SPÄŤ
PR-servis

Začiatok školského roka vs. rodinný rozpočet?

Od: Henrieta Karabova 17.8.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Aj tento boj môžete vyhrať

Školské povinnosti našich detí sa opäť hlásia do služby a nákupný zoznam plný školských potrieb sa neúprosne tlačí do mysle nejedného rodiča. Zlá správa pre obe strany, čo poviete? No verte, že až také zlé to nie je a stresu z poriadneho otrasu v peňaženke sa dá vyhnúť. Kladiete si otázku, ako to docieliť? Máme pre vás 7 rád, ktoré vám pomôžu zvládnuť začiatok školského roka s úsmevom na tvári.

Začiatok školského roka

1. Urobte si nákupný zoznam

Nájdite si čas a pred nákupom si spíšte zoznam. Na nič tak nezabudnete, výbava vašich detí bude stopercentná a pri skorej príprave stihnete využiť aj rôzne zľavy. Čo všetko budete pravdepodobne potrebovať? Povinnou jazdou sú napríklad školské tašky, vrecká na cvičenie, boxy na zošity, peračníky, písacie potreby, pravítka, nožnice, pastelky, obaly či bloky. S takýmto zoznamom by sme mohli pokračovať aj ďalej, no vy sami najlepšie viete, čo vaše dieťa potrebuje. Veľakrát samotná škola poskytne zoznam potrebných pomôcok a tým uľahčí rodičom fungovanie.  

Začiatok školského roka2. Nakupovať priebežne sa oplatí

Ak si nechávate všetko na poslednú chvíľu, na scénu prídu veľké jednorazové výdavky, z ktorých sa vám môže poriadne zatočiť hlava. Aj tomu sa však dá predísť, ak začnete so školskými nákupmi už teraz. Kúpte to, čo bude váš školák určite potrebovať už od začiatku, ostatné si pri nedostatku financií nechajte kľudne na neskôr. Z obchodu to predsa neutečie.

 

3. Aj domácnosť skrýva tajomstvá

Čas sú peniaze a v domácnosti vždy nájdeme veci, na ktoré sme zabudli. Spojte príjemné s užitočným a urobte si menšie upratovanie. Možno tak zistíte, že časť školskej výbavy už dávno máte z minulých rokov alebo po starších súrodencoch. Veď predsa taká školská aktovka sa neriadi hitom sezóny a môže sa kľudne využívať aj dlhšie ako jeden rok. Zistite, čo doma máte a v obchode sa zastavte po zvyšok.

4. Výhodné akcie na tých správnych miestach

Keďže nákup školských potrieb je zväčša spojený s vyššími nákladmi, vaša peňaženka uvíta každé ušetrené euro. Urobte si menší domáci prieskum a zamierte svoj hľadáčik na miesta, ktoré ublížia vašej peňaženke najmenej. V Kauflande nájdete všetko, čo bude váš školák potrebovať – v zľavách, ktoré určite oceníte. Školská výbava tak bude nielen kompletná, ale aj cenovo výhodná. Najlepšie je na tom to, že na jednom mieste môžete súbežne vyriešiť nákup pre domácnosť i pre školopovinné deti.

Začiatok školského roka

5. Nezabudnite na domáce prostredie

Aj keď je miestom činu škola, každý žiak potrebuje aj isté domáce zázemie. Na zoznam potrebných pomôcok si tak určite dopíšte napríklad aj boxy na desiatu, fľaše, podložky na stôl, stojany, nástenku pre malých zábudlivcov či písacie potreby.  Ak chcete, aby si svoje povinnosti školák plnil stopercentne, nedajte mu priestor na výhovorky a postupne mu zabezpečte kompletnú výbavu. Skvelé je, že aj v tomto prípade sa dá ušetriť priebežným nákupom, pretože vopred viete, bez čoho sa váš domáci školský kútik nezaobíde už v septembri.

6. Aj detská pokladnička môže pomôcť

Kúpte svojmu školákovi pokladničku. Naučí sa hospodáriť s financiami a častokrát môžu takéto menšie úspory pomôcť aj vám. Predstavte si, že potrebujete napríklad zaplatiť školský výlet, no je tesne pred výplatou a už pri rýchlych mesačných výpočtoch vám to nejako nevychádza. Verte, že vaše dieťa nebude mať nič proti, ak si pár eur požičiate a aj vďaka nim sa bude môcť výletu zúčastniť. Veď predsa zábava mimo školských lavíc so spolužiakmi je presne to, čo poteší každého žiaka úplne najviac.

Začiatok školského roka

7. Nechajte si finančnú rezervu

Nezabúdajte na to, že okrem výdavkov na školské pomôcky sa postupne vyskytnú aj iné poplatky. Školská jedáleň, cestovné, krúžky, družina, lyžiarsky výcvik, výlet do ZOO, návšteva divadla či iné aktivity, ktoré škola nehradí, opäť ostávajú len na vás. Mnohé z nich sa platia hneď na začiatku školského roka, a tak na ne aspoň trochu myslite a nejaké eurá si odložte bokom.

Nakúpte všetko na jednom mieste, ušetrite a hurá do školy! Široký sortiment školských pomôcok vo výhodných cenách nájdete v Kauflande.

womangalérie VŠETKY