Poradíme, ako prekonať príchod chladných dní bez ujmy na zdraví

Vedeli ste, že vystavenie sa chladu nie je príčinou ochorenia? Naopak, na nádchu či chrípku sú náchylnejší ľudia, ktorí trávia viac času vo vnútri, kde je väčšia pravdepodobnosť šírenia baktérií. Preto sa chladu netreba obávať, iba sa naň dobre pripraviť. Ako sa teda prichystať na horšie počasie, ako prekonať príchod chladných dní a užiť si chladnejšie dni naplno s celou rodinou?

S kvalitným oblečením do každého počasia

ako prekonať príchod chladných dní

Jesenné vychádzky môže znepríjemňovať hmla, vietor a prípadný dážď. Môžete sa inšpirovať princípmi obliekania vysokohorských turistov a vždy budete vedieť, ako sa na to. Oblečenie by malo pozostávať z troch vrstiev. Spodnej, ktorá saje z tela pot, strednej zatepľovacej a vrchnej, ktorá chráni pred zlými poveternostnými podmienkami. Stavte preto na kvalitnú vetrovku odolnú proti vetru a vlhkosti. Pod ňu je vhodný teplý sveter alebo mikina, ktoré v prípade zmeny teploty môžete odložiť. Dbajte aj na základnú vrstvu, u detí sú to okrem tielka, prípadne nátelníka z prírodného materiálu aj pančuchy. V chladnom počasí uniká teplo cez nechránené časti tela, najmä hlavu a ruky. Nebojte sa preto čiapky, ktorá ochráni pred vetrom aj citlivé uši.

ako prekonať príchod chladných dní

Deti milujú skákanie do mlák, no zatiaľ čo na konci leta im môžete obuť gumáky, neskôr im radšej zabezpečte pevné a vodeodolné topánky. Cieľ je udržať nohy v suchu a teple. Na výlete preto môže prísť náhradný pár ponožiek naozaj vhod.

Nakopnite svoju imunitu

Ďalšou výzvou jesene je prekonanie obdobia infekcií v plnom zdraví. Okrem pohybu na čerstvom vzduchu posilnite imunitu dostatočným príjmom vitamínov a antioxidantov. Ich hlavným zdrojom je ovocie a zelenina, ktoré nám v tomto období ponúkajú naše sady a záhrady. Stav imunity ovplyvňuje aj zdravá črevná mikroflóra, ktorú môžete pozitívne ovplyvniť konzumáciou kyslomliečnych produktov s obsahom probiotických kultúr, alebo aj kvasenej kapusty a ďalších fermentovaných produktov.

ako prekonať príchod chladných dní

Otužovaním naučíte telo prekonávať prudké zmeny teploty, takže na chlad bude reagovať menej výrazne. V domácich podmienkach môžete začať striedaním horúcej a studenej sprchy, alebo si doprajte pravidelný relax v saune.

Zdravie a kvalita niečo stoja. Ako teda zaťažiť rodinný rozpočet čo najmenej?

Sezónne nákupy odevov, obuvi či vitamínov pre celú rodinu vedia poriadne zaťažiť rodinný rozpočet. Okrem zliav a výpredajov je ďalšou možnosťou stať sa nakupujúcim v Cashback World a ušetriť tak pri každom nákupe. Táto medzinárodná nákupná komunita vám umožní pri nákupe u ktoréhokoľvek zo svojich zmluvných partnerov získať cashback, teda časť zo zaplatenej sumy sa vám vráti späť na účet. Okrem toho získavate aj tzv. Shopping points, teda body, ktoré môžete neskôr využiť na ďalšie výhodné zľavy. Ak ešte nenakupujete v  Cashback World, môžete sa bezplatne zaregistrovať na cashbackworld.com alebo priamo u jedného zo zmluvných predajcov. Potrebné oblečenie, obuv a ďalšie doplnky vhodné do jesenných dní pre celú rodinu môžete výhodne zakúpiť osobne v predajniach ktoréhokoľvek zmluvného partnera Cashback World na Slovensku alebo online. Značky ako TESCO, BATA, HUMANIC v prípade odevov či obuvi alebo Dr. Max pri kúpe vitamínov alebo antioxidantov sú zárukou bohatého výberu za výhodné ceny. Zákazník medzinárodného nákupného spoločenstva Cashback World má však k dispozícii ďalších, približne 130 000 zmluvných  predajcov v 40 krajinách sveta.