Ženy verzus muži. Komu sa podarí uviazať krajšiu kyticu?

V dnešnej dobe sa už veľmi ťažko hľadá rozdiel medzi čisto ženskými a mužskými činnosťami. A rovnako tak už neplatí, že viazanie kytíc patrí do rúk len ženám. Aj chlapi majú dokonalé vyvinuté estetické cítenie a takúto činnosť zvládnu ľavou zadnou. Vyzvali sme do menšieho súboja vo viazaní kytíc blogerku Sweetladylillipop – Ivanku Petrušovú a jej priateľa Petra. Ako to dopadlo a kto uviazal krajšiu kyticu sa môžete dozvedieť práve teraz.

Ženy verzus muži

Ženy verzus muži – Ivanka verzus Peter

Ivanka aj Peter sa na túto aktivitu veľmi tešili, aj keď netušili, aké bude zadanie pre tvorbu kytíc. Inšpiráciou bola Zlatá studňa a jej levanduľový a bazový Dotyk kvetov. Táto voda je špecifická okrem trendových príchutí aj nízkym obsahom kalórií.

Obom to išlo výborne a tejto úlohy sa zhostili ako profesionáli. Na Petra by nikto nepovedal, že kyticu viazal prvýkrát v živote. “Fakt som kvety nikdy neviazal. Bola to moja prvá skúsenosť a musím povedať, že som si to užil. Vzťah ku kvetom mám veľmi pozitívny, pretože kvety milujem a je jedno, či sú na lúke, v záhrade alebo doma vo váze.” Ivanka až taký začiatočník nebola. “Bola som na worshope, kde sme si mohli z obrovského výberu kvetov uviazať vlastnú kyticu. Bol to veľký zážitok! Viazanie mi síce vtedy nešlo, ale aspoň som sa niečo nové naučila a zistila, že to vôbec nie je také jednoduché, ako to na prvý pohľad vyzerá.”

Ivanka ladila svoju kyticu do žlto bielej farby, pretože jej inšpiráciou bol Dotyk kvetov s bazovou príchuťou. Peter sa inšpiroval levanduľovou príchuťou, takže boli jasnou voľbou kvety vo fialových odtieňoch. A výsledkom sú nadherné kytice, ako od floristu. Zaujímalo nás, ako sa na takúto činnosť pozerá muž, a či to Petrovi nepríde, ako vyslovene ženská záležitosť. “Vôbec nie. Niekedy je mužské estetické cítenie lepšie, ako to ženské. A mám veľa skúseností s tým, keď mi kytice, ktoré som kupoval, viazali muži. Všetko závisí od povahy muža, a či je otvorený takejto aktivite. Treba sa len uvoľniť a skúsiť niečo netradičné.”

A toto je výsledok. Povedali by ste, že obaja majú s viazaním kytíc minimálne skúsenosti? My rozhodne nie. Ktorá kytica sa vám páči viac? Hlasovaním v ankete sa zapojíte do súťaže o pitný režim od Zlatej Studne