SPÄŤ
PR-servis

Detské bolesti sa s rastúcim vekom menia

Od: Henrieta Karabova 21.12.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Rodičia hľadajú alternatívy k sirupom a práškom

Podľa prieskumu spracovaného pre spoločnosť Reckitt Benckiser trpia deti vo veku 7 až 12 rokov najčastejšie bolesťami hlavy, brucha a tiež bolesťami z modrín, odrenín a ďalších zranení. Všetky tieto problémy deti stále častejšie postretnú pri činnostiach súvisiacich s aktívnym životným štýlom, rodičia preto stále častejšie potrebujú lieky, ktoré je možné mať vždy pohodlne k dispozícii aj „v teréne.“

Detské bolesti

Vo veku od sedem rokov sú deti stále aktívnejšie, venujú sa športom a cítia potrebu vybiť svoju energiu. Navzdory predstave, že potomkovia sedia prikovaní k telefónom a tabletom, sa mnoho rodičov snaží presadzovať aktívny životný štýl, berú svoje deti do parkov, na výlety aj za športom. Také sú výsledky štúdie spoločnosti Reckitt Benckiser, ktorá ďalej zistila, že rodičia pri liečbe najbežnejších typov bolesti svojich detí najčastejšie používajú sirup alebo tablety. Tieto formy liekov však nie sú užívateľsky príjemné vo chvíli, kedy sú rodičia s deťmi vonku – sirupy sú určené väčšinou pre menšie deti, tablety pre staršie deti je potom nutné zapíjať.

Na trhu sa teraz objavuje nová lieková forma prípravku Nurofen, určená pre aktívne deti a ich rodičov. Nurofen Junior sú mäkké žuvacie tobolky s pomarančovou príchuťou, určené pre deti vo veku 7 až 12 rokov. Môžu byť ideálnou voľbou napríklad na výlety, ale tiež pri športových aktivitách. Deti sa neustále menia, rastú pred očami a majú množstvo energie, ale bolesť sa im nevyhýba. Ak ich nečakane zastihne bolesť hlavy, zubov, bolesť v krku, príznaky chrípky a prechladnutie, Nurofen Junior je liekom so správnym množstvom účinnej látky, ktorý môžu užívať ľahko a kdekoľvek.

Prinášame tiež päť tipov, ako deťom spríjemniť jesenný výlet vďaka piatim zaujímavým vychytávkam, nechajte sa inšpirovať:

5 nutných vychytávok na jesenný výlet s deťmi

Jesenné počasie láka na potulky prírodou s deťmi a outdoorové aktivity. Aby boli vychádzky a výlety ešte príjemnejšie pre vás aj vaše ratolesti, skúste si nabudúce so sebou vziať tieto užitočné vychytávky.

Krásnu jeseň si užijete najlepšie, keď zoberiete deti, batoh, desiatu a hurá do prírody. Dostať dnes rodinu od počítačov, telefónov či tabletov a rozhýbať ju síce nie je jednoduché, ale stačí vybrať tie správne doplnky a každý výlet sa zmení na príjemné aktívne dobrodružstvo.

Ďalekohľad so záznamom

Bez ďalekohľadu zaveseného na krku nie je výlet výletom. A čo môže byť pre dieťa zaujímavejšie, ako skúmať vzdialené miesta, kam oko nedovidí? Digitálne ďalekohľady so záznamom vie ukladať fotografie aj video, z výletu si tak všetci prinesiete nevšedné spomienky.

Slackline pre deti

Chodenie po „lane“ je nielen zábavné, ale tiež zdravé, ako potvrdzujú lekári zo Slovenska aj zahraničia. Pomáha správnemu držaniu tela, rozvíja rovnováhu aj koordináciu, tak si ho užite na výlete v prírode! Stačí zavesiť lano medzi stromy a usporiadať súťaž, kto udrží balans najdlhšie alebo urobí najviac krokov.

Powerbanka

Výlet je výlet, tak prečo so sebou ťahať externú baterku na smartphone? Nebolo by lepšie, aby sa deti zaobišli na chvíľu bez neho? Poďme ich záľubu premeniť na niečo kreatívne a pozitívne: usporiadať súťaž o najlepšiu fotku z výletu alebo hľadať skryté poklady pri geocachingu! Potom je dostatočná zásoba energie v  telefóne úplnou nutnosťou. Vďaka powerbanke výletníkom nikdy nedôjde „šťava.“

Čelovka

Jesenný výlet sa môže pekne pretiahnuť. Keď sa vraciate za šera, nachystajte pre svoje deti ďalšiu dobrodružnú aktivitu – pochod s čelovkami. Deti milujú baterky a svetlá, čelovka vám navyše v batohu nezaberie takmer žiadne miesto.

Dobre vybavená lekárnička

Aj na výlete môže vaše deti stretnúť zdravotný problém. Náplasti, jemná dezinfekcia a prípadne lieky proti alergiám sú samozrejmosťou, ale ani bolesť hlavy, zubov, bolesť v krku, príznaky chrípky a prechladnutia si nevyberajú, kedy môžu na vaše ratolesti zaútočiť. Akútne bolesť a horúčku pomôže odstrániť Nurofen Junior vo forme mäkkých žuvacích toboliek. Je určený pre deti vo veku 7 až 12 rokov, ktoré sú už príliš veľké na sirup alebo ešte malé na klasické prášky. Má pomarančovú príchuť a na výlete určite oceníte, že ho nie je potrebné zapíjať.

Detské bolestiProduktový tip:

Nurofen Junior s pomarančovou príchuťou 100 mg

Mäkké žuvacie tobolky s pomarančovou príchuťou, určené pre deti vo veku 7 až 12 rokov. Uľavia od bolesti aj horúčky a nie je nutné ich zapíjať, preto sa hodia pre aktívne deti, ktoré sa nezastavia. Sú riešením, ak pre dieťa nie sú vhodné tablety alebo sirup. Liek na vnútorné použitie, obsahuje ibuprofén. Pred užitím lieku si pozorne prečítajte príbalovú informácie alebo sa poraďte s lekárom alebo lekárnikom.

Nezáväzná odporúčaná spotrebiteľská cena: 4,99 EUR

womangalérie VŠETKY