Chcete prekvapiť partnera pivným špeciálom?

Nechajte si poradiť od sládkov!

Ak s vašim partnerom patríte k milovníkom netradičných pív, alebo radi objavujete nové chute, zájdite do pivární zapojených do programu spoločnosti Pivovary Topvar – Voľba sládkov. V auguste môžete zažiť unikátny zážitok s pohárom nefiltrovaného amerického svetlého ležiaka ALE. Ten má v pivovare svoju premiéru, sládok si je však istý, že milovníkov piva práve v lete príjemne osvieži a príde im vhod vďaka výrazne chmeľovej chuti a veľmi dobrej „piteľnosti“.

prekvapiť partnera

prekvapiť partnera„Pivá typu ALE sú veľmi populárne v Anglicku, Amerike alebo na Novom Zélande a aj u nás sú stále viac trendy. Slovenskí konzumenti im prichádzajú na chuť hlavne vďaka výraznej a pre nás vcelku netypickej chuti,“ láka Ján Píry, sládok z Pivovarov Topvar.

Pre ALE všeobecne je, vďaka výrobe formou vrchného kvasenia, typický ovocný až korenistý nádych. Americký typ pív ALE, do ktorého patrí aj ten z Pivovarov Topvar, vznikol v USA v 80. rokoch tým, že sa do anglických pív typu ALE začali pridávať odrody amerického chmeľu, ktoré vynikajú svojou citrusovou arómou.

„My sme pri varnom procese použili jednu z najvýraznejších amerických odrôd chmeľu. Náš ALE je tak charakteristický svojou jantárovou farbou s bohatou penou a má výraznú vôňu čerstvého chmeľu s tónmi citrusov a ovocia. V chuti je výrazne horký, pričom túto horkosť vyvažujú karamelovo sladové tóny,“ popisuje chuťový profil Ján Píry. Zároveň dodáva, že ALE je možné čapovať klasicky na hladinku alebo na anglický spôsob takmer bez peny.

prekvapiť partneraProgram Voľba sládkov, v rámci ktorého Pivovary Topvar americký ALE práve ponúkajú, prináša už druhý rok všetkým milovníkom piva každý mesiac jeden unikátny druh čapovaného piva v ich obľúbenej pivárni či reštaurácii. Cieľom je dať zákazníkom možnosť ochutnať pivo neobvyklého typu alebo chuti pri zachovaní vysokej kvality čapovaného piva aj úrovne jeho servírovania a ponúknuť im tak nevšedný zážitok.

„Spotrebitelia oceňujú možnosť ochutnať nové pivné chute. Prevádzky zapojené do Voľby sládkov si zasa chvália, že môžu svojim zákazníkom ponúknuť niečo špeciálne, prípadne nalákať nových. Reagujeme tak na vývoj preferencií spotrebiteľov a ponúkame im nové pivné zážitky,“ hovorí Branislav Kubiš, obchodný riaditeľ pre kanál čapovaného piva z Pivovarov Topvar.

Zoznam prevádzok, ktoré sú aktuálne zapojené do programu Voľba sládkov nájdete na internetovej stránke www.volbasladkov.sk.