Fast food v saune, parfum s vôňou hamburgeru či samovražedný burger?

V Burger Kingu je možné všetko!

Hamburger, hranolky a vychladený nápoj: presne to si väčšina z nás predstaví pri slove fast food. Rýchle občerstvenie však v sebe skrýva oveľa viac! A ak aj ty patríš medzi ľudí, ktorí vnímajú fast food ako niečo, čo priniesla dnešná uponáhľaná doba, vyvedieme ťa z omylu. Naopak, má za sebou bohatú históriu, množstvo dychberúcich zaujímavostí, ale aj vtipných výmyslov, o ktorých si doteraz určite ani len netušil. Svetoznámy reťazec čoraz viac expandujúci aj na Slovensku, ktorý je po celom svete známy práve svojou kreativitou, má pod palcom obrovské množstvo „vilomenín“. Toto sú tie najzaujímavejšie. 

Fast food

Hamburgerový parfum

Nevonia vegánom, no susedovho vlčiaka určite zaujme, čo je to? No predsa parfum s neodolateľnou vôňou najobľúbenejšieho hamburgeru z dielne Burger Kingu – Whoppera, ktorý sa skladá z grilovaného hovädzieho mäsa, cibule, šalátu a majonézy. Túto vôňu pokušenia s názvom Flame-Grilled priniesol Burger King ako limitovanú edíciu do svojich japonských reťazcov.

Sauna a fast food ako nerozlučná dvojka

Rozmýšľal si už niekedy nad tým, aké by to bolo pochutnávať si na obľúbenom hamburgeri v teplotách okolo 100 °C? Vo fínskych Helsinkách si to môžeš vyskúšať na vlastnej koži! Jedna z predajní Burger Kingu tu má totiž od roku 2016 prevádzku, v ktorej ťa bez najmenších problémov obslúžia aj vo vlastnej saune.

Tajné menu so samovražedným burgrom  

Čítaš dobre, Burger King má okrem normálneho menu aj to tajné. Pýtaš sa, čo sa v takomto menu môže nachádzať? Jednou z najzaujímavejších položiek je jednoznačne tzv. samovražedný burger. A ver tomu, že jeho názov je viac než opodstatnený, keďže zjesť ho je doslova nesplniteľnou misiou. Tento burger totiž obsahuje až 4 plátky hovädzieho mäsa, 4 plátky syra, slaninu aj špeciálnu omáčku.

Nahnevaný Whopper

Okrem menu v utajení či samovražedného hamburgeru má Burger King vo svojom portfóliu produktov aj tzv. nahnevaný Whopper. Jeho názov je opäť viac než opodstatnený a jeho konzumácia ťa privedie doslova k slzám. Obsahuje totižto salsa pikantnú omáčku, špeciálnu vyprážanú cibuľu a červenú žemľu pečenú s omáčkou z chilli papričiek.

Fast food

Burger ako stelesnenie nočnej mory či hokejového puku

Vyžívaš sa v strašidelnej atmosfére Halloweenu? V tom prípade by ťa určite zaujal tzv. Nightmare King, ktorý Burger King minulý rok zaradil do svojej ponuky na počesť tohto sviatku. Obsahoval hovädzie aj kuracie mäso, syr, slaninu a zaujímavo sfarbenú zelenú žemľu. Okrem tejto strašidelnej pochúťky sa rozhodol Burger King potešiť aj fanúšikov hokeja. A to hneď u susedov Čechov! Počas minuloročných Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji ponúkal svojim zákazníkom limitovaný Whopper Puck, ktorý mal čiernu žemľu farbenú sépiovým farbivom.

Fast food

Zo sveta známych osobností a filmov

Ani by si neveril, koľko zaujímavostí zo sveta Burger Kingu sa spája so známymi osobnosťami či nesmrteľnými „kulťákmi“. Napríklad:
* Hugh Laurie, známy aj ako Dr. House, má doživotnú zásobu hamburgerov zdarma.
* Prvú reklamnú spoluprácu s veľkorozpočtovým filmom môžete zahliadnuť vo filme Hviezdne vojny.
* Znie to ako scenár zo sci-fi filmu, no aj športová hviezda môže byť tvárou fast foodu. Napríklad majster bojových umení, ako je Conor McGregor.
* Že fast food a obľúbené Marvelovky nejdú dokopy? Toto tvrdenie neplatí v prípade Burger Kingu a obľúbeného filmu Iron Man 1. Hviezda filmu, Tony Stark, si tu totiž po návrate zo zajatia v Amerike ako na prvú vec spomenul práve na pravý americký cheeseburger. A v tej chvíli ho jeho vodič zobral práve do Burger Kingu.

Fast food

Historické perličky na záver

  • Insta-Burger King – presne pod takýmto názvom prišiel Burger King na trh už v roku 1953. Rok neskôr ho kúpili James McLamore a David Egerton, ktorí ho premenovali na Burger King a burgre predávali za krásnych 18 centov.
  • Začiatky kraľovania – v roku 1955 získava Burger King svoju tvár kráľa. Namiesto trónu si však panuje na hamburgeri.
  • Whopper – v roku 1957 vznikol doteraz tento najlegendárnejší hamburger z ponuky Burger Kingu.
  • U hladného Jacka – v roku 1971 vzniká už aj prvá prevádzka v Austrálii, no v tomto prípade pod názvom Hungry Jack´s. Zaujímavosťou je, že všetky austrálske prevádzky sa tak volajú až doteraz.
  • Have it your way – v roku 1957 Burger King priniesol do sveta fast foodu revolúciu vďaka kampani s týmto názvom. Zákazníci tak mali konečne voľné ruky a hamburger si mohli vyskladať ingredienciami presne podľa svojho gusta.
  • Raňajkové menu – to prišlo na scénu už v roku 1979 a hneď sa tešilo veľkej obľube. V roku 1983 sa úplným základom tohto legendárneho menu stáva CROISAN´WICH®.
  • 12 000 prevádzok – na toto číslo sa Burger King dostal v roku 2009 so svojou prevádzkou v Pekingu. A minulý rok prišiel konečne už aj ku nám na Slovensko.