3 kroky pre krásne a zdravé pery

Vedeli ste, že pery sú zrkadlom vašej vnútornej pohody? Starajte sa preto o ne najlepšie ako viete! Tipy, ktoré vám zaberú len pár okamihov, spravia aj s popraskanými perami hotové zázraky. Rozmaznajte sa a privítajte jar tým najkrajším úsmevom!

Hydratácia je základ

Nie je to len o pitnom režime, ktorý je samozrejmosťou. Hydratujte a premasťujte pery kvalitným balzamom na pery, ideálne s prírodným zložením. Skvelou voľbou je napríklad Balzam na pery s propolisom a čajovníkovým olejom z Medového obchodu CERA MEL (5 €/12 g), ktorý lieči, hydratuje a vyživuje v jednom. Okrem propolisu a čajovníkového oleja obsahuje aj včelí vosk, marhuľové maslo či bylinku mätu kučeravú. Táto voňavá kombinácia prinesie vašim perám liečivé, hojivé a skrášľujúce účinky. Okrem toho pery zvláčni a zásobí ich potrebnými vitamínmi. Tento medový zázrak na pery si môžete zakúpiť v predajni Medový obchod na Bielej ulici v Bratislave alebo na www.medovyobchod.sk.

Náš tip: Balzam na pery sa oplatí mať stále po ruke. Jeden v kabelke, druhý v aute, tretí na pracovnom stole… Vaše pery sa vám odvďačia plným zdravím a krásnym úsmevom. 

krásne a zdravé pery

Pravidelný píling

Medový píling pomôže perám odstrániť odumreté bunky, vyhladí ich a pomôže aj s malými šupinkami. Aplikujte ho 1x za týždeň a uvidíte, ako sa dajú vaše pery dokopy. Všetky ingrediencie nájdete u vás doma: olivový alebo kokosový olej, med a (trstinový) cukor. Zamiešajte, naneste na pery a krúživými pohybmi masírujte približne 2 až 3 minúty. Po kúre si naneste na pery balzam a nechajte pôsobiť. Med obsahuje množstvo vitamínov, minerálov a pôsobí antibakteriálne. Dbajte na to, aby bol kvalitný a pochádzal priamo od včelára. Na Slovensku máme vysokokvalitné medy, vyskúšajte www.medovyobchod.sk.

Náš tip: Okrem pílingu si pery každý večer prebehnite kefkou, ktorá ich prekrví a odstráni odumreté čiastočky. A ak chcete dopriať perám každodenný wellness, stavte na medovú masku: pery natrite domácim medom a nechajte pôsobiť 15 až 20 minút.

krásne a zdravé pery

Doplňte vitamíny

Popraskané pery ošetrujte nielen zvonka, ale doprajte im starostlivosť aj zvnútra. Vitamíny skupiny B, zinok a vitamín E vám prinesú očakávaný výsledok. Tieto látky sa nachádzajú v brokolici, avokáde, strukovinách, orechoch, rybách a mnohých iných zdravých potravinách. Pestré a vyvážené stravovanie je základom všetkého, aj krásnych pier.