SPÄŤ
PR-servis

Klauni z Červeného nosa spojili sily s Nadáciou Volkswagen Slovakia

Od: Henrieta Karabova 3.7.2018
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Automobil Volkswagen up! s originálnym polepom vo farbách a s logami Červeného nosa darovala Nadácia Volkswagen Slovakia (Nadácia VW SK) predstaviteľom občianskeho združenia v pondelok 2. júla v areáli závodu Volkswagen v Bratislave.

Klauni z Červeného nosa

Zdravotní klauni už 14 rokov prinášajú deťom smiech do nemocníc. Nadácia Volkswagen Slovakia podporila mobilitu klaunov, občianskemu združeniu darovala žiarivý červený Volkswagen up! V Nadácii VW SK veríme, že deti sú naša budúcnosť, a všetky si zaslúžia tú najlepšiu opateru a prístup, aký im len vieme ponúknuť. Preto je nám činnosť OZ Červený nos veľmi blízka. Sme radi, že klaunom môžeme pomôcť aj takýmto spôsobom a prostredníctvom nášho červeného autíčka budú prinášať deťom na tvár úsmev,“ uviedla Adriana Smolinská z Nadácie VW SK.

Klauni z Červeného nosa

Automobil Volkswagen up! dostáva OZ ČERVENÝ NOS natrvalo a bude využívaný najmä v Prešovskom kraji. Svojím veselým červeným zjavom s logom občianskeho združenia určite upúta pozornosť a vyčarí úsmev  na tvárach detí i dospelých. „Sme vďační Nadácii Volkswagen Slovakia, že poskytla nášmu združeniu dar, ktorý uľahčí cestovanie našim zdravotným klaunom a zabezpečí tak ešte viac smiechu a radosti v nemocniciach po celom, zvlášť východnom  Slovensku,“ povedala Zuzana Ambro, výkonná riaditeľka ČERVENÝ NOS Clowndoctors.

Klauni z Červeného nosa

Poslaním občianskeho združenia ČERVENÝ NOS Clowndoctors je prostredníctvom klaunského umenia prinášať humor a smiech tým, ktorí to potrebujú. Občianske združenie oficiálne vzniklo v roku 2004. V súčasnosti má 61 profesionálnych zdravotných klaunov, ktorí zrealizujú mesačne okolo 200 klauniád na celom Slovensku. Pravidelne navštevujú takmer všetky nemocnice, ktoré majú detské oddelenie – to je spolu viac ako 40 nemocníc a liečebných zariadení na Slovensku. Cieľom pravidelných návštev je podporiť psychickú pohodu detských pacientov a tým prispievať k zlepšeniu ich celkového zdravotného stavu, hospitalizované deti odpútať od strachu, napätia a úzkosti spojenej s liečbou. Okrem pravidelných návštev klauni z Červeného nosa realizujú aj špeciálne programy zamerané na deti  v domácej starostlivosti, deti tesne pred operáciou, deti s ťažkým a kombinovaným postihnutím, ale aj seniorov a dospelých pacientov.

Za svoje aktivity bolo občianske združenie v roku 2017 ocenené aj verejnou ochrankyňou ľudských práv a v rovnakom roku sa mu podarilo zrealizovať 2028 zdravotných klauniád pre deti a 586 špeciálnych programov. Viac informácií môžete nájsť na stránkach www.cervenynos.skwww.nadacia-volkswagen.sk.

womangalérie VŠETKY