A opäť je tu zimná sezóna, ktorej kraľuje biela

A opäť je tu zimná sezóna, ktorej kraľuje biela

Nie, nehovoríme o šatách, ani inom oblečení, ale o miešaných nápojoch, ktorých farba symbolizuje čistotu a svojou jednoduchosťou sú skrátka štýlové. Navyše, je tu čas zahriať sa. Snehovo-biele drinky, v ktorých nájdete typické ingrediencie spájajúce sa s Vianocami sú však vhodné aj na oslavu príchodu nového roka. Vanilka, jablká či vaječné bielky nepatria len do koláčov, presvedčte sa o tom na vlastnej koži, či skôr chuťových bunkách.

zimná sezóna

Vanilkový Cointreau Fizz

zimná sezónaSuroviny:

50 ml Cointreau, 15 ml čerstvej citrónovej šťavy, 5 ml vanilkového sirupu (1 lyžička), 70 ml sódy

Postup:

Naplňte pohár ľadom. Pridajte Cointreau, čerstvú citrónovú šťavu a dolejte vanilkový sirup. Drink dozdobte polovicou vanilkového struku.

 

Cointreau Fizz: Horúca vanilka a Jablko

zimná sezónaSuroviny:

50 ml Cointreau, 15 ml čerstvej citrónovej šťavy, 5 ml vanilkového sirupu (1 lyžička), 30 ml čerstvo lisovanej jablkovej šťavy, 40 ml sódy

Postup:

Naplňte pohár ľadom. Pridajte Cointreau, čerstvú citrónovú šťavu, vanilkový sirup a dolejte čerstvo lisovanou jablkovou šťavou a sódou. Drink ozdobte polovicou vanilkového struku a plátkom jablka.

 

White Lady

zimná sezónaMožno by sa vám mohlo zdať, že táto dnes už klasika (vytvorená legendárnym barmanom Harrym Mac Elbonom v Londýne v roku 1919) je pitím pre dámy. Opak je pravdou. A to vďaka kombinácii ginu a jedinečného silného pomarančového likéru Cointreau, ktorý má až 40 % alkoholu.

Suroviny:

4 cl ginu, 2 cl Cointreau, 2 cl citrónovej šťavy, vaječný bielok

Postup:

Do šejkra dáme do ¾ ľad, prilejeme gin, likér, citrónovú šťavu a dôkladne pretrepeme. Nalejeme cez barové sitko do ľadového pohára na koktail. Nápoj môžeme ozdobiť citrónovou kôrou.