Nestlé uvedie na trh YES! tyčinku v recyklovateľnom papierovom obale

Nestlé dnes predstavilo prevratnú inováciu. Tyčinku YES! ponúkne v novom, plne recyklovateľnom papierovom obale. Po prvýkrát sa podarilo použiť papier vo vysokorýchlostnej baliacej technológii na balenie cukrovinkových tyčiniek. Napriek tomu, že papier je v porovnaní s plastovým obalom oveľa krehkejší, linka dokáže zabaliť 300 kusov tyčiniek za minútu.

YES! tyčinku

Táto inovácia otvára možnosti na široké využitie recyklovateľného papiera na balenie v segmente cukroviniek. Doteraz bolo možné používať vo vysokorýchlostnej výrobe trvanlivých tyčiniek len plastové alebo kombinované (laminátové) materiály. Technologická novinka od Nestlé znamená, že uvedené materiály môžu byť nahradené papierom, ktorý je recyklovateľný, spĺňa všetky kvalitatívne, hygienické, bezpečnostné štandardy a zabezpečí čerstvosť výrobku počas celej doby trvanlivosti.

Predstavené papierové obaly sú ďalším krokom spoločnosti Nestlé v napĺňaní záväzku prejsť do roku 2025 na recyklovateľné alebo znovu použiteľné obaly. Papier pochádza z udržateľného pestovania, ktoré certifikujú Forest Stewardship Council (FSC) a The Program for the Endorsement of Forest Certification.

YES! tyčinku

Patrice Bula, riaditeľ strategických divízií, marketingu a predaja Nestlé, uvádza: „Spotrebitelia dnes pri výbere občerstvenia viac dbajú na prírodný pôvod a udržateľnosť, či už ide o ingrediencie alebo obal. Naše YES! tyčinky sú vyrobené zo zdravých ingrediencií, ktoré ilustrujú rozmanitosť prírody. Dnes ich predstavujeme v novom, papierovom obale, čo zjednoduší recykláciu a prispeje k redukcii plastového odpadu.”

Tyčinky YES! v papierovom obale budú v nasledujúcich týždňoch uvedené aj na Slovensku a v Českej republike. Z ďalších európskych krajín budú dostupné v Rakúsku, Belgicku, Francúzsku, Nemecku, Írsku, Luxembursku, Malte, Holandsku, Portugalsku, Španielsku a Veľkej Británii.

Tyčinky YES! kombinujú priaznivé nutričné hodnoty so skvelou chuťou. Vyznačujú sa vysokým obsahom vlákniny a proteínu, ktoré čerpajú prevažne z orechov. Na trhu nájdete orechové a ovocné varianty. Orechové tyčinky YES! sú vhodné pre vegetariánov, neobsahujú lepok a je v nich obsiahnuté iba 5 g cukru. Ovocná tyčinka YES! obsahuje iba cukor prirodzene sa vyskytujúci v ovocí a zelenine. Je bez lepku a laktózy a je ideálnou voľbou aj pre vegánov.