Aj Vianoce na poslednú chvíľu môžu byť kúzelné

Vianoce sú časom zázrakov. A dokonalosť je nuda. Nestresujte sa už vopred kvôli tomu, že nemáte veľa času na prípravu, že vám prihorí štedrovečerná večera, že budete mať napečených len 5 druhov koláčov, alebo kvôli tomu, že zabudnete kúpiť nejakú drobnosť pod stromček. Tešte sa z toho, čo ste stihli a na to, že vás čaká čas oddychu a príjemne stráveného času s najbližšími. A ak ste aj naniečo zabudli, vždy je tu riešenie. Ako sa popasovať s Vianocami naposlednú chvíľu a najčastejšími problémami? Spomaľte a čítajte.

Čas sa kráti a vy ste ešte neupratali

Máte pocit, že sa na vás z každej strany valí neporiadok a vy nemáte čas? Nevadí! Nikto sa vám predsa na návšteve do skríň či špajze pozerať nebude, dokonca ani svokra nie. Zamerajte sa hlavne na miesta, ktoré sú najviac viditeľné. Ak však chcete mať predsa len uprataný každý kútik vášho príbytku, rozdeľte úlohy všetkým členom rodiny. Jeden nech utiera prach, druhý umýva podlahy, ďalší vynáša smeti. Predvianočné upratovanie tak bude hračkou.

Kapor stále pláva v obchode, nie vo vašej vani

Ani to nevadí! Ešte stále máte čas na kúpu živého kapra. Samozrejme, jeho príprava je pomerne náročná. Ak ho nestíhate očistiť a naporciovať, stále platí, že si nemusíte robiť zbytočné vrásky. Jednoducho siahnite po chladenej či mrazenej rybe a problém je vyriešený. Hlavné je predsa to, aby bol kapor na tanieri, nie vo vani.

Valčeka na cesto ste sa ešte ani len nedotkli

V prvom rade si povedzte, že váš príbytok nie je cukráreň, v ktorej by mal výber koláčikov pozostávať minimálne z 10 druhov. Stačí, ak ich napečiete len pár a stavíte na overenú klasiku. Pri nedostatku času sa experimentovanie často nevypláca a určite by sa vám nechcelo náhliť s pokusom číslo 2. Na druhej strane, sú recepty, ktorých príprava zaberie len pár minút a nemáte na nej čo pokaziť. V takomto prípade sa nebojte a kľudne vyskúšajte aj niečo nové. Núdzovým plánom môže byť aj kúpa hotových cukroviniek.

Darčeky síce máte, no zisťujete, že nie všetky

Držte sa toho, že nie je potrebné obdarovať celý svet a to, že máte niekoho radi neznamená, že mu to musíte dať najavo nevkusným darčekom či množstvom hlúpostí, na ktoré bude len sadať prach. Ak však na poslednú chvíľu zistíte, že vám podarúnok pre niekoho dôležitého chýba, stále existuje rýchle a jednoduché riešenie. Skočte si do najbližšieho Kauflandu napríklad po kozmetiku, balíček obľúbených sladkostí, či oblečenie a hračky pre najmenších. A je po probléme!

Pamätajte na to, že dokonalý scenár Vianoc neexistuje. Vianoce sú predsa v každej rodine výnimočné, nech už sú hocijaké. Nestresujte sa zbytočnosťami, spomaľte, a ak aj na niečo zabudnete, jednoducho si bez zbytočného stresu zájdite do najbližšieho Kauflandu. Za výhodné ceny v ňom nájdete širokú ponuku všetkého, čo pre pohodové Vianoce potrebujete: od živého kapra či chladených a mrazených rýb, cez vianočné dobroty a suroviny na vianočné pečenie, až po darčeky pre celú rodinu. Želáme Vám kúzelné Vianoce!