SPÄŤ
PR-servis

Sladké potešenie z našich regiónov

Od: Henrieta Karabova 15.11.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Voňavé medy a svieže ovocné sirupy poznáme ešte z čias našich starých mám, ktoré si ich strážili v komore na špeciálnych policiach ako oko v hlave. Nebolo však väčšej radosti, ako keď sme sa k nim my deti dostali a mohli si pochutnať na kúsku vianočky hrubo potretej maslom a pokvapkanej medom alebo keď sme sa po divokej naháňačke osviežili plným pohárom malinovky z ovocného sirupu. Možno sa pri tej spomienke pousmejete a pomyslíte si… Kiežby sa dal vrátiť čas… Nuž, možno sa tak trochu aj dá.

 potešenie z našich regiónov

Prvotriedny med a medové produkty rovnako ako kvalitné ovocné sirupy, všetko vyrábané podľa tradičných starých receptúr, môžete teraz nájsť v špeciálnom regáli v predajniach BILLA. Stali sa totiž súčasťou projektu BILLA regionálni výrobcovia, do ktorého bolo zahrnutých až 61 jedinečných a 100-percentných slovenských produktov, ktoré sa bežne v obchodných sieťach nepredávajú. Cieľom je podporiť lokálnych malopredajcov, a tým aj celú slovenskú ekonomiku. V súčasnosti sú tieto potraviny dostupné v bratislavskom regióne, no postupne budú v ponuke výrobky od lokálnych dodávateľov vo všetkých slovenských regiónoch. Výnimočné bude, že v každom regióne nájdete iné výrobky tak, aby odrážali odlišnosti.

Domáci, ručne stáčaný med, ale aj sladučké medové mňamky, ktoré nájdete v špeciálnom regáli v BILLE, pochádzajú z rodinného včelárstva Medový obchod CERA MEL s dlhoročnou tradíciou. Ich produkty sú dokonalou kombináciou tých najvzácnejších ingrediencií: tradície, lásky k včelám a poctivého remesla.„Pochádzame z niekoľkých generácií včelárov, a to sa snažíme zúročiť v každom pohári medu. Všetko vyrábame ručne: od stáčania, cez plnenie pohárov, až polepenie etikiet. Kvalita je u nás na prvom mieste – aj na úkor množstva. Nevyhnutným základom je úcta k nášmu remeslu, láska k včielkam a krásnej slovenskej prírode,“ rozpráva so zanietením Filip Grgula, ktorého rodina vníma včelárstvo ako svoje poslanie.

Od tejto výnimočnej včelárskej rodiny si teraz budete môcť v predajniach BILLA v Bratislave a okolí kúpiť niekoľko špičkových produktov. Vyrábame prvotriedny slovenský med, ktorý je aj nosnou ingredienciou našich Medových mňamiek: s jahodami, so škoricou a slivkami alebo so zázvorom. Tie sú skvelou alternatívou k džemom a sladkým nátierkam, zákazníci nám dokonca prezradili, že si ich pridávajú aj do smoothie nápojov alebo raňajkovej kaše, čo nás veľmi teší,“ prezradil Filip Grgula.

Skrátka však neprídu ani tí, ktorí si svoj deň nevedia predstaviť bez osviežujúcich ovocných sirupov. Pre milovníkov domácich malinoviek sú pripravené pravé slovenské sirupy vyrábané podľa tradičných receptúr. Do predaja sme zaradili veľmi kvalitné sirupy s vysokým podielom ovocnej zložky. Sú vyrábané podľa receptúr našich starých mám a ich chuť je výnimočná. Navyše, všetky sú bez akýchkoľvek chemických prísad či konzervačných látok,“ uviedol Viliam Liedl zo spoločnosti UNIMAR trade.

Ovocné sirupy vyrábané tradičným spôsobom nie sú teda len chutné, ale aj zdravé. Skvelou správou tiež je, že v špeciálnom regáli na vás teraz čakajú svieže sirupy s piatimi lahodnými chuťami.V rámci projektu Billa regionálni výrobcovia vám ponúkneme päť druhov našich sirupov, a to: Baza, Čierna ríbezľa, Brusnica, Malina a Šípka. A ktorý by ste mali určite vyskúšať? Myslím si, že rozhodne všetky, “ odporúča so spokojným úsmevom Viliam Liedl. A my veríme, že mu už čoskoro dáte za pravdu. Stačí navštíviť niektorú z 32 predajní v bratislavskom regióne a či už sladučké medové produkty alebo svieže ovocné sirupy rozjasnia vaše dni svojimi nezabudnuteľnými chuťami.

womangalérie VŠETKY