SPÄŤ
Škola sebarozvoja

Life koučing: Byť spokojný

Od: Jana Vančová 29.1.2018
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Janette Šimková  pomáha hľadať odpovede na otázky súvisiace s rozvojom vašej osobnosti

Koho by bavil nezaujímavý život? Tiež si niekedy takto povzdychnete? Čo však potrebujeme na to, aby sme si život naplno užívali? Každý niečo iné, ale bude tam prítomný spoločný menovateľ – výsledkom bude spokojný život. Niečo, po čom túžime, ale navzdory bohatým možnostiam tak ľahko nedosahujeme. Byť spokojný je o práci – na sebe.

Byť spokojný

Príbeh jeden z mnohých

Často si vo svojej praxi vypočujem, ako si príde človek bezmocný pri hľadaní vlastnej spokojnosti. Predstavte si niekoho úšpešného, kto si zvykol na svoj rušný život, plný dobrodružstiev. Stala sa mu však vec, s ktorou nerátal. Už sa nevie radovať z toho, čo dokáže. Už ho nebaví niečo sebe alebo iným dokazovať. Uvedomil si, že to môže rovno zostať ležať v posteli a zbytočne nevyrábať starosti ľuďom okolo. Zaplavil ho pocit prázdnoty a márnosti. Nemá chuť púšťať sa do nových vecí a neverí, že to dokáže zmeniť. Prosto “vyhorel” a potrebuje pátrať po zmysle svojho života.

Odpovede máme v sebe

Keď príde na to, že obnažíme, čo nás trápi, pustí nás to pozrieť sa na svoju situáciu z odstupu a nadhľadu. Zacyklíme sa zvyčajne preto, že veci interpretujeme dookola tak isto a uzavrieme sa pred novými podnetmi. Neraz sú odpovede za hranicou nášho ega. Tam, kde sa neodvažujeme, lebo sa bojíme riskovať. Keď stúpime za hranicu svojej komfortnej zóny, objavíme tam zázračnú silu, ktorá nás pustí k svojmu lepšiemu a odvážnejšiemu ja. K tomu, s ktorým sa cítime dobre, nič si nevyčítame a prijímame sa takí, akí sme. A bez vzdorovania, že by niečo malo byť inak než je, sa aj menej vystavujeme nespokojnosti.

Do každodennosti

V ľudskej existencii fungujú paradoxy. Náš život bude vždy nerozlučne spojený so smrťou, rovnako ako láska so stratou, sloboda so strachom a náš rast s izoláciou. Keď to prijmeme, nájdeme pravý pokoj. Vďačnosť nás vedie k spokojnosti a k sebadôvere, lebo sami najlepšie vieme, čo je pre nás dobré. A sami sa o to vieme postarať, aby sme to dosiahli. Bez ohľadu na to, čo si o tom myslia druhí, alebo čo je práve v móde.

Janette Šimková

www.lifekoucing.sk 

womangalérie VŠETKY