Čas na jarné prebudenie vašej pokožky

Mnohé z nás začínajú jar očistou organizmu. Hoci sa to na prvý pohľad nezdá, aj pokožka nášho tela, ktorá sa po celú zimu dusí pod vrstvami oblečenia, potrebuje jarný reštart. Nemecká CD kozmetika vám ponúka niekoľko tipov, ako na jar opäť prebudiť krásu svojej pokožky.

Chlad, viacero vrstiev oblečenia, strava chudobnejšia na vitamíny, či zanedbaný pitný režim a nedostatok slnka. Následkom toho sa nám práve v zimnom období zhoršuje kvality pokožky, čo často vedie ku kožným problémom, ktoré neradi vídame: vyrážky, suchá či popraskaná pokožka, zhrubnutá koža na lakťoch či pätách, ekzém. Pokožka v zime stráca nielen svoj medový odtieň, ktorý sme nachytali na letnej dovolenke, ale aj svoju pružnosť a sviežosť. Práve jar by mala byť obdobím, keď venujete svojej pokožke zvýšenú pozornosť a doprajete aj jej jarný detox.

cd_sprchovy gel_citruscd_sprchovy gel_granatove jablkocd_sprchovy gel_leknoJarný detox tela pomôže aj pokožke

Naša strava neodškriepiteľne vplýva aj na kvalitu našej pokožky, vlasov či nechtov. Unavené a „neprebudené“ trávenie zaťažované niekoľko mesiacov ťažšími a mastnejšími jedlami si priam pýta jarný reštart v podobe aspoň jednodňového detoxu. Na jar si doprajte zvýšený príjem vody, ktorá bunkám po zime chýba. Navyše, skúste aspoň na pár dní vysadiť kávu a čierny čaj a naopak, do pitného režimu zaraďte zelený či bylinkový čaj. Potrebnú dávku vitamínov a minerálov dodáte telu ovocnými či ovocno-zeleninovými šťavami. Aby telo zrazu nezažilo vitamínový šok a dokázalo z prijatých vitamínov spracovať čo najviac, rieďte šťavy s vodou v pomere 1:1. Vyprážané jedlá nahraďte grilovanými, k jedlu pridajte porciu čerstvej zeleniny a už za pár dní sa dostavia prvé výsledky.

Prvé jarné slniečko môže byť zradné

Prvé lúče jarného slniečka lákajú vyjsť von a nachytať trochu farby do líc. Predtým než sa naplno oddáte jarnému opaľovaniu, mali by ste si uvedomiť, že ani uprostred apríla to nepôjde bez opaľovacieho krému. Pokožka je po zime bledá a citlivá a opáli sa skôr do červena. Používajte mastnejšie krémy s vyšším ochranným faktorom – nielenže pleť ochránite pred bolestivým spálením a následným zošúpaním, ale pokožku aj krásne hydratujete.

Odstráňte nepotrebné

Chladné zimné ovzdušie spôsobilo, že pokožka tela je na niektorých miestach zhrubnutá a drsná. Začnite preto svoj jarný reštart pokožky pílingom, ktorý odstráni odumreté bunky a  prekrví aj horné vrstvy pokožky. Už po niekoľkých aplikáciách bude pokožka tela sviežejšia, pružnejšia a hladšia. Aj s pílingom by sme však mali narábať umiernene a používať iný na pokožku tela a iný na tvár. Použitie telového pílingu na oblasť tváre či aplikácia s frekvenciou viac ako 1 až 2-krát týždenne môžu vyvolať nechcené začervenanie či podráždenie.

 

Zvoľte produkty blízke prírode

Taktiež by sme nemali zabúdať na vhodné zloženie používaného produktu. Píling, rovnako ako sprchovacie gély, ktoré každodenne používame, by nemali obsahovať žiadne kontroverzné látky. Tabu by mali byť produkty s obsahom minerálnych látok či parabénov. Tieto látky slúžia v produktoch ako konzervant, avšak sú vyrábané z ropy a pokožku len zbytočne zaťažujú. Vďaka silikónom bude síce vaša pokožka na dotyk hladšia, ale to len vďaka tomu, že táto substancia vytvorí na koži nepriepustný film, ktorý je navyše vodou nezmývateľný. Kozmetika, ktorú používame, by mala obsahovať čo najviac rastlinných výťažkov a prírodných zložiek a mala by pomáhať pokožke udržiavať prirodzené, neutrálne ph. Ak si neviete v drogériách vybrať ten správny píling, môžete si ho poľahky doma pripraviť. Skúste napríklad píling z lyžice olivového oleja, ktorý zmiešate s malou lyžičkou medu. Ako drsnú súčasť môžete použiť malú lyžičku kávovej usadeniny alebo hrubej morskej soli. Po aplikácii pokožku dobre umyte jemným sprchovým gélom. Ak chcete svojej pleti dopriať správnu hydratáciu, vyberte si sprchovacie gély od CD kozmetiky, ktoré neobsahujú žiadne z kontroverzných látok a ani žiadne živočíšne zložky. Na záver, v prípade, že máte prirodzene suchú pokožku, po sprche nezabudnite aplikovať svoj obľúbený hydratačný krém.