SPÄŤ
PR-servis

Pre všetkých, ktorým záleží na zdravom srdci

Od: Henrieta Karabova 27.12.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Vedeli ste, že až deväť z desiatich Slovákov má minimálne jeden rizikový faktor pre vznik kardiovaskulárneho ochorenia a že za takmer polovicu úmrtí na Slovensku môžu kardiovaskulárne problémy?

na zdravom srdci

Prečo je to tak?

Ste aj vy neustále v strese, nič nestíhate, odvšadiaľ a všade sa len ponáhľate, nemáte čas na cvičenie, na relax ani nepomyslíte, dovolenku a oddych ste mali naposledy v lete? Vitajte v klube. Aj vy s najväčšou pravdepodobnosťou patríte medzi ľudí s vyšším kardiovaskulárnym rizikom.

Čo to znamená?

Sú faktory, ktoré ovplyvniť viete a faktory, ktoré ovplyvniť nedokážete. Ak aj vy okrem stresu bojujete s nadváhou, máte poruchu metabolizmu tukov, zistenú inzulínovú rezistenciu, vyšší tlak a nebodaj aj fajčíte, patríte medzi ľudí, ktorí by sa mali zamyslieť, pretože pravdepodobne máte vyššie kardiovaskulárne riziko. Ideálne by bolo, ak by ste sa prestali stresovať, začali sa zdravo stravovať, pravidelne sa hýbať a prestali fajčiť. Krásna predstava, nie?

Najdôležitejšie je začať sa správne starať o svoje cievy a srdce. A s tým vám vieme pomôcť aj my.

Slovenská farmaceutická spoločnosť BIOMIN a.s., prináša na trh NOVINKU určenú všetkým, ktorým záleží na zdravom srdci – Vitamín K2D3 PROTECT, špeciálne vyvinutý pre ľudí s vyšším kardiovaskulárnym rizikom. Jedna kapsula obsahuje 90 μg vitamínu K2 a 1000 I.U. vitamínu D3 – cholekalciferolu.

„Stres je príčinou mnohých problémov. Veľa ľudí si ani neuvedomuje, že dlhodobý stres môže za vysoký tlak, tráviace problémy, bolesti hlavy, ale aj zlý spánok a podráždenosť.“ Informuje MUDr. Natália Vaňová, z Internej kliniky UNLP Košice. „Je známe, že špeciálna trieda hormónov nazývaná glukokortikoidy znižuje vnímavosť receptora vitamínu D. Najznámejším glukokortikoidom je kortizol, nazývaný aj stresový hormón, ktorý je produkovaný v kôre nadobličiek ako odpoveď na fyzický a emočný stres. Znamená to, že ak ste v strese, existuje vysoký predpoklad, že máte nedostatočnú hladinu vitamínu D, čo je spojené s mnohými problémami.“ Dôležitosť slnečného vitamínu D3 potvrdzujú mnohé štúdie, o ktoré sa lekári môžu v posledných rokoch oprieť. Vďaka nim dnes už vieme s istotou potvrdiť, že vitamín D3 zabezpečuje nielen efektívne vstrebávanie vápnika do krvi, ale je mimoriadne dôležitý pri takmer všetkých procesoch v našom tele. „Rovnako dôležitý je aj z hľadiska vitamínov „novoobjavený“ vitamín K2, ktorý nielenže smeruje vápnik do kostí a zubov, ale zároveň aj bráni ukladaniu vápnika do ciev a tkanív, “ upresňuje MUDr. Natália Vaňová.

 

Farmaceutická spoločnosť BIOMIN priniesla v poslednej dobe na trh niekoľko noviniek. Všetky vo farmaceutickej kvalite lieku pri dodržaní podmienok Správnej výrobnej praxe, čo znamená, že výživový doplnok je kontrolovaný pri vstupe, počas procesu výroby, ale aj pri výstupe.

Čo to znamená pre pacienta?

„Pre pacienta to znamená jednu veľmi podstatnú vec. To, čo deklarujeme na krabičke aj naozaj dostane. Nemôže sa stať, že by vo výživovom doplnku bolo menej látky ako sľubujeme.“ Informuje Dr. Juraj Vozár, riaditeľ spoločnosti BIOMIN a.s.. „Spolu s našimi odborníkmi neustále sledujeme slovenský trh. Chceme, aby Slovenky a Slováci boli zdraví, a preto, keď sme rozmýšľali, čo ešte na trhu chýba, prišli nám na um špeciálna kombinácia ochranného vitamínu K2 a D3 pre všetkých, ktorým záleží na zdravom srdci. Novinku sme sa rozhodli predstaviť v novembri, pretože podľa štúdií práve november je mesiacom, kedy sa zdravotné problémy z nedostatku vitamínu D začínajú prejavovať a stupňovať.“

Novinku Vitamín K2D3 PROTECT pre všetkých, ktorým záleží na zdravom srdci nájdete v každej lekárni. Zakúpiť si ju môžete aj na stránke www.bio-min.sk. Vitamín K2D3 PROTECT je špeciálne vyvinutý pre ľudí s vyšším kardiovaskulárnym rizikom. Jedna kapsula obsahuje 90 μg vitamínu K2 a 1000 I.U. vitamín D3 – cholekalciferolu. O užívaní sa poraďte so svojim lekárom alebo lekárnikom.

Chcete vedieť viac ?

Navštívte stránku www.somstalekost.sk, kde nájdete informácie a poradňu.
Nájdete nás aj na facebooku: Som stále kosť.

womangalérie VŠETKY