebo bude rovná nule. Namiesto toho zmeňte myslenie, dôverujte, že vašou zmenou si pritiahnete toho správneho partnera v momente, keď budete na neho pripravené. A potom v ten správny čas sa objaví ten správny partner pre vás.

Nezáleží, koľko žien hľadá takého partnera. Záleží na tom, či vy veríte, že taký tu pre vás je. Ak tomu veríte a manifestujete si to, tak sa objaví. Nehľadajte už vedomého a osvieteného chlapa, nakoľko sa k vám nemusí hodiť. Ale pritiahnite si muža, ktorý je pre vás ten najkompatibilnejší a má záujem s vami rásť a budovať vedomé partnerstvo.

Všetko v našom živote si vytvárame sami svojim myslením. Tak začnite už teraz myslieť na to, čo chcete a už máte, a nie na to, čo sa nedá, čoho je málo alebo čo je nemožné.

Nič nie je také, ako sa zdá.

Autor: Miroslav Haranta www.haranta.sk

Miroslav Haranta

Miroslav Haranta

Je terapeut, lektor a spisovateľ. Pracuje s klientmi na ich osobnom rozvoji a objavovaní samých seba, liečbe chorôb, strachov, odstraňovaní tráum a bolestí. Aby boli zmeny trvalé, pracuje s nimi najmä cez ich podvedomie, kde ich rôznymi nástrojmi zbavuje starých negatívnych a častokrát hlbokých presvedčení. Venuje sa problematike ženskej zraniteľnosti, vzťahov, výchove detí, ako viesť šťastný a naplnený život.

Prednáša na univerzitách, školách a konferenciách. Organizuje unikátne workshopy psychologickej typológie osobnosti pre širokú aj odbornú verejnosť – ENNEAGRAM, ktorý prináša zlepšenie  vzťahov, pohľad na zmysel života, seba, porozumenie a naplnený život. Je certifikovaným lektorom pre výučbu terapeutickej metódy ThetaHealing© na Slovensku aj v zahraničí.

V rámci firemného koučingu školí a prednáša na témy ako vedomá komunikácia, komunikačné  a manažérske zručnosti, hodnoty, vzťahy, práca s emóciami a emocionálnou inteligenciou, cielená motivácia, rast, otvorenie sa vlastnému potenciálu a ďalšie.

Zo svojich terapeutických a vlastných životných skúseností napísal knihu s názvom “Olívia, časť prvá” – o žene, jej vnútornom a myšlienkovom a emočnom prežívaní života. O limitoch, bolestiach, strachoch, či fóbiách, ktoré nám v živote tak veľmi ubližujú. Touto knihou pomáha čitateľovi odhaliť skryté nespracované spomienky a emócie.

Niekedy sa vás dotkne tak hlboko, že reakcia na knihu alebo postavu vyvolá hnev, odpor, odsúdenie. No v skutočnosti sa len dotkla nejakého ublíženia alebo problému, ktoré si držíte v sebe a nechcete priznať. Jediná možnosť, ako odhaliť, prečo sme mali takú reakciu, je pozrieť sa dostatočne hlboko do seba a odhaliť, prečo sa nás to dotklo a čo vyvolalo takú reakciu. Mnohokrát budete prekvapení, čo objavíte.

www.haranta.sk