SPÄŤ
PR-servis

Nevyhnutný krok k výžive pleti

Od: Henrieta Karabova 16.8.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Ako dostať účinné látky hlbšie do pleti? Aplikácia krému nemusí byť vždy  dostatočne účinná. Jeho zložky síce pokožka čiastočne vsiakne, no keďže sa pleť prirodzene potí nielen v lete, väčšina z nich sa do najhlbších vrstiev dermy nedostane. Sviežu a hydratovanú pleť môžete získať vďaka mezoterapii.

k výžive pleti

Prvoradým cieľom väčšiny kozmetických ošetrení je vpravovanie účinných látok do daných vrstiev kože. Dnes existuje viacero rôznych elektro metód, ktoré sú k dispozícii práve v kozmetickej starostlivosti. „Doteraz sa ako najúčinnejšia metóda vpravovania osvedčila invazívna mezoterapia ihlou,“ vysvetľuje zdravotná sestra Alena Martinkovičová z Ústavu lekárskej kozmetiky a dodáva: „V kozmetickej starostlivosti sa preto rozšírila neinvazívna metóda mezoterapie (elektroporácia), pri ktorej prístrojom vydávané špeciálne elektromagnetické vlnenie vytvára voľným okom neviditeľné, ale existujúce drobné kanáliky od povrchu kože k hlbšie uloženým vrstvám. Cez tieto kanáliky sa nanesené výživné látky jedinečne účinným spôsobom penetrujú do kože (v porovnaní s inými metódami vpravovania zabudovanými v ošetrovacej hlavici).“  Ošetrením sa pleť  mierne prekrvuje. A výsledný efekt? Svieža rozžiarená hydratovaná pleť. Aby sa dostavil v plnom rozsahu, odborníci odporúčajú 5 ošetrení a absolvovať ošetrenie raz za týždeň.

Čo ešte môžete pre svoju pleť urobiť? Radí Alena Martinkovičová z Ústavu lekárskej kozmetiky:

Základom pre dosiahnutie i udržanie si zdravej, mladistvej a dobre vyzerajúcej pleti je jednoznačne pravidelná starostlivosť. Jej úplným základom je pravidelné odborné čistenie. Odporúčam teda absolvovať pravidelné štandardné ošetrenia, prispôsobené momentálnemu stavu pleti. Zahŕňajú odlíčenie, čistenie podľa druhu pleti (manuálne, zvlhčovaním, peelingom, ultrazvukom), masáž alebo masku a záverečné nanesenie krému. Aj použitie konkrétneho typu a značky kozmetiky závisí od druhu pleti a preferencií klientky. Citlivá, suchá, zmiešaná, mastná alebo zrelá  pleť si vyžadujú ošetrenia špeciálnymi kompletnými programami, ktoré sú navrhnuté práve pre daný typ pleti, napr. trojfázové ošetrenie zmiešanej a mastnej pleti.

Neviete si so svojou pleťou rady? Objednajte sa na odbornú konzultáciu a súčasne aj na ošetrenie. Pravidelná starostlivosť sa oplatí.

www.ulk.sk

womangalérie VŠETKY